fbpx

Istanbuł, Velence, Malmo, Tabor – starty Polaków.

oli

Źródło: fanpage Michała Oliwy

Przełom lipca i sierpnia obfitował w ważne starty zagraniczne polskich zawodników. Juniorzy, młodzieżowcy i zawodnicy Elity wzięli udział w zawodach w różnych zakątkach świata.

Istanbul ETU Triathlon European Cup

W ostatni weekend lipca w Istanbule w Pucharze Europy wystartował Sylwester Kuster. Po wywrotce na rowerze uplasował się na 14. lokacie:

Z wody wyszedłem przeciętnie. Na wybiegu miałem około 20 sek straty do końcówki pierwszej grupy. Mocno goniłem na rowerze i już dojeżdżałem razem z 2 innymi zawodnikami gdy po wejściu w zakręt najechałem na białą farbę i się przewróciłem.
Finalnie chłopaki z którymi jechałem dojechali i zajęli bardzo dobre miejsca ja zanim się zebrałem wyprostowałem kiere i poluzowałem szczęki hamulcowe – musiałem już cisnąć na solo. Rower odpukać cały – moje ciało zamortyzowało jego upadek.

Źródło: fanpage zawodnika

Pełne wyniki zawodów – klasyfikacja mężczyzn

Velence ETU U23 Triathlon European Championships

W dniach 5-6 sierpnia na Węgrzech rozegrane zostały Mistrzostwa Europy U23 w triathlonie. W niezwykle trudnych warunkach pogodowych (prawie 40 stopni powietrza i 30-stopniowa woda!) do rywalizacji wyruszyła reprezentacja Polski w składzie: Paulina Klimas, Miłosz Sowiński, Kacper Stępniak i Jacek Krawczyk. Klimas i Sowiński uplasowali się na 20. lokatach w swoich kategoriach. Stępniak zajął 30 miejsce, Krawczyk 37.
Pełne wyniki mężczyzn
Pełne wyniki kobiet

Malmö ETU Sprint Triathlon European Cup

W szwedzkim Malmö na dystansie sprinterskim wystartował Michał Oliwa. W kategorii Elity zajął 23 miejsce:

Po pływaniu zameldowałem się na 3 miejscu, w tym roku odpuściłem trochę z wychodzeniem z wody na pierwszej pozycji. Wolna strefa zmian nie pozwoliła mi jednak odjechać w pierwszej grupie.
Podczas roweru panował bardzo mocny wiatr i często grupy się rozrywały. Kończyło się to bardzo mocnymi skokami, co kosztowało wiele energii. Na ostatniej pętli moja duża druga grupa połączyła się z liderami wyścigu.
Na bieg zszedłem bardzo zmęczony, jednak po pierwszej z trzech pętli doszedłem do siebie i zacząłem się powoli rozkręcać, wyprzedzając kilku zawodników.

Źródło: fanpage zawodnika

Pełne wyniki mężczyzn

Tabor ETU Triathlon Junior European Cup[/h2] W czeskiej edycji Pucharu Europy Juniorów wystartowali Kamil Damentka (7 miejsce), Jakub Kowalski (42) i Daniel Juszkowiec (55).
Pełne wyniki mężczyzn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger