fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Jesienne biegi: sprawdź swoją formę na koniec sezonu!

Sezon biegowy 2021 dobiega końca. Jeżeli jednak nadal czujesz formę i chcesz sprawdzić się na zawodach, wciąż masz ku temu co najmniej kilka dobrych okazji. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie 4 biegów, w których na koniec sezonu warto powalczyć o rekordy życiowe!

Jeżeli pod koniec sezonu biegowego wciąż czujesz niedosyt rywalizacji i sportowych osiągnięć, wciąż możesz jeszcze podjąć wyzwanie. Chociaż w ostatni weekend listopada i w grudniu biegów jest znacznie mniej niż w szczycie sezonu, zwłaszcza tych szybkich, dogodnych do bicia życiówek, wciąż jeszcze są imprezy, w których warto brać udział. Mając na uwadze dość sprzyjającą biegaczom aurę, może to być doskonała okazja to naprawdę szybkiego biegania. Poniżej znajdziecie kilka propozycji biegów, które do tego zachęcają.

1) Szansa na „5” – Radomsko, 04.12.2021 r., godz. 14:00

Źródło: https://www.facebook.com/SzansaNa5-1557129664354355/

Nasza pierwsza propozycja to gratka dla ścigaczy. Bieg na 5 km na atestowanej, ulicznej trasie stanowi marzenie niejednej osoby śniącej o nowej życiówce. Nawet, jeśli trasa nie jest najszybsza w Polsce, to wciąż taka okazja pod koniec roku należy do prawdziwych rzadkości. Zawody organizowane są przez Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” w Radomsku odbywają się pod hasłem: „Trzeźwo-Zdrowo-Sportowo”.

Trasa posiada atest PZLA, co sprawia, że nie możemy mieć wątpliwości co do ewentualnych rekordów życiowych na niej ustanowionych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany walką o jak najlepszy czas na ulicach Radomska, nie może czekać z zapisem – limit uczestników to 250 osób, z czego zdecydowana większość jest już wykupiona. Zapisy trwają tylko do 1 grudnia, a bieg wystartuje w sobotę 4 grudnia o godz. 14:00.

Więcej informacji: https://www.szansana5.pl/

2) XVII Bieg Barbórkowy – Rybnik, 05.12.2021 r., godz. 12:00

Zapewne wielu zawodnikom, zwłaszcza z północnej części kraju, Rybnik może nie kojarzyć się jako miejsce do lokalizowania najszybszych tras, to w przypadku Biegu Barbórkowego można się pościgać z czasem. Na uczestników rywalizacji na dystansie 10 km czeka m.in. ponad 2,5-kilometrowa prosta, a jak wiadomo najszybciej biegnie się właśnie w linii prostej. O tym, że można uzyskiwać na niej wartościowe rezultaty świadczą wyniki z poprzednich edycji.

Źródło: https://www.facebook.com/BiegBarborkowy/

Co ciekawe, Bieg Barbórkowy w Rybniku odbędzie się w tym roku już po raz drugi. Wcześniej w lipcu zawodnicy wystartowali w dodatkowej edycji, która była niejako „odrobieniem” odwołanego XVI Biegu Barbórkowego z roku 2020. Zawody miały jednak inny charakter, m.in. trasa była poprowadzona leśnymi ścieżkami. W niedzielę 5 grudnia impreza wróci do swoich korzeni, na ulicę i będzie oczywiście mała stosowną, górniczą oprawę, jak wskazuje sama nazwa. Zawodnicy wystartują o godz. 12:00.

Więcej informacji: https://mosir.rybnik.pl/imprezy/bieg-barborkowy

3) Półmaraton Świętych Mikołajów – Toruń, 05.12.2021 r., godz. 11:30

Osoby, które są zainteresowane rywalizacją na dłuższym dystansie, mogą zainteresować się organizowanym w Toruniu Półmaratonem Świętych Mikołajów. W tym przypadku nie będzie to na pewno najszybsza trasa półmaratońska, a uczestników czeka przebieganie nie tylko przez ulice, ale także leśne ścieżki. Organizatorzy podkreślają jednak, że trasa jest certyfikowana i była mierzona przez atestatora PZLA, co powinno rozwiać wątpliwości przynajmniej w zakresie dystansu do pokonania.

Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. Fot. PAP
Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. Fot. PAP

Walczący o najlepsza czasy mogą liczyć na to, że w Toruniu będzie z kim biec. Półmaraton Świętych Mikołajów cieszy się dużą popularnością i można liczyć na grubo ponad 1000 osób biorących udział w całym wydarzeniu. Osoby, które chętnie pojawiłyby się w Toruniu, ale nie chcą zmagać się z całym dystansem 21,0975 km, mają kilka alternatyw. Pierwsza opcja to bieg na 10 km. Niegotowi na takie wyzwanie ora lubiący biegać jeszcze szybciej mogą wybrać dystans 5 km na trasie z atestem PZLA.

Więcej informacji: https://biegmikolajow.pl/

4) 5 Mil Warszawy. Bieg Dzielnicy Włochy – Warszawa, 28.11.2021 r., godz. 11:00

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu to bieg na nietypowym dystansie 5 mil. Po przeliczeniu na miarę kilometrową, uczestnicy mają do pokonania 8,0467 km. Dokładnie tyle dzieli Urząd Dzielnicy Włochy i Park Koziorożca. Biorąc pod uwagę sam dystans, jest wielce prawdopodobne, że już ukończenie biegu zakończy się oficjalnym rekordem życiowym. Niewielu biegaczy w Polsce miało bowiem okazję rywalizować w zawodach na 5 mil.

Dodatkowym smaczkiem biegu organizowanego z okazji 70. rocznicy przyłączenia dzielnicy Włochy do Warszawy jest rywalizacja o tytuł Mistrzyni i Mistrza Warszawy w biegu na tym dystansie. Ta klasyfikacja ma charakter otwarty co oznacza, że uwzględnieni w niej będą nie tylko mieszkańcy stolicy, ale wszyscy uczestnicy.

Zapisy na 5 Mil Warszawy. Bieg Dzielnicy Włochy cały czas trwają. Zgłoszenia online będą przyjmowane do 27 listopada, ale nie warto zwlekać z wypełnieniem formularza na ostatnią chwilę. Limit uczestników to 1000 osób i z dnia na dzień miejsc na liście startowej jest coraz mniej. A trudno wyobrazić sobie lepszą okazję na ustanowienie nowego rekordu życiowego na zwieńczenie biegowego sezonu.

Więcej informacji: https://5milwarszawy.pl/

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Mikołaj Raczyński to główny trener Speed Squad – nowej inicjatywy adidas Runners w Warszawie. Są to wspólne, grupowe treningi ambitnych biegaczy, odbywające się co tydzień na stadionie „Skry”. Z Mikołajem rozmawiam o zaletach treningu w […]

Czy warto trenować w grupie? Wywiad Marcina Nagórka z Mikołajem Raczyńskim, trenerem grupy Speed Squad

Położone w województwie łódzkim miasto Żychlin po raz drugi z rzędu stanie się areną zmagań biegaczy na dystansach 5 i 10 km. Impreza odbędzie się 12 czerwca (niedziela). Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Miasteczko biegowe […]

„Żychlin W BIEGU” po raz drugi! 12 czerwca wystartują biegi na 5 i 10 km

Ostroga piętowa

Gdy podczas biegania wydaje ci się, że coś uciska stopę, jakbyś miał siniaka na podeszwie, lepiej zawczasu wybierz się do lekarza. Wkrótce ból rozcięgna podeszwowego może uniemożliwić bieganie. Ból pięty i wewnętrznej części podeszwy to jedne z najczęstszych dolegliwości biegaczy.

Ból w stopie? Rozcięgno podeszwowe

9 maja ruszyła piąta edycja adidas Run For The Oceans. Jest to globalna akcja, której głównym celem jest zmniejszenie ilości plastiku w morzach i oceanach. Ruszaj z nami w drogę i od 23 maja zbieraj […]

10 minut aktywności to 1 plastikowa butelka mniej. Rusza akcja adidas Run For The Oceans!

Kolejny niezapomniany weekend biegowy w Białymstoku przeszedł do historii. W 9. PKO Białystok Półmaratonie najlepsi okazali się Mateusz Kaczor (1:04:51) i Lilia Fisikovici (1:13:58). We wszystkich organizowanych w trakcie weekendu biegach udział wzięło 3,5 tysiąca […]

Mateusz Kaczor i Lilia Fisikovici wygrywają 9. PKO Białystok Półmaraton!

Od strony biologii wygląda to następująco: cykl menstruacyjny trwa około 28 dni. Dzieli się on na dwie fazy: folikularną i lutealną. Granicą pomiędzy nimi jest owulacja, inaczej jajeczkowanie, czyli początek wędrówki komórki jajowej z „nadzieją” […]

Kobieca strona biegania, czyli o cyklu miesiączkowym słów kilka

Na rynku biegowym zadebiutowała nowa generacja butów ASICS GEL-CUMULUS 24. Wszechstronny model zapewnia biegaczom najwyższy komfort na różnych dystansach. Za zaawansowaną trwałość odpowiada autorska technologia amortyzacji FF BLAST. Nowatorskie rozwiązanie ASICS sprawia, że but jest […]

Legendarny ASICS GEL-CUMULUS doczekał się 24. edycji. Co nowego?

Nawet ponad 4 tysiące biegaczy może pobiec w najbliższy weekend ulicami Białegostoku w ramach 9. PKO Białystok Półmaratonu, PKO Biegu na 5 i innych biegów towarzyszących. Ostatnią szansą na start są zgłoszenia w Biurze Zawodów […]

9. PKO Białystok Półmaraton już w ten weekend!