fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Jesienne biegi: sprawdź swoją formę na koniec sezonu!

Sezon biegowy 2021 dobiega końca. Jeżeli jednak nadal czujesz formę i chcesz sprawdzić się na zawodach, wciąż masz ku temu co najmniej kilka dobrych okazji. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie 4 biegów, w których na koniec sezonu warto powalczyć o rekordy życiowe!

Jeżeli pod koniec sezonu biegowego wciąż czujesz niedosyt rywalizacji i sportowych osiągnięć, wciąż możesz jeszcze podjąć wyzwanie. Chociaż w ostatni weekend listopada i w grudniu biegów jest znacznie mniej niż w szczycie sezonu, zwłaszcza tych szybkich, dogodnych do bicia życiówek, wciąż jeszcze są imprezy, w których warto brać udział. Mając na uwadze dość sprzyjającą biegaczom aurę, może to być doskonała okazja to naprawdę szybkiego biegania. Poniżej znajdziecie kilka propozycji biegów, które do tego zachęcają.

1) Szansa na „5” – Radomsko, 04.12.2021 r., godz. 14:00

Źródło: https://www.facebook.com/SzansaNa5-1557129664354355/

Nasza pierwsza propozycja to gratka dla ścigaczy. Bieg na 5 km na atestowanej, ulicznej trasie stanowi marzenie niejednej osoby śniącej o nowej życiówce. Nawet, jeśli trasa nie jest najszybsza w Polsce, to wciąż taka okazja pod koniec roku należy do prawdziwych rzadkości. Zawody organizowane są przez Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” w Radomsku odbywają się pod hasłem: „Trzeźwo-Zdrowo-Sportowo”.

Trasa posiada atest PZLA, co sprawia, że nie możemy mieć wątpliwości co do ewentualnych rekordów życiowych na niej ustanowionych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany walką o jak najlepszy czas na ulicach Radomska, nie może czekać z zapisem – limit uczestników to 250 osób, z czego zdecydowana większość jest już wykupiona. Zapisy trwają tylko do 1 grudnia, a bieg wystartuje w sobotę 4 grudnia o godz. 14:00.

Więcej informacji: https://www.szansana5.pl/

2) XVII Bieg Barbórkowy – Rybnik, 05.12.2021 r., godz. 12:00

Zapewne wielu zawodnikom, zwłaszcza z północnej części kraju, Rybnik może nie kojarzyć się jako miejsce do lokalizowania najszybszych tras, to w przypadku Biegu Barbórkowego można się pościgać z czasem. Na uczestników rywalizacji na dystansie 10 km czeka m.in. ponad 2,5-kilometrowa prosta, a jak wiadomo najszybciej biegnie się właśnie w linii prostej. O tym, że można uzyskiwać na niej wartościowe rezultaty świadczą wyniki z poprzednich edycji.

Źródło: https://www.facebook.com/BiegBarborkowy/

Co ciekawe, Bieg Barbórkowy w Rybniku odbędzie się w tym roku już po raz drugi. Wcześniej w lipcu zawodnicy wystartowali w dodatkowej edycji, która była niejako „odrobieniem” odwołanego XVI Biegu Barbórkowego z roku 2020. Zawody miały jednak inny charakter, m.in. trasa była poprowadzona leśnymi ścieżkami. W niedzielę 5 grudnia impreza wróci do swoich korzeni, na ulicę i będzie oczywiście mała stosowną, górniczą oprawę, jak wskazuje sama nazwa. Zawodnicy wystartują o godz. 12:00.

Więcej informacji: https://mosir.rybnik.pl/imprezy/bieg-barborkowy

3) Półmaraton Świętych Mikołajów – Toruń, 05.12.2021 r., godz. 11:30

Osoby, które są zainteresowane rywalizacją na dłuższym dystansie, mogą zainteresować się organizowanym w Toruniu Półmaratonem Świętych Mikołajów. W tym przypadku nie będzie to na pewno najszybsza trasa półmaratońska, a uczestników czeka przebieganie nie tylko przez ulice, ale także leśne ścieżki. Organizatorzy podkreślają jednak, że trasa jest certyfikowana i była mierzona przez atestatora PZLA, co powinno rozwiać wątpliwości przynajmniej w zakresie dystansu do pokonania.

Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. Fot. PAP
Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. Fot. PAP

Walczący o najlepsza czasy mogą liczyć na to, że w Toruniu będzie z kim biec. Półmaraton Świętych Mikołajów cieszy się dużą popularnością i można liczyć na grubo ponad 1000 osób biorących udział w całym wydarzeniu. Osoby, które chętnie pojawiłyby się w Toruniu, ale nie chcą zmagać się z całym dystansem 21,0975 km, mają kilka alternatyw. Pierwsza opcja to bieg na 10 km. Niegotowi na takie wyzwanie ora lubiący biegać jeszcze szybciej mogą wybrać dystans 5 km na trasie z atestem PZLA.

Więcej informacji: https://biegmikolajow.pl/

4) 5 Mil Warszawy. Bieg Dzielnicy Włochy – Warszawa, 28.11.2021 r., godz. 11:00

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu to bieg na nietypowym dystansie 5 mil. Po przeliczeniu na miarę kilometrową, uczestnicy mają do pokonania 8,0467 km. Dokładnie tyle dzieli Urząd Dzielnicy Włochy i Park Koziorożca. Biorąc pod uwagę sam dystans, jest wielce prawdopodobne, że już ukończenie biegu zakończy się oficjalnym rekordem życiowym. Niewielu biegaczy w Polsce miało bowiem okazję rywalizować w zawodach na 5 mil.

Dodatkowym smaczkiem biegu organizowanego z okazji 70. rocznicy przyłączenia dzielnicy Włochy do Warszawy jest rywalizacja o tytuł Mistrzyni i Mistrza Warszawy w biegu na tym dystansie. Ta klasyfikacja ma charakter otwarty co oznacza, że uwzględnieni w niej będą nie tylko mieszkańcy stolicy, ale wszyscy uczestnicy.

Zapisy na 5 Mil Warszawy. Bieg Dzielnicy Włochy cały czas trwają. Zgłoszenia online będą przyjmowane do 27 listopada, ale nie warto zwlekać z wypełnieniem formularza na ostatnią chwilę. Limit uczestników to 1000 osób i z dnia na dzień miejsc na liście startowej jest coraz mniej. A trudno wyobrazić sobie lepszą okazję na ustanowienie nowego rekordu życiowego na zwieńczenie biegowego sezonu.

Więcej informacji: https://5milwarszawy.pl/

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Poniżej zapis z 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, który wystartował 24 września o godzinie 9:00. Start oraz meta znajdowały się w samym sercu miasta pod Pałacem Kultury i Nauki. Na biegaczy oraz kibiców czekało wiele atrakcji. […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Relacja minuta po minucie

Małe mistrzostwa Europy – to określenie, które idealnie pasuje do rywalizacji, jaka toczyć się będzie na trasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego w ramach nowej formuły TEAM UP! Europe. W elicie biegu tym razem najważniejsze są […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski stawia na Europejczyków. Małe mistrzostwa starego kontynentu w stolicy

Już w ten weekend podczas Expo Sport&Fitness marka Saucony zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję. Zapraszamy fanów marki i osoby, które chciałyby poznać buty do biegania tego amerykańskiego producenta do odwiedzenia stoiska Saucony w Pałacu Kultury i […]

Marka Saucony na Expo Sport&Fitness

Już w najbliższą niedzielę, 24 września odbędzie się PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do […]

Już w tę niedzielę PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców – jedyny taki bieg górski w centrum dużego miasta!

Na miesiąc przed startem 22. Poznań Maratonu do biegu zgłosiło się już ponad 4 tysiące zawodniczek i zawodników. Uczestnicy maratonu i wszyscy sympatycy mogą już zamawiać odzież z kolekcji przygotowanej przez AdRunaLine specjalnie naszą imprezę. […]

30 dni do 22. Poznań Maratonu. Coraz więcej zapisanych!

„Do trzydziestego kilometra biegło mi się doskonale…” – znacie tę historię? W opowieściach maratończyków to tak częsty początek jak baśniowe: „Za siedmioma górami….”. Tylko w tej bajce po 30. kilometrze przychodzi „ściana” – odcina prąd, organizm się buntuje, a ty sam masz się za durnia, że w ogóle wziąłeś się za bieganie. Jak tego uniknąć?

Ściana w maratonie – o co z nią chodzi i jak jej uniknąć?

Co daje bieganie w grupie? Na pewno motywację i radość z aktywności, którą można dzielić z innymi. Wiadomo, pasja łączy. Wiedzą o tym uczestnicy niedawnej imprezy biegowej w stolicy, którzy najpierw testowali przedpremierowo najnowszy model […]

Run your way, czyli New Balance Run Club rozbiegał Warszawę

Biegi dystansowe to wyjątkowa pasja. Stanowią ogromne wyzwanie fizyczne, ale dają za to ogromną satysfakcję – zwłaszcza tuż po osiągnięciu zamierzonego celu i pobiciu swojego osobistego rekordu. Niestety, nieodłącznym elementem procesu przygotowania się do maratonów, […]

Jak kontrolować koszty podczas przygotowań do długodystansowych biegów?