fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Jesienne biegi: sprawdź swoją formę na koniec sezonu!

Sezon biegowy 2021 dobiega końca. Jeżeli jednak nadal czujesz formę i chcesz sprawdzić się na zawodach, wciąż masz ku temu co najmniej kilka dobrych okazji. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie 4 biegów, w których na koniec sezonu warto powalczyć o rekordy życiowe!

Jeżeli pod koniec sezonu biegowego wciąż czujesz niedosyt rywalizacji i sportowych osiągnięć, wciąż możesz jeszcze podjąć wyzwanie. Chociaż w ostatni weekend listopada i w grudniu biegów jest znacznie mniej niż w szczycie sezonu, zwłaszcza tych szybkich, dogodnych do bicia życiówek, wciąż jeszcze są imprezy, w których warto brać udział. Mając na uwadze dość sprzyjającą biegaczom aurę, może to być doskonała okazja to naprawdę szybkiego biegania. Poniżej znajdziecie kilka propozycji biegów, które do tego zachęcają.

1) Szansa na „5” – Radomsko, 04.12.2021 r., godz. 14:00

Źródło: https://www.facebook.com/SzansaNa5-1557129664354355/

Nasza pierwsza propozycja to gratka dla ścigaczy. Bieg na 5 km na atestowanej, ulicznej trasie stanowi marzenie niejednej osoby śniącej o nowej życiówce. Nawet, jeśli trasa nie jest najszybsza w Polsce, to wciąż taka okazja pod koniec roku należy do prawdziwych rzadkości. Zawody organizowane są przez Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” w Radomsku odbywają się pod hasłem: „Trzeźwo-Zdrowo-Sportowo”.

Trasa posiada atest PZLA, co sprawia, że nie możemy mieć wątpliwości co do ewentualnych rekordów życiowych na niej ustanowionych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany walką o jak najlepszy czas na ulicach Radomska, nie może czekać z zapisem – limit uczestników to 250 osób, z czego zdecydowana większość jest już wykupiona. Zapisy trwają tylko do 1 grudnia, a bieg wystartuje w sobotę 4 grudnia o godz. 14:00.

Więcej informacji: https://www.szansana5.pl/

2) XVII Bieg Barbórkowy – Rybnik, 05.12.2021 r., godz. 12:00

Zapewne wielu zawodnikom, zwłaszcza z północnej części kraju, Rybnik może nie kojarzyć się jako miejsce do lokalizowania najszybszych tras, to w przypadku Biegu Barbórkowego można się pościgać z czasem. Na uczestników rywalizacji na dystansie 10 km czeka m.in. ponad 2,5-kilometrowa prosta, a jak wiadomo najszybciej biegnie się właśnie w linii prostej. O tym, że można uzyskiwać na niej wartościowe rezultaty świadczą wyniki z poprzednich edycji.

Źródło: https://www.facebook.com/BiegBarborkowy/

Co ciekawe, Bieg Barbórkowy w Rybniku odbędzie się w tym roku już po raz drugi. Wcześniej w lipcu zawodnicy wystartowali w dodatkowej edycji, która była niejako „odrobieniem” odwołanego XVI Biegu Barbórkowego z roku 2020. Zawody miały jednak inny charakter, m.in. trasa była poprowadzona leśnymi ścieżkami. W niedzielę 5 grudnia impreza wróci do swoich korzeni, na ulicę i będzie oczywiście mała stosowną, górniczą oprawę, jak wskazuje sama nazwa. Zawodnicy wystartują o godz. 12:00.

Więcej informacji: https://mosir.rybnik.pl/imprezy/bieg-barborkowy

3) Półmaraton Świętych Mikołajów – Toruń, 05.12.2021 r., godz. 11:30

Osoby, które są zainteresowane rywalizacją na dłuższym dystansie, mogą zainteresować się organizowanym w Toruniu Półmaratonem Świętych Mikołajów. W tym przypadku nie będzie to na pewno najszybsza trasa półmaratońska, a uczestników czeka przebieganie nie tylko przez ulice, ale także leśne ścieżki. Organizatorzy podkreślają jednak, że trasa jest certyfikowana i była mierzona przez atestatora PZLA, co powinno rozwiać wątpliwości przynajmniej w zakresie dystansu do pokonania.

Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. Fot. PAP
Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. Fot. PAP

Walczący o najlepsza czasy mogą liczyć na to, że w Toruniu będzie z kim biec. Półmaraton Świętych Mikołajów cieszy się dużą popularnością i można liczyć na grubo ponad 1000 osób biorących udział w całym wydarzeniu. Osoby, które chętnie pojawiłyby się w Toruniu, ale nie chcą zmagać się z całym dystansem 21,0975 km, mają kilka alternatyw. Pierwsza opcja to bieg na 10 km. Niegotowi na takie wyzwanie ora lubiący biegać jeszcze szybciej mogą wybrać dystans 5 km na trasie z atestem PZLA.

Więcej informacji: https://biegmikolajow.pl/

4) 5 Mil Warszawy. Bieg Dzielnicy Włochy – Warszawa, 28.11.2021 r., godz. 11:00

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu to bieg na nietypowym dystansie 5 mil. Po przeliczeniu na miarę kilometrową, uczestnicy mają do pokonania 8,0467 km. Dokładnie tyle dzieli Urząd Dzielnicy Włochy i Park Koziorożca. Biorąc pod uwagę sam dystans, jest wielce prawdopodobne, że już ukończenie biegu zakończy się oficjalnym rekordem życiowym. Niewielu biegaczy w Polsce miało bowiem okazję rywalizować w zawodach na 5 mil.

Dodatkowym smaczkiem biegu organizowanego z okazji 70. rocznicy przyłączenia dzielnicy Włochy do Warszawy jest rywalizacja o tytuł Mistrzyni i Mistrza Warszawy w biegu na tym dystansie. Ta klasyfikacja ma charakter otwarty co oznacza, że uwzględnieni w niej będą nie tylko mieszkańcy stolicy, ale wszyscy uczestnicy.

Zapisy na 5 Mil Warszawy. Bieg Dzielnicy Włochy cały czas trwają. Zgłoszenia online będą przyjmowane do 27 listopada, ale nie warto zwlekać z wypełnieniem formularza na ostatnią chwilę. Limit uczestników to 1000 osób i z dnia na dzień miejsc na liście startowej jest coraz mniej. A trudno wyobrazić sobie lepszą okazję na ustanowienie nowego rekordu życiowego na zwieńczenie biegowego sezonu.

Więcej informacji: https://5milwarszawy.pl/

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Regularna aktywność fizyczna powinna być elementem zdrowego stylu życia. Jedni trenują w domu, inni wybierają siłownię, ale z pewnością codziennie spotykasz ludzi uprawiających bieganie. Czy zdarzyło Ci się choć raz pomyśleć „ja też tak chcę?”. […]

Bieganie – jak znaleźć motywację do regularnego treningu

Jabra to bez wątpienia ścisła czołówka w segmencie TWS. Marka ta, dzięki rozwiniętym technologiom i wieloletniemu doświadczeniu, jest pionierem rozwiązań, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Zaś słuchawki douszne Jabra Elite 7 Active można określić […]

Żadnych kompromisów! Poznaj słuchawki douszne Jabra Elite 7 Active [KONKURS]

44. edycja Maratonu Warszawskiego przeszła do historii. Zwycięzcami biegu zostali Kenijczyk Joseph Munywoki oraz Etiopka Demisse Ayantu Abera, która ustanowiła również rekord imprezy. Z czego jeszcze będziemy pamiętać tę edycję? Poznajcie subiektywną listę plusów i […]

Plusy i minusy 44. Maratonu Warszawskiego

3 różne modele butów, 3 różne fasony, style, a także konstrukcje i jedno przeznaczenie – bieganie po asfalcie. Przygotowaliśmy test porównawczy butów adidas, ASICS oraz New Balance. Sprawdźcie, które będą najlepsze dla Was! Wybór idealnie […]

Test porównawczy obuwia treningowego na asfalt: adidas, ASICS, New Balance. Czym się różnią?

Nadchodzi nowa odsłona jednego z najbardziej kultowych butów trailowych na świecie – Salomon Speedcross 6. Jest jeszcze lżejszy i bardziej przyczepny niż jego poprzednicy. Jednak pod względem designu silnie nawiązuje do korzeni. To but-legenda. Poznajcie […]

Salomon Speedcross 6. Nowa odsłona buta, który zrewolucjonizował bieganie w terenie

2:01:09 – dokładnie z takim czasem Eliud Kipchoge wbiegł na metę maratonu w Berlinie. To o 30 sekund szybciej niż 4 lata temu, startując również w stolicy Niemiec. „Jestem bardzo szczęśliwy„ – powiedział zwycięzca tuż […]

Rekord świata w maratonie! Eliud Kipchoge pobił swój własny wynik sprzed 4 lat

Dołącz do Suunto Commuting Day i razem z nami walcz z emisją CO2!Aby zmotywować ludzi do jeżdżenia rowerem bądź biegania do pracy, jednocześnie redukując emisję CO2, Suunto z radością ogłasza inauguracyjny Suunto Commuting Day, który […]

Dołącz do Suunto Commuting Day i razem z nami walcz z emisją CO2!

Najciekawszą historią 44. Maratonu Warszawskiego jest walka Iwony Bernardelli o wynik i zwycięstwo po tym, gdy nie została włączona do składu na niedawne Mistrzostwa Europy.

44. Maraton Warszawski – Polka pobiegnie na złość PZLA