fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Maraton Warszawski > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Już w niedzielę startuje 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę!

Na konferencji prasowej Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące nachodzącego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Zostali też zaprezentowani faworyci, którzy mają spore szanse na pobicie rekordów imprezy i ukończenie dystansu poniżej godziny.

Tegoroczna edycja półmaratonu będzie wyjątkowa z wielu powodów. Jednym z nich jest frekwencja, która w samym półmaratonie przekroczy 10 tysięcy uczestników. Ostatnio miało to miejsce w przedpandemicznej edycji w 2019 roku. Imponująco prezentuje się też elita sportowa biegu, która planuje atak na rekordy imprezy. Jest nowy sponsor tytularny – Nationale-Nederlanden, który zapewnia biegaczom wiele atrakcji oraz wspiera akcję #BiegamDobrze. Imprezy biegowe w Polsce po wielu trudnościach związanych z pandemią COVID-19 w końcu będą mogły zaprezentować się w pełnej krasie.

Elita, która robi wrażenie

W trakcie konferencji prasowej poznaliśmy faworytów tegorocznego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. W czołówce są m.in.: Kenijczycy Paul Tiongik (01:00:01) oraz Philimon Kipkorir Maritim (01:00:31) i Ugandyjczyk Mathew Chekwurui z NN Running Team (01:00:36). W stawce zobaczymy też Polaków: Szymona Kulkę (01:03:03), Kamila Karbowiaka (01:03:33) oraz Mateusza Kaczora (01:03:31). Faworytki prezentują się równie mocno. W niedzielę obejrzymy rywalizację między innymi: Kenijek Shamilah Tekaa Kipsiror (01:07:53) i Aminet Ahmed z NN Running Team (01:08:26) oraz Iwony Bernardelli (01:12:41).

Zapowiada się szybka i emocjonująca rywalizacja. Organizatorzy liczą w tym roku na ukończenie biegu poniżej jednej godziny. O planowanym ataku na rekord imprez opowiedział prezes Fundacji „Maraton Warszawski” Marek Tronina:

– Mamy naprawdę szybkich uczestników wśród faworytów biegu. Na obecnej liście startowej sześciu zawodników ma życiówki lepsze od ubiegłorocznego rekordu imprezy, więc będzie piękna walka o złamanie godziny. Tu może wydarzyć się wszystko, to jest długi dystans. Wiemy, że rywalizacja na takim poziomie w połączeniu z frekwencją sprawią, że 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski staje się biegiem o europejskim znaczeniu.

Na 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim zapowiada się mocne bieganie

Wyjątkowa trasa w wyjątkowym mieście

Tegoroczna trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, jak zawsze, biegnie przez tętniącą życiem stolicę. Wyłączone z ruchu samochodowego ulice i możliwość przemierzania Warszawy głównymi arteriami to nie nada gratka dla biegaczy. Linia startowa znajdzie się na ul. Konwiktorskiej i będzie prowadzić do punktu zlokalizowanego przy Multimedialnym Parku Fontann. Organizatorzy od lat współpracują z miastem stołecznym Warszawa, które jest nieodłącznym partnerem biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Do herbu stolicy Polski nawiązują tegoroczne medale, na których znaleźć można charakterystyczny ogon Syrenki warszawskiej. Miasto zostało również zaakcentowane na oficjalnych koszulkach imprezy.

Trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego pobiegnie przez serce stolicy

Nowy sponsor ze sportowym duchem!

Sponsorem tytularnym tej edycji zostało Nationale-Nederlanden. Firma od lat związana jest z biegami długodystansowymi oraz promowaniem zdrowia poprzez aktywność fizyczną. Na arenie światowej sponsoruje drużynę NN Runing Team, do której należy rekordzista świata w maratonie Eliud Kipchoge oraz mistrz olimpijski i wielokrotny rekordzista Kenenisa Bekele. Na 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim dzięki sponsorowi tytularnemu będzie można znaleźć wiele atrakcji. Wśród nich pojawi się bezpłatny pakiet rehabilitacji dla uczestników „Biegniesz razem z nami”, badania w Medbusie czy występ zespołu The King’s Friends. O współpracy firmy z Fundacją „Maraton Warszawski” opowiedziała Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden:

Jako Nationale-Nederlanden od lat zachęcamy Polaków do aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz regularnych badań okresowych. Zbliżający się 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy motywować do zmian na lepsze oraz zaproponować osobom uczestniczącym w tym wydarzeniu konkretne rozwiązania, takie chociażby jak MedBus, pełniący funkcję mobilnego gabinetu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden – Naszym głównym celem jest przekonanie jak największej liczby osób przede wszystkim do tego, aby o swoim dobrostanie myślały w sposób długofalowy. Podkreślamy, że dbanie o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego hasło naszej kampanii brzmi #długodystansZDROWI. Chcemy, by troska o zdrowie nie była tylko jednorazową aktywnością, ale stała się dla Polaków integralną częścią ich stylu życia – dodaje.

Nationale-Nederlanden to sponsor tytularny Półmaratonu Warszawskiego

Na konferencji prasowej obecni byli również przedstawiciele Nice To Fit You – sponsora wydarzenia.

– Biegacze to jedna z naszych ulubionych grup klientów. Mamy z nimi naprawdę świetny kontakt. To doświadczenie, które wynieśliśmy z uczestnictwa w ubiegłorocznym maratonie we wrześniu opierało się na dużym zaangażowaniu – zarówno jeśli chodzi o aktywność przed imprezą, udział w konkursach, jak i na miejscu, w Miasteczku Biegacza, gdzie można było dowiedzieć o zdrowym odżywianiu, było bardzo budujące – dodaje o zaangażowaniu w 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski Paweł Wróbel, prezes zarządu Nice To Fit You.

New Balance Bieg na Piątkę

New Balance Biegu na Piątkę to bieg rozgrywany równolegle z 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim – idealna okazja, by poczuć gorącą atmosferę biegania w stolicy i dać się zarazić pasją do biegania. Rok temu na starcie tego biegu stanęło niemal dwa tysiące osób. W tym roku padnie rekord frekwencji na biegu towarzyszącym największemu półmaratonowi w Polsce – na liście jest już 3 tysiące nazwisk.

New Balance Bieg na Piątkę | fot: www.sportografia.pl

Pięć kilometrów to wyśmienity dystans na początek – większość biegaczy to właśnie od niego zaczyna przygodę z bieganiem w zawodach ulicznych. Ponadto – to znakomity wybór na początek sezonu i powrót do aktywności po zimie w przypadku przedłużonego roztrenowania. Wytrawni biegacze również znają coś dla siebie – szybka trasa umożliwia walkę o życiówki na krótkim dystansie. Bieg stratuje w sobotę o 10:00 – równo godzinę przed dystansem głównym.

– New Balance Bieg na Piątkę jest realnym dystansem dla osób, które chciałyby zacząć biegać i które chciałyby wystartować w naprawdę dużym biegu ulicznym. Myślę, że ten dystans jest taki, że nie ma obaw o kryzys – w razie czego można go nawet przejść. Moim małym sukcesem jest to, że namówiłam do startu brata – każdy z nas może mieć na swoim koncie takie osiągnięcie. Zaszczepiajmy miłość do biegania! – mówiła Edyta Litwiniuk, trener, dietetyk, biegaczka, thriatlonistka, ambasadorka New Balance, sponsora wydarzenia.


Bierzemy udział w akcji #BiegamDobrze

Decydując się na udział w zbliżających się biegach, można nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale i również zaangażować się w akcję #BiegamDobrze i wspomóc potrzebujących. Spośród dziewięciu organizacji, uczestnik ma możliwość wskazać jedną, na którą zostanie założona skarbonka. Są to: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Synapsis, Fundacja Wcześniak, Polska Akcję Humanitarną, Fundacja Spartanie Dzieciom, Amnesty International oraz Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” lub Fundacja DKMS.

Po zebraniu kwoty minimalnej każdy uczestnik otrzymuje w prezencie pakiet startowy oraz wyjątkowy, pomarańczowy numer z logiem wybranej fundacji. Tylko do tej pory w ramach akcji #BiegamDobrze przy marcowym wydarzeniu, udało się zebrać już blisko pół miliona złotych, a od początku jej istnienia – 7 milionów! W słusznej sprawie biegnie się lżej! – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji „Maraton Warszawski”.

Akcja charytatywna #BiegamDobrze towarzyszy Półmaratonowi Warszawskiemu od lat

Nationale-Nederlanden, nowy sponsor tytularny największych imprez biegowych w Polsce, postanowiło uhonorować wysiłek osób zaangażowanych w zbiórki #BiegamDobrze i wesprzeć finansowo największe kwesty. Firma przekaże wsparcie trzem największym zbiórkom odpowiednio w kwotach: 15 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

Akcja #BiegamDobrze jest nam szczególnie bliska i bez wahania postanowiliśmy się w nią włączyć. To bardzo ważna inicjatywa, dzięki której możliwe jest wsparcie organizacji, które na co dzień niosą realną pomoc osobom potrzebującym. Chcąc jeszcze bardziej docenić wysiłek osób zaangażowanych w akcję, zdecydowaliśmy o przeznaczeniu dodatkowych funduszy na trzy największe zbiórki. Dzięki #BiegamDobrze możemy nie tylko promować aktywny tryb życia, ale co najważniejsze – wspólnymi siłami poprawiać jakość zdrowia i życia wielu Polaków – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzeczniczka prasowa i dyrektorka komunikacji korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Nationale-Nederlanden, Nice To Fit You i New Balance – sponsorzy Półmaratonu i Biegu na Piątkę

Zapisy ciągle trwają

Cały czas trwają zapisy na tegoroczny 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę. Można zrobić to pod adresem: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/. Uczestnicy będą mogli odebrać pakiety startowe w piątek 24.03 (14:00 – 20:00) oraz sobotę 25.03 (10:00 – 20:00) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki. W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne. Wszyscy dziennikarze zainteresowani akredytacjami mogą wypełnić specjalny formularz: https://nnpolmaratonwarszawski.com/akredytacje/. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 23 marca. Do zobaczenia na linii mety bądź też w miasteczku biegacza!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Jest sobota, jest Parkrun – to zdanie zna w całej Polsce wiele tysięcy uczestników cotygodniowego wydarzenia promującego aktywność. Wydarzenia, które jest zdecydowanie czymś więcej niż biegiem na 5 km. Na czym polega fenomen Parkruna? Jak […]

Jest sobota, jest Parkrun. O fenomenie biegu na 5 km w miejskim parku opowiada Jakub Fedorowicz [podcast]

W przeddzień jednego z najpiękniejszych dni w roku, w dodatku w pięknym miesiącu maju, spotkały się przy mikrofonie dwie biegające matki: Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek. Kobiety, które na co dzień są zabiegane dosłownie i […]

Matki to kobiety zabiegane z natury. Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek [podcast]

Za nami jubileuszowy, 20. Cracovia Maraton, a już niebawem – 14 czerwca, w samo południe, rozpoczną się zapisy do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego! Meta ponownie w TAURON Arenie Kraków! Największa pod względem frekwencji impreza z […]

9. Cracovia Półmaraton Królewski: 14 czerwca początek zapisów!

Jedynie do 30 maja potrwają zapisy elektroniczne na Plum Ekiden 2023. To oznacza, że impreza dla biegowych zespołów, która odbędzie się w Białymstoku w pierwszy weekend czerwca jest już za pasem. Kto jeszcze nie zdążył […]

Plum Ekiden w Białymstoku – to już ostatnie dni zapisów!

Zapalenie rozcięgna podeszwowego, nazywane również ostrogą piętową, jest jednym z najczęstszych problemów dotykających biegaczy. Jest to schorzenie, które powoduje ból w okolicy pięty, utrudniając codzienną aktywność fizyczną. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny zapalenia rozcięgna podeszwowego, […]

Zapalenie rozcięgna podeszwowego u biegaczy – przyczyny, leczenie, ćwiczenia

Miasto Żychlin już po raz trzeci będzie gościć biegaczy z województwa łódzkiego. Rywalizacja toczona będzie na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Zawody odbędą się 11 czerwca (niedziela), a dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. […]

Emocje biegowe w Żychlinie. Biegi na 5 i 10 kilometrów już 11 czerwca

Bieganie jest sportem mocno eksploatującym ciało. Przeciążenie organizmu po treningu może mocno dawać się we znaki. W poniższym artykule przedstawiamy suplementy pomagające uporać się z tym problemem. Zmęczenie po treningu objawy Suplementy na przeciążenie organizmu […]

Zmęczenie po bieganiu? Zobacz co postawi Cię na nogi

Na stronie i w aplikacji eobuwie.pl trwa właśnie mega wyprzedaż obuwia sportowego do biegania i trekkingu. Do 31 maja w promocyjnych cenach można kupić buty topowych marek takich jak: adidas, ASICS, CMP, New Balance, Columbia […]

Trwa wyprzedaż obuwia do biegania na eobuwie.pl. Macie czas tylko do końca maja!