fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Maraton Warszawski > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Już w niedzielę startuje 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę!

Na konferencji prasowej Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące nachodzącego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Zostali też zaprezentowani faworyci, którzy mają spore szanse na pobicie rekordów imprezy i ukończenie dystansu poniżej godziny.

Tegoroczna edycja półmaratonu będzie wyjątkowa z wielu powodów. Jednym z nich jest frekwencja, która w samym półmaratonie przekroczy 10 tysięcy uczestników. Ostatnio miało to miejsce w przedpandemicznej edycji w 2019 roku. Imponująco prezentuje się też elita sportowa biegu, która planuje atak na rekordy imprezy. Jest nowy sponsor tytularny – Nationale-Nederlanden, który zapewnia biegaczom wiele atrakcji oraz wspiera akcję #BiegamDobrze. Imprezy biegowe w Polsce po wielu trudnościach związanych z pandemią COVID-19 w końcu będą mogły zaprezentować się w pełnej krasie.

Elita, która robi wrażenie

W trakcie konferencji prasowej poznaliśmy faworytów tegorocznego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. W czołówce są m.in.: Kenijczycy Paul Tiongik (01:00:01) oraz Philimon Kipkorir Maritim (01:00:31) i Ugandyjczyk Mathew Chekwurui z NN Running Team (01:00:36). W stawce zobaczymy też Polaków: Szymona Kulkę (01:03:03), Kamila Karbowiaka (01:03:33) oraz Mateusza Kaczora (01:03:31). Faworytki prezentują się równie mocno. W niedzielę obejrzymy rywalizację między innymi: Kenijek Shamilah Tekaa Kipsiror (01:07:53) i Aminet Ahmed z NN Running Team (01:08:26) oraz Iwony Bernardelli (01:12:41).

Zapowiada się szybka i emocjonująca rywalizacja. Organizatorzy liczą w tym roku na ukończenie biegu poniżej jednej godziny. O planowanym ataku na rekord imprez opowiedział prezes Fundacji „Maraton Warszawski” Marek Tronina:

– Mamy naprawdę szybkich uczestników wśród faworytów biegu. Na obecnej liście startowej sześciu zawodników ma życiówki lepsze od ubiegłorocznego rekordu imprezy, więc będzie piękna walka o złamanie godziny. Tu może wydarzyć się wszystko, to jest długi dystans. Wiemy, że rywalizacja na takim poziomie w połączeniu z frekwencją sprawią, że 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski staje się biegiem o europejskim znaczeniu.

Na 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim zapowiada się mocne bieganie

Wyjątkowa trasa w wyjątkowym mieście

Tegoroczna trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, jak zawsze, biegnie przez tętniącą życiem stolicę. Wyłączone z ruchu samochodowego ulice i możliwość przemierzania Warszawy głównymi arteriami to nie nada gratka dla biegaczy. Linia startowa znajdzie się na ul. Konwiktorskiej i będzie prowadzić do punktu zlokalizowanego przy Multimedialnym Parku Fontann. Organizatorzy od lat współpracują z miastem stołecznym Warszawa, które jest nieodłącznym partnerem biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Do herbu stolicy Polski nawiązują tegoroczne medale, na których znaleźć można charakterystyczny ogon Syrenki warszawskiej. Miasto zostało również zaakcentowane na oficjalnych koszulkach imprezy.

Trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego pobiegnie przez serce stolicy

Nowy sponsor ze sportowym duchem!

Sponsorem tytularnym tej edycji zostało Nationale-Nederlanden. Firma od lat związana jest z biegami długodystansowymi oraz promowaniem zdrowia poprzez aktywność fizyczną. Na arenie światowej sponsoruje drużynę NN Runing Team, do której należy rekordzista świata w maratonie Eliud Kipchoge oraz mistrz olimpijski i wielokrotny rekordzista Kenenisa Bekele. Na 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim dzięki sponsorowi tytularnemu będzie można znaleźć wiele atrakcji. Wśród nich pojawi się bezpłatny pakiet rehabilitacji dla uczestników „Biegniesz razem z nami”, badania w Medbusie czy występ zespołu The King’s Friends. O współpracy firmy z Fundacją „Maraton Warszawski” opowiedziała Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden:

Jako Nationale-Nederlanden od lat zachęcamy Polaków do aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz regularnych badań okresowych. Zbliżający się 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy motywować do zmian na lepsze oraz zaproponować osobom uczestniczącym w tym wydarzeniu konkretne rozwiązania, takie chociażby jak MedBus, pełniący funkcję mobilnego gabinetu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden – Naszym głównym celem jest przekonanie jak największej liczby osób przede wszystkim do tego, aby o swoim dobrostanie myślały w sposób długofalowy. Podkreślamy, że dbanie o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego hasło naszej kampanii brzmi #długodystansZDROWI. Chcemy, by troska o zdrowie nie była tylko jednorazową aktywnością, ale stała się dla Polaków integralną częścią ich stylu życia – dodaje.

Nationale-Nederlanden to sponsor tytularny Półmaratonu Warszawskiego

Na konferencji prasowej obecni byli również przedstawiciele Nice To Fit You – sponsora wydarzenia.

– Biegacze to jedna z naszych ulubionych grup klientów. Mamy z nimi naprawdę świetny kontakt. To doświadczenie, które wynieśliśmy z uczestnictwa w ubiegłorocznym maratonie we wrześniu opierało się na dużym zaangażowaniu – zarówno jeśli chodzi o aktywność przed imprezą, udział w konkursach, jak i na miejscu, w Miasteczku Biegacza, gdzie można było dowiedzieć o zdrowym odżywianiu, było bardzo budujące – dodaje o zaangażowaniu w 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski Paweł Wróbel, prezes zarządu Nice To Fit You.

New Balance Bieg na Piątkę

New Balance Biegu na Piątkę to bieg rozgrywany równolegle z 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim – idealna okazja, by poczuć gorącą atmosferę biegania w stolicy i dać się zarazić pasją do biegania. Rok temu na starcie tego biegu stanęło niemal dwa tysiące osób. W tym roku padnie rekord frekwencji na biegu towarzyszącym największemu półmaratonowi w Polsce – na liście jest już 3 tysiące nazwisk.

New Balance Bieg na Piątkę | fot: www.sportografia.pl

Pięć kilometrów to wyśmienity dystans na początek – większość biegaczy to właśnie od niego zaczyna przygodę z bieganiem w zawodach ulicznych. Ponadto – to znakomity wybór na początek sezonu i powrót do aktywności po zimie w przypadku przedłużonego roztrenowania. Wytrawni biegacze również znają coś dla siebie – szybka trasa umożliwia walkę o życiówki na krótkim dystansie. Bieg stratuje w sobotę o 10:00 – równo godzinę przed dystansem głównym.

– New Balance Bieg na Piątkę jest realnym dystansem dla osób, które chciałyby zacząć biegać i które chciałyby wystartować w naprawdę dużym biegu ulicznym. Myślę, że ten dystans jest taki, że nie ma obaw o kryzys – w razie czego można go nawet przejść. Moim małym sukcesem jest to, że namówiłam do startu brata – każdy z nas może mieć na swoim koncie takie osiągnięcie. Zaszczepiajmy miłość do biegania! – mówiła Edyta Litwiniuk, trener, dietetyk, biegaczka, thriatlonistka, ambasadorka New Balance, sponsora wydarzenia.


Bierzemy udział w akcji #BiegamDobrze

Decydując się na udział w zbliżających się biegach, można nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale i również zaangażować się w akcję #BiegamDobrze i wspomóc potrzebujących. Spośród dziewięciu organizacji, uczestnik ma możliwość wskazać jedną, na którą zostanie założona skarbonka. Są to: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Synapsis, Fundacja Wcześniak, Polska Akcję Humanitarną, Fundacja Spartanie Dzieciom, Amnesty International oraz Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” lub Fundacja DKMS.

Po zebraniu kwoty minimalnej każdy uczestnik otrzymuje w prezencie pakiet startowy oraz wyjątkowy, pomarańczowy numer z logiem wybranej fundacji. Tylko do tej pory w ramach akcji #BiegamDobrze przy marcowym wydarzeniu, udało się zebrać już blisko pół miliona złotych, a od początku jej istnienia – 7 milionów! W słusznej sprawie biegnie się lżej! – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji „Maraton Warszawski”.

Akcja charytatywna #BiegamDobrze towarzyszy Półmaratonowi Warszawskiemu od lat

Nationale-Nederlanden, nowy sponsor tytularny największych imprez biegowych w Polsce, postanowiło uhonorować wysiłek osób zaangażowanych w zbiórki #BiegamDobrze i wesprzeć finansowo największe kwesty. Firma przekaże wsparcie trzem największym zbiórkom odpowiednio w kwotach: 15 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

Akcja #BiegamDobrze jest nam szczególnie bliska i bez wahania postanowiliśmy się w nią włączyć. To bardzo ważna inicjatywa, dzięki której możliwe jest wsparcie organizacji, które na co dzień niosą realną pomoc osobom potrzebującym. Chcąc jeszcze bardziej docenić wysiłek osób zaangażowanych w akcję, zdecydowaliśmy o przeznaczeniu dodatkowych funduszy na trzy największe zbiórki. Dzięki #BiegamDobrze możemy nie tylko promować aktywny tryb życia, ale co najważniejsze – wspólnymi siłami poprawiać jakość zdrowia i życia wielu Polaków – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzeczniczka prasowa i dyrektorka komunikacji korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Nationale-Nederlanden, Nice To Fit You i New Balance – sponsorzy Półmaratonu i Biegu na Piątkę

Zapisy ciągle trwają

Cały czas trwają zapisy na tegoroczny 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę. Można zrobić to pod adresem: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/. Uczestnicy będą mogli odebrać pakiety startowe w piątek 24.03 (14:00 – 20:00) oraz sobotę 25.03 (10:00 – 20:00) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki. W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne. Wszyscy dziennikarze zainteresowani akredytacjami mogą wypełnić specjalny formularz: https://nnpolmaratonwarszawski.com/akredytacje/. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 23 marca. Do zobaczenia na linii mety bądź też w miasteczku biegacza!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Co organizatorzy imprez biegowych mogą zaproponować biegaczom A.D. 2024? Czy można zorganizować profesjonalną imprezę biegową bez wizji i strategii? Jak zachęcić do biegania i startowania kobiety i jak wychowywać do sportu młode pokolenie? Na te […]

Profesjonalizacja imprez biegowych głównym celem organizatorów, uczestników X Konferencji Biegowej w Poznaniu

adidas ogłosił rozpoczęcie ośmioletniej współpracy sponsorskiej z Polskim Komitetem Paralimpijskim. Z tej okazji, na sześć miesięcy przed rozpoczęciem Igrzysk w Paryżu, marka zaprezentowała spot z udziałem czwórki parasportowców – Kingi Dróżdż, Aleksandra Kossakowskiego, Katarzyny Kozikowskiej […]

Co definiuje sportowca? adidas sponsorem Polskiego Komitetu Paralimpijskiego

ASICS wprowadza na rynek dwa nowe modele z flagowej serii METASPEED – SKY PARIS i EDGE PARIS. Szybkie oraz lekkie buty z wkładką karbonową kumulują w sobie zaawansowane technologie, wspierając biegaczy w pogoni za osobistymi […]

ASICS wprowadza startówki METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS. Bierzemy się za testy!

Już w piątek 1 marca w Glasgow ruszają Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Znamy już skład reprezentacji Polski na tę imprezę. Kogo z polskich sportowców stać w tym sezonie na włączenie się do walki o […]

Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce – w jakich konkurencjach mamy szanse medalowe?

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski jest największym wiosennym wydarzeniem sportowym Polski. Głównemu biegowi towarzyszy New Balance Bieg na Piątkę. Impreza odbędzie się 24 marca w Warszawie, na liście startowej obu biegów jest już ponad 14 tysięcy […]

Medale 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę. Do końca lutego taniej!

Został już tylko niecały miesiąc do New Balance Biegu na Piątkę organizowanego przy okazji 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Jakie akcenty warto realizować w tych ostatnich tygodniach, by przygotować się na wymagania planowanego tempa biegu? New […]

Bieg na 5 kilometrów. Jak trenować w ostatnim miesiącu?

Zbliża się jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń biegowych w Polsce! Już tylko 2 miesiące dzielą nas od 28 kwietnia, kiedy to ulicami Łodzi zawładnie biegowe święto – DOZ Maraton Łódź i Mistrzostwa Polski na królewskim […]

DOZ Maraton Łódź za 2 miesiące! Bogate pakiety startowe, darmowe przejazdy kolejowe już czekają na uczestników. Zapisy trwają

Wszystkie tegoroczne imprezy cyklu #RUNGDN składać się będą z biegu na dystansie 5 kilometrów, zawodów nordic walking oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych. Podobnie jak w roku poprzednim, biegacze powalczą nie tylko o nagrody za miejsce na podium poszczególnych […]

Zaplanuj starty w cyklu #RUNGDN w 2024 roku. Otwarta rejestracja