fbpx

Kleszczów na Piątkę – kobiety powalczą o tytuł Mistrzyni Polski

Autor: Jakub Karasek • 15.09.2017

MP Kleszczow

Kolejny rok z rzędu Kleszczów będzie gospodarzem Otwartych Mistrzostw Polski Kobiet w biegu na 5 km. Zawody zostaną rozegrane w najbliższą niedzielę w ramach imprezy Kleszczów na Piątkę.

Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km kobiet, które odbędą się 17 września w Kleszczowie mają charakter otwarty, co oznacza, że każda zawodniczka posiadająca polskie obywatelstwo i biorąca udział w zawodach będzie jednocześnie uczestniczką Mistrzostw. Oprócz biegu kobiet, jednocześnie rozegrania zostanie rywalizacja mężczyzn w biegu na 5 km Kleszczów na Piątkę. Lista startowa jest już zamknięta i w tym momencie znajduje się na niej 406 nazwisk, w tym 146 kobiet.

W gronie tych pań, które widnieją na liście startowej można wyróżnić kilka faworytek do walki o medale. Należą do nich m.in. tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 10 km sprzed 3 tygodni z Łodzi – Aleksandra Brzezińska, również tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m – Angelika Mach czy brązowa medalistka Mistrzostw Polski w maratonie z 2016 r. – Monika Kaczmarek. Jednak główną faworytką do zwycięstwa wydaje się być Karolina Giza – zawodniczka, która w ubiegłym roku, jeszcze pod nazwiskiem Półrola, z Kleszczowa wywiozła srebrny medal, przegrywając jedynie z olimpijką z Rio de Janeiro – Katarzyną Kowalską. Giza jest jedyną z ubiegłorocznych medalistek, która widnieje na liście startowej – nie ma tam bowiem ani Kowalskiej, ani 3. przed rokiem Ewy Jagielskiej.

Oprócz pasjonującej rywalizacji o miejsca, możemy spodziewać się również walki o jak najlepsze czasy. Trasa w Kleszczowie należy do szybkich i sprzyjających biciu rekordów, a do tego prognozy pogody na niedzielę są dość optymistyczne. Temperatura ok. 14-15 stopni i bardzo lekki wiatr to doskonałe warunki do tego typu biegów. Jedynym zmartwieniem mogą być zapowiadane przelotne opady deszczu – jeśli te jednak nie wystąpią i nawierzchnia będzie sucha, warunki będą niemal idealne.

Bieg Kleszczów na Piątkę i rozgrywane w jego ramach Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 km wystartuje w niedzielę 17 września o godz. 12:00.

Więcej informacji: kleszczowna5.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger