fbpx

Magazyn Bieganie – listopad 2013

Autor: Tomasz Pojawa • 23.10.2013

Odwieczny dylemat – koniec sezonu, czyli można odpocząć, czy też… korzystając z trudniejszych warunków pogodowych jeszcze docisnąć treningi i błysnąć formą w biegach na otwarcie kolejnego roku? Odpowiedzi można poszukać w wiodącym materiale nowego – listopadowego numeru magazynu BIEGANIE. Karol Nowakowski pisze, dlaczego odpoczynek i regeneracja są tak istotne w naszym planie treningowym.

BIEGANIE_okladka_11_2013

Jesteśmy tak mocni, jak nasz najsłabszy punkt

Przychodzi taki moment w rozwoju każdego biegacza, w którym pojawia się ściana – nie ta maratońska, ale taka spowalniająca progres. Trening przestaje przynosić zadowalające efekty. Jest to sygnał, żeby poszukać swoich najsłabszych punktów w ciele i spróbować je wzmocnić – o roli korpusu, bólu pleców, wzmacnianiu brzucha i technice biegania rozmawiamy ze Szczepanem Figatem.

Kilian – dziecko gór

Kilian Jornet – to nazwisko zna każdy fan ultra. Kilian podjął się wyzwania bicia rekordów na różnych szczytach świata od Mont Blanc po Mount Everest i nieustannie inspiruje. Brakuje wam motywacji? W sprzedaży ukazała się właśnie jego autobiografia – kolejna mocna pozycja. Zanim jednak po nią sięgniecie, przeczytajcie, skąd wziął się ten drobny gość o odstających uszach.

Agonia ciała i triumf psychiki

Czym biega się ultra? Nogami? Raczej nie – trening ciała to tylko jeden z elementów przygody, jaką jest bieganie dystansów ultra, bo dużo ważniejsza część takiego biegu rozgrywa się w naszej głowie. Andrzej Brandt porozmawiał z kilkoma zawodnikami o tym, co dzieje się w ich głowach podczas biegu na 100, 200 i 300 km. A dzieje się wiele.

Fundament z desek

W rankingu na najnudniejsze ćwiczenie zajęłoby jedno z czołowych miejsc. O czy mowa? O podporze. Nie takim wykonywanym przy ścianie na wiejskiej dyskotece, ale takim kształtującym mocny korpus. Jak i po co wykonywać podpory, radzi trener Piotr Tartanus.

Wiosenny maraton w pierwszym dniu jesieni

25-godzinny lot z czterema przesiadkami, pierwszy dzień wiosny w pierwszym dniu jesieni, biuro zawodów w luksusowym hotelu i europejskie patenty, które jeszcze nie dotarły za ocean, czyli opowieść o maratonie w Urugwaju.

Poza tym w numerze:

Radość biegania 8
Listy 10
Tu i teraz 12
Fotokalendarium 13
Elita opowiada 14
Infografika 16
Młodzi mają głos: Daria Gawłowska 17
Sprzęt: Gadżety 18
Felieton 20
Sprzęt: Deus Ex Machina 22
Dieta: Wegetarianizm 24
Obieżyświat: Grenlandia 26
Sprzęt: Egzotyka 29
Biegówki: Sprzętowe ABC 34
Dieta: Posiłki w pogotowiu 42
Zdrowie: Regeneracja cz. 2  64
Historia: Sir Arthur Newton 68
Pierwsze kroki: Trening urozmaicony 72
Pierwsze kroki: Co palić? 74
Zdrowie: Serce nie sługa 78
Polska w biegu 80
Skrzynia biegów 86
Życiówka: Jarosław Matusiewicz 90
Triathlon 91

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger