fbpx

Marcin Lewandowski w półfinale biegu na 1500 m na Mistrzostwach Świata

Autor: Jakub Karasek • 03.10.2019
fot: Paweł Skraba

fot: Paweł Skraba

Zgodnie z przewidywaniami Marcin Lewandowski bez większych problemów awansował do półfinału mistrzostw świata w lekkoatletyce rozgrywanych w Dausze. W swoim biegu eliminacyjnym na 1500 m Polak zajął 5. miejsce.

Marcin Lewandowski wystąpił w 1. biegu eliminacyjnym na 1500 m. Wśród rywali miał m.in. mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro, Amerykanina Matta Centrowitza, byłego halowego rekordzistę świata w biegu na milę, Etiopczyka Samuela Teferę, czy mistrza Europy w biegu na 1500 m, Norwega Jakoba Ingebrigstena. Polak trafił do dość mocno obsadzonego biegu, ale w tym roku 1500 m to bardzo mocna konkurencja.

Bieg zaczął się całkiem żwawo, jak na eliminacje. Marcin Lewandowski razem z Jakobem Ingebrigstenem trzymał się na końcu stawki, kontrolując przebieg wydarzeń. Z perspektywy naszego zawodnika najważniejsza była walka o miejsce w pierwszej 6, które dawało pewny awans do finału. Po 2 okrążeniach Polak przesunął się nieco do przodu i wychodząc na ostatnie okrążenie miał wszystko pod kontrolą. Marcin w swoim stylu popisał się mocnym finiszem na ostatniej prostej i zajął bezpieczne 5. miejsce. Ostateczny wynik Polaka to 3:37:75.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger