fbpx

Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim – Rawa Mazowiecka 2016

rawa

25 września 2016 roku w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski w duathlonie. Na dystansach 5.5 km biegu, 25 km na rowerze i 2.7 km biegu rywalizowali zawodnicy Elity, U23, juniorów oraz grup wiekowych.

Zawody odbywały się w Rawie Mazowieckiej przy zalewie Tatar – miejscu z doskonałą infrastrukturą do organizacji imprez multisportowych. Aquarium Centrum Fit Rawa, przy którym znajdowało się biuro zawodów, jest także niezwykle dogodną lokalizacją dla dojeżdżających zawodników, jest bowiem położone bardzo blisko trasy S8. Trasa biegowa wiodła po asfalcie i parkowych ścieżkach wokół zbiornika, trasa kolarska w całości po asfalcie, w większości bardzo dobrej jakości.

Start został podzielony na trzy fale. O godzinie 11:00 wystartowała grupa zawodników PRO, pięć minut po nich wszystkie kobiety, a o 11:10 grupy wiekowe mężczyzn.
Rywalizacja mężczyzn nie obyła się bez zwrotów akcji. Pierwszy bieg w zawrotnym tempie prowadziła dwójka zawodników – Daniel Formela, zeszłoroczny wicemistrz Europy w duathlonie, były profesjonalny kolarz z życiówką 30:46 na 10 km biegu oraz Sylwester Kuster, wielokrotny mistrz Polski w triathlonie na niemal każdym dystansie. Na rower wsiedli z 10-sekundową przewagą nad kolejną dwójką liczącą się w rywalizacji o medale – Maciejem Kubiakiem i Łukaszem Kalaszczyńskim.  Na trasie rowerowej mocniejszy okazał się Daniel Formela, który tę część wyścigu pokonał prawie 1,5 minuty szybciej od pozostałych zawodników i pewnie zdobył tytuł mistrzowski. Podczas drugiego biegu Sylwester Kuster oderwał się od grupy, z którą dojechał do T2 i linię mety przekroczył jako drugi. Drugim wicemistrzem Polski został Maciej Kubiak.

Wśród Pań na pierwszym biegu utworzyła się spora grupka zawodniczek, która ostatecznie dobiegła do strefy T1 w trzyosobowym składzie. Ze względu na niezbyt mocne tempo na rowerze, do prowadzącej grupy dojechały trzy kolejne zawodniczki. Podczas drugiego biegu bezkonkurencyjna okazała się 18-letnia Oliwia Kwaśkiewicz, która przekroczyła linię mety z 10-sekundową przewagą nad Justyną Woźniak. Trzecia była Maria Pytel.
Pełne wyniki zawodów 

Niestety organizacja zawodów pozostawiała wiele do życzenia w kwestiach koordynacji biura zawodów oraz zabezpieczenia trasy kolarskiej i strefy zmian. Nie ulega jednak wątpliwości, że impreza w Rawie – zarówno triathlonowa, jak i duathlonowa – ma swój sympatyczny klimat i zapewne w kolejnych latach będzie przyciągać coraz więcej fanów multisportu.

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger