fbpx

Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim – Susz 2017. Zapowiedź imprezy

susz

Już w najbliższy weekend 24-25 czerwca w Suszu odbędą się mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim. W sobotę na trasę wyruszą kategorie Elity kobiet i mężczyzn, grupy wiekowe oraz aquathlon dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę odbędzie się rywalizacja na dystansie 1/2 Ironmana oraz sztafety mieszane.

To już dwudziesta szósta edycja najstarszego triathlonu w Polsce. Tradycyjnie impreza rozpocznie się w piątek. Od godziny 14:00 będzie można odwiedzić EXPO i odebrać swój pakiet startowy na sobotni start. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o 8:45 od startu kategorii aquathlonowych – dzieci 10-13 lat, młodzików 14-15 lat, 16-17 lat oraz dorosłych.

W sobotę o 11:30 na trasę dystansu sprinterskiego ruszy Elita Kobiet. Zawodniczki będą miały do pokonania 750m trasy pływackiej w jeziorze Suskim, siedem pętli rowerowych, dających w sumie dystans 20 kilometrów oraz trzy pętle biegowe o łącznej długości 5 kilometrów. Na starcie zabraknie ubiegłorocznej mistrzyni Polski, Agnieszki Jerzyk, która wybrała start w Challenge Poznań na dystansie 1/2 Ironmana. Do rywalizacji staną między innymi Małgorzata Wąsik (Szczerbińska), Paulina Klimas, Ewa Komander, Agata Litwin, Marta Łagownik, Aleksandra Rudzińska czy Aleksandra Sikora. Wszystko wskazuje na to, że do rywalizacji w triathlonie wraca także Małgorzata Otworowska, która po “urlopie macierzyńskim” zdążyła już między innymi wygrać w zawodach w Ślesinie.

Starty falowe grup wiekowych rozpoczną się o godzinie 13:30, zaś o 16:15 do walki o medale Mistrzostw Polski stanie Elita Mężczyzn. Wśród nich nie zabraknie Sylwestra Kustera, Miłosza Sowińskiego, Tomasza Marcinka, Tomasza Brembora, Jacka Krawczyka czy Kacpra Stępniaka.

W niedzielę 25 czerwca triathloniści wskoczą do wody już o godzinie 8:00 i zmierzą się z dystansem 1/2 Ironmana. Na listach startowych widnieją nazwiska między innymi: Bartosza Banacha, Daniela Formeli, Filipa Przymusińskiego, Michała Czapińskiego, Piotra Grzegórzka, Marcina Lipowskiego, Marcina Ławickiego, Pawła i Sebastiana Najmowiczów, Mateusza Petelskiego, Jakuba Rucińskiego, Krzysztofa Staniszewskiego, Jacka Tyczyńskiego. Wśród kobiet zobaczymy m.in. Ewę Bugdoł, Joannę Sołtysiak, Monikę Chodynę, Ewelinę Szabelską, Małgorzatę Szczęsną, Paulinę Załucką.

O godzinie 15:30 do boju ruszą triathlonowe sztafety mieszane. Podobnie jak w zeszłym roku, prawo startu mają czwórki zawodników (dwie kobiety, dwóch mężczyzn) zrzeszone w klubach i posiadające licencję PRO.

Pełna lista startowa

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger