fbpx

Nowa trasa marokańskiego Runmageddonu Sahara

Autor: Redakcja • 11.01.2019
materiały prasowe

materiały prasowe

Pustynia kamienista, piaszczysta, góry Atlas i wody jeziora Takerkoust tam przebiegać będzie trasa trzeciej edycji ekstremalnego biegu poza granicami Polski – Runmageddon Global. Uczestnicy tegorocznego wyzwania mają do wyboru 120 i 50 kilometrów z przeszkodami oraz bez przeszkód.

Runmageddon Sahara rozpocznie się w poniedziałek 11 marca przelotem do Marakeshu. Dzień później rozpocznie się pierwszy etap trasy Runmageddonu Sahara. Uczestnicy wystartują z Erg Chebbi i mierzyć się będą z kamienistą częścią pustyni. Podczas drugiego etapu poznają piękno piaszczystych wydm Sahary w niecodziennych warunkach. Wybiegną w nocy o godzinie 4:00 rano, dzięki czemu będą mieli okazję zobaczyć zapierający dech w piersiach malowniczy widok pustynnego wschodu słońca. Kolejnego dnia staną twarzą w twarz z górami Atlas oraz słynną Doliną Róż, nazywaną najpiękniejszym miejscem w Maroku. Bieg ostatniego etapu będzie miał charakter integracyjny i rozegrany będzie w okolicach jeziora Takerkoust niedaleko Marakeshu. Po szcześliwie ukończonym biegu uczestnicy odpoczną i zregenerują siły zwiedzając Marakesh, a 17 marca pełni wrażeń wrócą do Polski.

materiały prasowe

materiały prasowe

–  Emocje podczas pokonywania Runmageddonu na pustyni sięgają zenitu. To co tam się przeżywa to niezaprzeczalna przygoda życia. Widoki, adrenalina i świetne towarzystwo. To wyzwanie, które na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Organizacja imprezy jest na bardzo wysokim poziomie i daje poczucie bezpieczeństwa. Podczas całej imprezy odczuwaliśmy prawdziwe zaangażowanie organizatorów i profesjonalizm służb medycznych. – mówi Tomasz Żak uczestnik Runmageddonu Sahara 2018, który już w marcu tego roku drugi raz podejmie się pokonania Sahary wraz z Runmageddonem.

materiały prasowe

materiały prasowe

– Organizując Runmageddon Sahara po raz drugi zależy nam, by wszyscy uczestnicy przeżyli ekscytującą, sportową przygodę. Osoby startujące pierwszy raz będą mogły poznać piękno Sahary widziane oczami Runmageddończyków, a Ci, którzy po raz drugi wezmą udział w naszym saharyjskim wydarzeniu zobaczą nowe, nieznane im jeszcze malownicze zakątki Maroka. – mówi Marcin Szymański, dyrektor Runmageddonu Global i dodaje: – Chcę też zapewnić, że bezpieczeństwo naszej wyprawy na Saharę oraz uczestników Runmageddonu jest naszym priorytetem, dlatego zapewniamy opiekę medyczną podczas biegu i ścisły kontakt z władzami lokalnymi. Dzięki współpracy z ambasadą Maroka, mamy kontakt z lokalnym jednostkami służb medycznych, policyjnych, które wspierają nas i dbają o to by nasz event był bezpieczny.

Runmageddon Sahara startuje już za dwa miesiące, ale chętni, którzy chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę z Runmageddonem mają jeszcze szansę zdecydować się na start. Do wyboru mają cztery formuły: 50 i 120 kilometrów z przeszkodami znanymi z polskich edycji Runmageddonu lub 50 0 120 kilometrów bez przeszkód. Pakiet startowy do udziału w Runmageddonie Sahara zakupić można na stronie: http://sahara.runmageddon.com/?event=sahara&lang=PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger