fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Informacje prasowe > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Pobiegnij z butelką mleka w charytatywnym celu! Niezwykły bieg w Giełczynie

Aż trzy dystanse do wyboru, nowe trasy w pięknym otoczeniu natury, piknik i możliwość wygrania atrakcyjnych nagród – to wszystko czeka na uczestników VI edycji Charytatywnego Biegu z Butelką Mleka, 4 września w Giełczynie. Co ciekawe, wszyscy biegacze pokonają trasę z… butelką mleka OSM Piątnica w ręku! Poznajcie szczegóły tej nietuzinkowej imprezy, w której liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Wielu organizatorów biegów stara się na swoich imprezach łączyć elementy zabawy i dobroczynności. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza nieduże, lokalne inicjatywy, które stanowią realne wsparcie dla lokalnych społeczności. Taki wymiar ma właśnie Charytatywny Bieg z Butelką Mleka. Główny organizator, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, współorganizator Gmina Łomża i Sponsor Główny – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy po raz kolejny przekażą całkowity dochód z wpisowego na cele charytatywne. Wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego to jeden z najistotniejszych, choć wcale niejedyny argument za tym, by zapisać się do udziału w tej wyjątkowej imprezie.

Bieg z Butelką Mleka odbędzie się na dystansach: 5, 10 i półmaraton

Dla każdego coś odpowiedniego

Na uczestników VI edycji Charytatywnego Biegu z Butelką Mleka czekają do wyboru aż trzy dystanse: 5 km, 10 km i półmaraton. Wszystkie biegi będą rozgrywane w nowym miejscu – miejscowości Giełczyn koło Łomży. Trasy są wytyczone w taki sposób, by prowadzić przez drogi i ścieżki leśne, dzięki czemu biegaczom towarzyszyć będą piękne okoliczności przyrody. W takiej malowniczej atmosferze aż chce się biegać. I dzięki dużemu wyborowi dystansów, każdy, bez względu na poziom zaawansowania i doświadczenie, może wziąć udział w biegu.

Aby uatrakcyjnić rywalizację, w zawodach będzie prowadzona klasyfikacja w aż 22 kategoriach wiekowych, po 11 dla kobiet i mężczyzn w półmaratonie oraz klasyfikacje open kobiet i mężczyzn w biegach na 5 i 10 km. To oznacza, że rozdanie nagród, pucharów i statuetek będzie szczególną chwilą dla naprawdę dużej liczby uczestników. Co więcej, osoby, które odpowiedzą prawidłowo na pytanie, kto jest Sponsorem Głównym Biegu z Butelką Mleka, będą miały szansę na wygranie roweru. W tej zabawie-konkursie czekają oczywiście 2 nagrody: rower damski oraz męski.

Wyjątkowa atmosfera

Bieg będzie o tyle ciekawy dla uczestników, że przez cały dystans będą musieli mieć przy sobie butelkę mleka OSM Piątnica, którą otrzymają w biurze zawodów. Posiadanie butelki przez cały dystans jest wymogiem koniecznym do bycia sklasyfikowanym.

Cała impreza ma aspekt charytatywny. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przekazany na rzecz jednej z dwóch lokalnych organizacji dobroczynnych: Łomżyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń”. Uczestnicy w momencie zapisu mogą zadeklarować, którą z organizacji chcą wesprzeć. Co istotne, istnieje możliwość wsparcia wybranej organizacji kwotą większą niż wynika to z regulaminu. W ubiegłorocznej edycji ten lokalny bieg wypracował aż 21 tysięcy złotych na cele charytatywne!

6. edycja Biegu z Butelką Mleka odbędzie się 4 września w Giełczynie

Zapisz się i pobiegnij z butelką mleka

VI Bieg z Butelką Mleka w Giełczynie odbędzie się 4 września 2022 r. Start biegu głównego na dystansie półmaratonu nastąpi o 12:00, o 12:05 na trasę ruszą biegacze rywalizujący na 10 km, a kolejne 5 minut później wystartuje bieg na 5 km. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w biegu z butelką mleka w ręce, wybierz swój dystans i zapisz się pod linkiem: https://elektronicznezapisy.pl/event/7071.html. Rejestracja trwa tylko do końca sierpnia!

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 2

Przeczytaj też

Mordercze wyzwanie – Krwawa Pętla – bieg zespołowy na dystansie około 250 kilometrów, limit czasu 24 godzin, zróżnicowane podłoże i brak supportu. Jak ją pokonać? Jaką taktykę przyjąć? Czy liczba osób w grupie ma znaczenie […]

Krwawa Pętla – najbardziej hardcorowy bieg ultra na Mazowszu [WYWIAD]

Już 25 września, po raz pierwszy podczas 44. Maratonu Warszawskiego, będzie można wystartować w biegu Pekao S.A. Warszawska Dycha. Począwszy od tego roku, bieg na 10 km będzie odbywać się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące […]

Wielkimi krokami zbliża się Pekao S.A. Warszawska Dycha!

Aleksandra Lisowska zostaje MISTRZYNIĄ EUROPY W MARATONIE! Polka wygrywa bieg w Monachium, odrywając się na ostatnich dwóch kilometrach od kilkuosobowej grupy rywalek. Do mety dobiega z czasem 2:28:36, z lekkim negative splitem, po pierwszej połowie w 1:14:33 (1:14:33 + 1:14:03). To największy sukces polskiego maratonu od mistrzostwa świata Wandy Panfil z 1991 roku z Tokio. Gratulacje także dla trenera – Jacka Wośka! Polki zajmują także 3. miejsce w drużynie!

Aleksandra Lisowska Mistrzynią Europy w maratonie!

Małgorzata Pazda-Pozorska po śmierci klinicznej zmieniła swoje życie. Jej pasją zostało bieganie, które szybko przerodziło się w coś więcej. Zdobyła wiele nagród, w tym mistrzostwo Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym, pobijając tym samym rekord Europy. Swoją […]

Małgorzata Pazda-Pozorska o swojej książce biograficznej „Żyć jakby nie było jutra”, spełnianiu marzeń i sile do działania.

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, […]

15. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!

Trening po plaży dużo bardziej angażuje mięśnie nóg niż wtedy, gdy biegniemy po twardej, ubitej nawierzchni. Stopa nie odbija się z dużą energią od podłoża. Trzeba zaangażować w to więcej siły, co w efektywny sposób […]

Bieganie po plaży – dlaczego warto (i jak) to robić?

Planujesz start w adidas Półmaratonie Praskim lub adidas Runners Piątce Praskiej? A może jeszcze wahasz się, czy w miesiąc zdążysz przygotować się do biegu na 5 km? Przekonaj się, jak trenować w ostatnim miesiącu przed […]

Ostatni miesiąc przed adidas Runners Piątką Praską i adidas Półmaratonem Praskim. Jak trenować?