fbpx

Półmaraton PHILIPS Piła – Mistrzostwa Polski już za niecałe 3 tygodnie

Autor: Jakub Karasek • 16.08.2016

Polmaraton Pila

W tym roku półmaraton w Pile odbędzie się już po raz 26. Fot. Archiwum organizatora

Chociaż biegowy świat emocjonuje się teraz przede wszystkim Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro, wielu polskich biegaczy myślami jest już przy pierwszym weekendzie września. W niedzielę 4 września 26. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS Piła będzie bowiem gospodarzem Mistrzostw Polski w Półmaratonie.

Półmaraton PHILIPS Piła od wielu lat odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września i cieszy się dużym zainteresowaniem amatorów, których do Piły przyciąga szybka, płaska trasa, unikalne medale z wizerunkami najlepszych polskich maratończyków, termin biegu pozwalający sprawdzić formę przed jesiennymi maratonami oraz fakt, że pilska połówka należy do biegów zaliczanych do Korony Polskich Półmaratonów. Jednocześnie dla biegaczy elity jest to ważny punkt w kalendarzu, ponieważ od 2000 roku Półmaraton PHILIPS Piła odbywa się w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie.

W zawodach od lat startują czołowi polscy zawodnicy. Wśród nazwisk uczestników Mistrzostw Polski w półmaratonie w ostatnich 5 latach znajdują się m.in. Henryk Szost, Marcin Chabowski, Artur Kozłowski, Mariusz Giżyński, Katarzyna Kowalska, Izabela Trzaskalska, Sylwia Ejdys-Tomaszewska i wielu innych utytułowanych biegaczy i biegaczek. Na tegorocznej liście startowej Mistrzostw Polski znajdują się jak na razie m.in. tegoroczny Mistrz Polski na 5 km i 10 km – Szymon Kulka czy Mistrz Polski w biegu na 10 000 m oraz wicemistrz na 10 km – Tomasz Grycko. Zgłoszenia trwają do 27 sierpnia i wtedy poznamy pełną listę startujących w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

Philips pila polmaraton

Od 2000 r. Piła jest gospodarzem Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Fot. Archiwum organizatora

Sądząc po tempie zapisów, tegoroczna edycja Półmaratonu PHILIPS Piła może okazać się rekordowa pod względem frekwencji. Na liście startowej jest już ponad 3500 zawodników, a dotychczasowy rekord pod względem liczby biegaczy, którzy ukończyli pilską połówkę wynosi 3091. Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła, wierzy, że zawodnicy dopiszą.

Cieszy nas bardzo szybkie tempo zapisów. Praktycznie codziennie obserwujemy 10-20 osób, które rejestrują się na bieg. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na naszym biegu padnie rekord frekwencji. Aby tak się stało do mety wrześniowego półmaratonu w Pile powinno dotrzeć więcej niż 3091 biegaczy. Ściskamy kciuki za wszystkich, którzy staną na starcie pilskiej połówki, a tych którzy jeszcze zastanawiają się nad startem w naszym biegu zachęcam do szybkiego zarezerwowania miejsca na liście startowej. W tym roku na mecie wręczamy medale z wizerunkiem Jana Huruka, znakomitego biegacza, m.in. Mistrza Polski w Półmaratonie z 1992 roku i wielokrotnego reprezentanta kraju w biegach długodystansowych. Zapewniam, że taki medal już się nie powtórzy.

Oprócz Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Pile rozgrywane będą również Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie, Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni oraz Międzynarodowy Puchar Policji w Półmaratonie. Oczywiście prowadzone będą również klasyfikacje generalne i wiekowe.

Więcej informacji: pila.halfmarathon.pl

Lista uczestników Mistrzostw Polski w Półmaratonie dostępna po kliknięciu w link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger