fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia

Pomóżmy Hani wygrać najważniejszy wyścig!

Drodzy Czytelnicy! Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki dla naszej biegowej koleżanki Hanny Różyckiej, którą być może i Wy znacie z imprez z cyklu Runmageddon. Hania zbiera środki na leczenie onkologiczne w Niemczech. Pomóżmy jej wygrać najważniejszy wyścig w życiu!

Rzadko umieszczamy tego typu informacje. Dobrze wiemy, że potrzebujących pomocy zawsze jest więcej niż środków i możliwości wsparcia. Jednak wiemy, że zaangażowanie społeczności i wspólne działanie, mogą czynić cuda. I właśnie na takie zaangażowanie i wsparcie biegowej społeczności liczy teraz Hanna Różycka. Pełniąca stanowisko dyrektora działu rozwoju biznesu w Runmageddonie Hania zmaga się z nawrotem raka jelita grubego. Na portalu zrzuta.pl ruszyła zbiórka, której celem jest zebranie środków umożliwiających Hani podjęcie leczenia nieoperacyjnej wznowy raka jelita grubego w Niemczech.

Pogodna Zadziora

Hannę Różycką miałem okazję poznać kilka lat temu, niedługo po tym, jak dołączyła do ekipy Runmageddonu. Od początku dała się poznać jako niezwykle otwarta, pomocna i przyjazna osoba o jednocześnie silnym charakterze. W Runmageddonie odpowiadała wówczas za współpracę ze sponsorami, co zresztą czyni do dziś. Szereg klientów, świadczeń i projektów, które miała do realizacji przy każdym biegu z cyklu Runmageddon nie przeszkadzało jej w tym, by każdej możliwej okazji brać również udział w biegu. Bez względu na to, czy rozgrywany był właśnie Rekrut, Classic czy nawet Hardcore lub Ultra, Hania chętnie przystępowała do rywalizacji z trasą i przeszkodami. I z uśmiechem je pokonywała, jak Pogodna Zadziora.

Obecnie na koncie ma już ponad 40 startów w Runmageddonie. Z cyklem największych biegów z przeszkodami w Polsce na trwałe związała się również zawodowo. Została dyrektorem działu rozwoju biznesu. Tym samym odpowiada za obszar, który ma ogromne znaczenie dla istnienia i rozwoju marki – współpracę z partnerami i sponsorami. To jej działania owocują m.in. wieloma upominkami czy produktami, które otrzymują uczestnicy imprez w pakietach startowych lub na mecie poszczególnych biegów.

Najtrudniejsza przeszkoda

W sierpniu 2021 r. Hania odczuwała bardzo silne bóle brzucha. Tak silne, że trafiła do szpitala. Okazało się, że potrzebowała natychmiastowej operacji z powodu niedrożności jelit. Przyczyna? Guz jelita, który stopniowo, niedostrzegalnie rozwijał się w organizmie młodej dziewczyny. Okazało się, że nowotwór zaczął już przenikać dalej i zaatakował węzły chłonne. Dla Hani oznaczało to prawdziwy maraton diagnostyczno-terapeutyczny. Jednak po przejściu chemioterapii wydawało się, że nowotwór został opanowany. W lipcu 2022 r., po zespoleniu jelit i usunięciu stomii wydawało się, że tę przeszkodę udało się pokonać.

Oczywiście terapia onkologiczna nie kończy się na etapie pojedynczego zabiegu. Nawet w momencie, gdy pacjent dobrze odpowiada na leczenie, konieczne jest podejmowanie regularnych badań i obserwacja ewentualnych zmian. Niestety, w przypadku Hani okazało się, że nowotwór powrócił i zajął kolejne organy. Kolejna diagnoza? Rak. jajnika. W maju 2023 r. przeszła kolejną operację. W jej trakcie lekarze zaobserwowali naciek obejmujący obszar od kości biodrowej do kości krzyżowej obejmujący nerkę, pęcherz moczowy i moczowody oraz duże narządy. Biopsja śródoperacyjna potwierdziła wznowę raka jelita grubego. W trakcie operacji nie było możliwości usunięcia wszystkich zmian.

Czas na nasze wsparcie

Pomimo dynamicznych zmian w tym obszarze, organizacja opieki nad pacjentami onkologicznymi w Polsce wciąż jest na niższym poziomie, niż np. w Niemczech. A ponieważ leczenie onkologiczne to walka z czasem, Hania wzięła sprawy w swoje ręce. Zdecydowała, że jej szansą na życie jest właśnie podjęcie leczenia za zachodnią granicą. Jest już w kontakcie z wybranymi klinikami z Niemiec, które wstępnie zaoferowały możliwość innowacyjnego leczenia. Potrzebne są jednak do tego odpowiednie środki finansowe. Właśnie dlatego uruchomiła zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Podzieliła się tam też swoją historią i zwróciła się z apelem do wszystkich czytających o zatroszczenie się o regularne badania profilaktyczne.

Hania jest zdeterminowana i gotowa zrobić wszystko, by wykorzystać każdą szansę na powrót do zdrowia i normalnego życia. Jako mama samotnie wychowująca 11-letniego Kacpra ma jeszcze wiele planów i marzeń. Wspólnie możemy pomóc je zrealizować.

Wszystkie informacje oraz link do zbiórki dostępne są na stronie www.pomozhani.pl. Wpłaty można również kierować na konto:

Fundacja Cancer Fighters
ul. Edwarda Borowskiego 7/9
66-400 Gorzów Wielkopolski
Nr konta: 33 1240 6494 1111 0011 2386 4207
Tytułem: „Darowizna”

Jeżeli możecie wesprzeć zbiórkę – gorąco do tego zachęcamy. Prosimy również o udostępnianie tej informacji dalej, aby jak najwięcej ludzi dobrej woli mogło podać pomocną dłoń naszej biegowej koleżance!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

4.5 / 5. 10

Przeczytaj też

Polska reprezentacja ukończyła Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 w Rzymie z dorobkiem 6 medali i na 9. miejscu w klasyfikacji medalowej. To najsłabszy wynik Polski na mistrzostwach kontynentu od 12 lat. W kontekście spełnienia oczekiwań medalowych […]

Medale, samotność i dyskwalifikacje: Jak Polacy zapisali się w historii Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Rzymie?

Już po raz czwarty w końcówce czerwca oczy setek biegaczy z całej Polski zwracają się ku Beskidom – nie bez kozery, bo to właśnie tam odbywa się Europejski Festiwal Biegowy “Dwa Beskidy”. Wydarzenie sportowo-kulturalne w […]

Biegowe wyzwanie w beskidzkiej krainie Łemków. Europejski Festiwal Biegowy startuje w ostatni weekend czerwca. Zapisy trwają!

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem oraz rekordzista Polski w skoku o tyczce wystąpią podczas Memoriału Czesława Cybulskiego na Golęcinie. Coraz większe zainteresowanie biletami na imprezę, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Świeżo […]

Anita Włodarczyk i Piotr Lisek zasilają obsadę Memoriału Czesława Cybulskiego

Żelazo pełni różnorodne funkcje w organizmie biegacza i wchodzi w skład hemoglobiny, barwnika krwi. To dzięki niemu tlen może być transportowany przez krwinki czerwone do każdej części ciała, aby brać udział w produkcji energii. Biegacze są szczególnie zagrożeni jego niedoborem.

Żelazo – pierwiastek dobrych wyników

Jednym z największych wyzwań, które stoją przed organizatorami legendarnych wydarzeń sportowych, do jakich w polskich warunkach należy zaliczać Bieg Westerplatte, jest dostosowanie się do zmieniających się realiów, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i charakteru tych imprez. […]

W hołdzie Obrońcom Wybrzeża: historia i współczesność Biegu Westerplatte. Przed nami już 62. edycja!

Kiedy myślimy o bieganiu, wyobrażamy sobie pracę nóg i wydolność sercowo-naczyniową jako kluczowe elementy sukcesu. Jednak wiele osób zapomina, że górna część ciała, a zwłaszcza ręce, odgrywają istotną rolę w efektywnym biegu. Ćwiczenia na ręce […]

Ćwiczenia na ręce – po co one biegaczowi? Gotowy zestaw

Ile potrzebujesz kalorii aby schudnąć lub utrzymać swoją wagę? Aby się tego dowiedzieć, warto poznać najpierw swoją podstawową przemianę energii, a następnie całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Sprawdź, jak to zrobić. Podstawowa przemiana materii – co to […]

Podstawowa przemiana materii a zapotrzebowanie energetyczne – jak obliczyć? Jak schudnąć?

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy to jedna z tych imprez, które w ostatnich latach dostarczały polskim kibicom wiele powodów do radości. Nasi reprezentanci potrafili nie tylko sprostać wyzwaniom, występując w roli faworytów, ale także nierzadko zaskoczyć, zdobywając […]

Mistrzostwa Europy – w których konkurencjach biegowych liczymy na medale?