fbpx

Ruszamy z akcją treningową do Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego!

Autor: Iwona Ludwinek • 27.12.2017
fot: Sportografia

fot: Sportografia

Przed Tobą kolejny Nowy Rok, a wraz z nim nowe postanowienia. Jak zawsze po świętach powiesz sobie, że zaczniesz biegać. Zadebiutujesz w półmaratonie. Solidnie przygotujesz się do maratonu. Jednak tym razem, w 2018 roku, Twoje cele, marzenia i plany staną się faktem.

Już 27 grudnia ruszamy bowiem z akcją, która przygotuje Cię do biegu. Wielkiego Biegu – 40. Maratonu Warszawskiego. Nie czujesz się jeszcze gotowy na królewski dystans? To nic! Na razie wspólnie skupimy się na treningu do 13. Półmaratonu Warszawskiego. I nieważne, czy dopiero zadebiutujesz, czy chcesz do tego czasu solidnie wyszlifować formę. Zmotywujemy i przygotujemy do startu każdego, kto marzy o tym, aby wziąć udział w największych imprezach biegowych w Polsce.

Tuż po świętach zajrzyj na stronę www.magazynbieganie.pl lub www.pzupolmaratonwarszawski.pl. Znajdziesz tam plany treningowe do półmaratonu skierowane zarówno do debiutantów, jak i zaprawionych w bojach biegaczy, a także poradniki z zakresu treningu, diety, motywacji. Ale to nie wszystko. Przez cały okres przygotowawczy, będziesz mógł uczestniczyć w otwartych treningach biegowych, z profesjonalną kadrą trenerów. Boisz się, że nie nadążysz za grupą? Niepotrzebnie. Na poniedziałkowych treningach będzie obecny trener, który zaopiekuje się debiutantami oraz odpowie na każde Twoje pytanie odnośnie przygotowań do biegu. Szczegółowe informacje na temat treningów znajdziesz TUTAJ.

A gdy już spełnisz swój pierwszy, biegowy cel, nie damy Ci się zatrzymać w połowie drogi. Pokażemy Ci, co robić dalej, by przebiec dystans 42 km 195 m lub pobić swój życiowy rekord. Rok 2018 będzie Twoim rokiem.

Linki, które na pewno Ci się przydadzą:

Porady dotyczące treningu do półmaratonu

Plan treningowe: dla początkujących, półmaraton w 1:45, półmaraton w 1:30

I coś ku inspiracji. Zobacz, jak biegało się dawniej! Historia Maratonu Warszawskiego

Nasi eksperci:

Marcin Nagórek

marcin-nagorekRedaktor portalu magazynbieganie.pl Biegać zaczął jeszcze w XX wieku. Startuje zarówno w mistrzostwach Polski wyczynowców, jak i amatorskich biegach ulicznych, notując życiówki na dystansach od 100 m do maratonu. Od lat współpracuje z „Magazynem Bieganie”, pisząc o treningu. Jest autorem najstarszego aktywnego bloga biegowego w Polsce (www.nagor.pl), aktualizowanego od 2006 roku. Jako trener osobisty współpracuje z biegaczami z poziomu początkującego oraz z wyczynowcami.

Jakub Karasek

Redaktor portalu magazynbieganie.pl od 2015 roku, trener, biegacz amator i bloger w jednym. Za główny cel swoich biegowych zmagań stawia sobie ściganie i poprawianie rekordów życiowych. Lubi biegać i pisać, a najlepiej łączyć jedno z drugim. Prowadzi bloga: www.wnogi.blog.pl, na którym opisuje swoje treningowe i startowe przygody. Od kilku lat współpracuje z amatorami jako trener w Entre Running.

Julita Kotecka-Nerek

Julita Kotecka-NerekAktywna biegaczka, kiedyś zawodniczka kadry Polski, teraz trenerka amatorów. Pracuje z grupami biegowymi, ale także prowadzi treningi indywidualne- zarówno biegowe jak i funkcjonalne. Jest fizjoterapeutką i ma bzika na punkcie stabilizacji, core, zdrowego  treningu, poprawnej postawy ciała i komfortu życia. Współtworzy wraz z mężem blog fitbodies.pl, gdzie pokazują jak wzajemnie się motywować i zachęcają pary do wspólnego treningu. Z Julitą możesz spotkać się w każdą środę o godz. 18:00 na treningu FMW Runners, na Agrykoli.

Łukasz Oskierko

Łukasz OskierkoTrener FMW Runners. Ekspert biegowy adidas ( booster.), trener/założyciel Drużyny Blondyna i Maratończyk. Bezgranicznie zakochany w bieganiu.  Zaczął trenować w klubie lekkoatletycznym AZS Olsztyn jako nastolatek. Obecnie przekłada swoje 10-letnie doświadczenie treningowe na biegi uliczne i trenowanie biegaczy amatorów. Dzięki treningowi nauczył się być niepoprawnym optymistą. Z Oskierem możesz spotkać się w każdy poniedziałek o godz. 18:00 na treningu FMW Runners, przy PGE Narodowym.

Paweł Olszewski

Trener FMW Runners. Biegacz amator i trener biegPaweł Olszewskiania żyjący sportem od dziecka. To połączenie pozwala mu na bieżąco sprawdzać jednostki treningowe na sobie, oceniać ich skuteczność i wdrażać w treningi podopiecznych. Doświadczenie w prowadzeniu treningów na różnych poziomach zaawansowania pozwoliło mu na wyćwiczenie skutecznych metod. Z Pawłem możesz spotkać się w każdy poniedziałek o godz. 18:00 na treningu FMW Runners, przy PGE Narodowym.

Agnieszka Falborska

Falborska

Dietetyk z wykształcenia, edukator z zamiłowania, biegacz z przypadku. Szczególnie zainteresowana żywieniem w sportach wytrzymałościowych, zaburzeniami odżywiania i psychologicznymi aspektami jedzenia. Związana z Magazynem Bieganie od 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger