fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Bez kategorii > Wydarzenia

Sezon stadionowy bez Joanny Jóźwik!

Fot. Tomasz Więcławski

Joanna Jóźwik oznajmiła swoim kibicom na Facebook’u, że w tym sezonie stadionowym nie zobaczymy jej na bieżni. Po oświadczeniach Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego o zakończeniu przez nich kariery, to kolejne ogłoszenie, które w ostatnich tygodniach zasmuciło kibiców biegów stadionowych w Polsce.

Joanna Jóźwik to jedna z najlepszych biegaczek na dystansach średnich w historii Polski. Jest autorką 3. wyniku w polskich tabelach wszechczasów na 800 m (1:57,37) oraz halową rekordzistką kraju na tym dystansie (1:59,29). Po pasmach sukcesów w latach 2014-2016, w których zdobyła m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy na otwartym stadionie, jak również halowych mistrzostw Europy i zajęła 5. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, w kolejnych sezonach zmagała się głównie z problemami zdrowotnymi i nie była w stanie nawiązać do swoich najlepszych wyników.

Wydawało się, że przełamaniem będzie rok 2021, który zaczęła doskonale, zdobywając halowe wicemistrzostwo Europy podczas zawodów rozgrywanych w Toruniu. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio rywalizację ukończyła jednak na półfinale. W wywiadach bezpośrednio po biegu dało się wyczuć rozgoryczenie, a wręcz zniechęcenie z powodu walki z kontuzjami. Przed sezonem 2022 padła nawet deklaracja ze strony biegaczki, że będzie to jej ostatni rok w karierze biegowej.

Jak się okazało, Joanna Jóźwik nie wystartuje jednak na bieżni w tym roku. Imprezą docelową miały być dla niej lipcowe mistrzostwa świata w Eugene. Niestety, kontuzje i problemy zdrowotne spowodowały, że nie była w stanie przygotować formy, jakiej oczekiwała. Stąd podjęła decyzję o rezygnacji ze startów na stadionie w tym roku, którą ogłosiła na Facebook’u.

Dla Joanny Jóźwik decyzja o rezygnacji ze startów w sezonie 2022 może, chociaż nie musi oznaczać faktyczny koniec sportowej kariery. Zawodniczka wielokrotnie mówiła już o zmęczeniu w walce z urazami, które ją trapią. Miejmy nadzieję, że znajdzie jeszcze w sobie siłę i motywację, a przede wszystkim, że zdrowie pozwoli jej wrócić do biegania na najwyższym poziomie.

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Mordercze wyzwanie – Krwawa Pętla – bieg zespołowy na dystansie około 250 kilometrów, limit czasu 24 godzin, zróżnicowane podłoże i brak supportu. Jak ją pokonać? Jaką taktykę przyjąć? Czy liczba osób w grupie ma znaczenie […]

Krwawa Pętla – najbardziej hardcorowy bieg ultra na Mazowszu [WYWIAD]

Już 25 września, po raz pierwszy podczas 44. Maratonu Warszawskiego, będzie można wystartować w biegu Pekao S.A. Warszawska Dycha. Począwszy od tego roku, bieg na 10 km będzie odbywać się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące […]

Wielkimi krokami zbliża się Pekao S.A. Warszawska Dycha!

Aleksandra Lisowska zostaje MISTRZYNIĄ EUROPY W MARATONIE! Polka wygrywa bieg w Monachium, odrywając się na ostatnich dwóch kilometrach od kilkuosobowej grupy rywalek. Do mety dobiega z czasem 2:28:36, z lekkim negative splitem, po pierwszej połowie w 1:14:33 (1:14:33 + 1:14:03). To największy sukces polskiego maratonu od mistrzostwa świata Wandy Panfil z 1991 roku z Tokio. Gratulacje także dla trenera – Jacka Wośka! Polki zajmują także 3. miejsce w drużynie!

Aleksandra Lisowska Mistrzynią Europy w maratonie!

Małgorzata Pazda-Pozorska po śmierci klinicznej zmieniła swoje życie. Jej pasją zostało bieganie, które szybko przerodziło się w coś więcej. Zdobyła wiele nagród, w tym mistrzostwo Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym, pobijając tym samym rekord Europy. Swoją […]

Małgorzata Pazda-Pozorska o swojej książce biograficznej „Żyć jakby nie było jutra”, spełnianiu marzeń i sile do działania.

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, […]

15. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!

Trening po plaży dużo bardziej angażuje mięśnie nóg niż wtedy, gdy biegniemy po twardej, ubitej nawierzchni. Stopa nie odbija się z dużą energią od podłoża. Trzeba zaangażować w to więcej siły, co w efektywny sposób […]

Bieganie po plaży – dlaczego warto (i jak) to robić?

Planujesz start w adidas Półmaratonie Praskim lub adidas Runners Piątce Praskiej? A może jeszcze wahasz się, czy w miesiąc zdążysz przygotować się do biegu na 5 km? Przekonaj się, jak trenować w ostatnim miesiącu przed […]

Ostatni miesiąc przed adidas Runners Piątką Praską i adidas Półmaratonem Praskim. Jak trenować?