fbpx

Triathlon > TRI: Trening > Triathlon

Zestaw wymówek na wiosenne jazdy w grupie

kolarze

Fot. pixabay.com

Słońce świeci coraz bardziej przekonująco, a trasy rowerowe coraz szczelniej zapełniają się rowerzystami. Wiosna to czas, w którym wielu z nas zamienia trenażer lub spinning na wyczekiwane jazdy w grupie. Jednak triathlonista z zasady nie ma lekko na treningach z kolarzami.

Co zrobić, kiedy po raz kolejny zostaniemy urwani z peletonu? Nie martwcie się, przybywamy z odsieczą. Skupcie się na intensywnym pedałowaniu, żeby po dogonieniu grupy użyć jednej z przygotowanych przez nas wymówek.

A więc: dlaczego tym razem znowu zostaliśmy w tyle?

Myślałem że skręcamy w lewo!

…a gdy się skręca w lewo, trzeba zwolnić, a czasem nawet się zatrzymać. Nic dziwnego, że zostałem z tyłu, skoro byłem przekonany, że nasza trasa wiedzie w tamtym kierunku, prawda?

Mam dzisiaj trening regeneracyjny

I co prawda nie jedziecie za szybko, o nie, tętno ledwo mi się wznosi powyżej spoczynkowego, ale pamiętasz to wzniesienie? Tam mi wzrosło. Po prostu musiałem zwolnić.

Mam dzisiaj interwały

…i akurat wypadła mi przerwa. No co zrobić, plan treningowy nie sługa.

Czerwone światło

Tak się złożyło, że byłem akurat na końcu peletonu – wy zdążyliście przejechać, a mnie się włączyło czerwone.

Niedobór węglowodanów

Nie zdążyłem zjeść śniadania, batonik energetyczny wypadł mi po drodze na wertepach, a w bidonie mam samą wodę. Co to oznacza – wie dobrze każdy z was.

Potrzeba fizjologiczna

Już dłużej bym nie wytrzymał. Zobaczyłem bujne krzaki na poboczu, więc skorzystałem z okazji i zarządziłem mały, samotny postój.

Strava

Tam za zakrętem był mój ulubiony segment – skręciłem, żeby się z nim rozprawić.

Ciśnienie

Napompowałem koła zbyt słabo – czuję straszne opory toczenia.

Łańcuch

Prosta sprawa.

Stado jeleni

Tak szybko pędziliśmy, że pewnie większość z was nie zauważyła tej pięknej rodziny jeleni, stojącej zaledwie kilkanaście metrów od nas. Takiej okazji nie mogłem przepuścić, zatrzymałem się aby zrobić im zdjęcie. Niestety nie mam Wam czego pokazać, bo w ostatniej chwili zwiały!

Ważny telefon

Po prostu musiałem odebrać!

Uciekający ekwipunek

Wypadł mi żel/bidon/telefon/portfel/cokolwiek innego.

Owocnych jazd, przekonujących wymówek i na tyle tkliwego sumienia, żeby wcale ich nie używać!

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!