fbpx

Czytelnia > Archiwum Magazynu Bieganie > Joomla Import

Bieganie marzec 2008

Biegi ultra w temacie numeru z marca 2008 roku, jak przełamać wynikową stagnację, o kontuzjach biegaczy opowiada doktor Robert Świerczyński, co dobrego kryją w sobie owoce morza? Ponadto: test damskich butów biegowych, 25 dni, 7 kontynentów – Don Kern podjął wyzwanie.

TEMAT NUMERU: Biegi ultra

Wyścigi na najdłuższych dystansach. Dla jednych są wynaturzeniem i bezsensownym robieniem sobie krzywdy, dla innych wielkim nieosiągalnym marzeniem. Dla nielicznych stają się celem sportowego rozwoju.

Przeczytaj artykuły z numeru marcowego z 2008 roku on-line.

TRENING: Przełom

Ty stajesz na głowie, a Twoje wyniki stoją w miejscu? Mozolne godziny spędzane na treningu nie przynoszą efektu? Pora na zmianę nawyków treningowych. Przełam wynikową stagnację.

ZDROWIE: Bolesne lekcje anatomii

Wiedzą o tym skąd bierze się trzeszczenie w piętach, ból głowy po treningu i jak nie stracić paznokci dzieli się doktor Robert Świerczyński.

AKADEMIA BIEGANIA: Podziel się bieganiem

Jeśli bliska nam osoba użala się nad swoją nadwagą, stresującym trybem życia, brakiem osiągnięć lub po prostu wścieka się, że znów wychodzisz na trening, gdy naczynia leżą nie pozmywane to nie ma innej rany – musi zacząć biegać razem z Tobą.

PRZEWODNIK: Opole

To nie tylko festiwal piosenki. Okazuje się, że w tym mieście nad Odrą można też biegać. Autorzy tego odcinka naszego przewodnika odkrywają dla nas efektowne trasy.

ANKIETA: Wyniki sondy “Kim jest polski biegacz?”

Analizujemy odpowiedzi z ankiety zamieszczonej w numerze styczeń/luty.

HISTORIA: Bohater dwojga imion

Kitei Son – znany także jako Sohn Kee-chung zdobył olimpijskie złoto dla kraju, którego nienawidził.

OBIEŻYŚWIAT: Azjatycki dublet

Robert Celiński opowiada o maratońskich podróżach do Singapuru i Tajlandii.

DIETA: Frutti di mare

Zdrowe, egzotyczne, smaczne – owoce morza są niezastąpionym źródłem białka i ciekawym urozmaiceniem diety biegacza.

ZBLIŻENIE: Marta polubiła rodzynki

Wzruszająca historia mistrza Europy weteranów na 3000 m z przeszkodami i jego córki.

SPRZĘT: Test damskich butów biegowych

…i dyskusja na temat różnic w konstrukcji obuwia dla kobiet.

POLSKA W BIEGU:

Winter Adventure Trophy – Wierchomla, II bieg “Policz się z cukrzycą”, Mistrzostwa Polski w biegu po schodach, 23 bieg sylwestrowy w Trzebnicy, XXV Bieg Chomiczówki, Canicross w Lublińcu.

KALENDARZ:

Najciekawsze marcowe imprezy biegowe.

MÓJ REKORD: Paweł Kuratczyk

OBIEŻYŚWIAT: 25 dni Dona Kerna

7 kontynentów w 25 dni. Miesiące planowania i przygotowań. Wyścig z czasem, zmęczeniem nieubłaganą antarktyczną pogodą.

ŻYCIÓWKA: Bartosz Bednarczyk – Pianista 

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali