fbpx

Bez kategorii > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Biegi mikołajowe 2015 – przegląd

Polmaraton Swietych Mikolajow 2014 1

Półmaraton Świętych Mikołajów 2014, Toruń. Fot. archiwum organizatora

Zanim jeszcze przestanie się Wam chcieć trenować, „bo zimno i śnieg”, zapiszcie się na któryś z biegów mikołajkowych. W pakiecie startowym prawdopodobnie dostaniecie czerwoną czapę (będzie jak znalazł na rodzinną wigilię) i będziecie mieć odhaczony co najmniej jeden bieg w grudniu. Wybraliśmy dla Was kilka propozycji.

 XV Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy Powitanie Zimy – Jarosławiec 

Termin: 5 grudnia 2015 r.
Dystanse: 10 km, nordic walking (3704 m), biegi młodzieżowe
Start: godz. 11:00

Trasa biegu w Jarosławcu ruszy z okolic latarni morskiej i przebiegać będzie uliczkami miasta. Po drodze uczestnicy będą biec po bruku, asfalcie, dukcie leśnym i drogą szutrową. Każdy zawodnik w ramach opłaty startowej otrzyma mikołajową czapkę, koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal i słodki upominek. Uczestnicy marszu nordic walking będą mieli do pokonania dwie mile morskie (3704 m). Biegi młodzieżowe rozgrywane będą na dystansach 600, 800, 1000 i 1200 metrów. Do 30 listopada opłata startowa wynosi 25 zł, po tym terminie – 40 zł. Udział w biegach młodzieżowych jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=122

 II Bieg Mikołajkowy – Poznań 

Termin: 5 grudnia 2015 r.
Dystanse: 4,3 km, 10 km, nordic walking (4,3 km), biegi dziecięce, bieg młodzieżowy
Start: godz. 12:00 (bieg główny)

Trasa biegu poprowadzona będzie ścieżkami wokół Jeziora Strzeszyńskiego położonego ok. 12 km na północny zachód od centrum Poznania. Do wyboru będzie dystans 4,3 km oraz 10 km. Dla miłośników nordic walkingu będzie trasa o długości 4,3 km. Oba biegi główne oraz marsz nordic walking rozpoczną się o godzinie 12:00. Wcześniej – o 10:15 – wystartują biegi dziecięce (na 200, 600 i 800 metrów) i bieg młodzieżowy (na 1500 metrów). Na pokonanie biegu głównego uczestnicy będą mieli 1 godzinę i 45 minut. Opłata startowa w biegu głównym wynosi w tej chwili 40 zł, a przy zakupie pamiątkowej koszulki technicznej – dodatkowe 20 zł. Wpisowe za bieg dziecięcy lub młodzieżowy wynosi 15 zł. Wszyscy uczestnicy (dzieci również) w ramach opłaty dostaną numer startowy, czapkę mikołajkową (należy w niej wystartować), a na mecie pamiątkowy medal, napój oraz posiłek regeneracyjny. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 listopada.

Więcej informacji: www.biegmikolajkowypoznan.pl

 XIII Półmaraton Świętych Mikołajów – Toruń 

Termin: 6 grudnia 2015 r.
Dystanse: 21,097 km, 10 km, bieg dla dzieci
Start: godz. 11:00

Toruński Półmaraton Świętych Mikołajów to jedna z najbardziej popularnych biegowych imprez świątecznych. Czerwona fala biegaczy zalewa wtedy ulice Torunia. Zarówno trasa 10-kilometrowa, jak i półmaraton będą oznakowane co 1 kilometr. Uczestnicy obu biegów dostaną w pakiecie startową czerwoną koszulkę techniczną oraz czapkę Mikołaja – start w nich jest obowiązkowy. Na mecie na każdego będzie czekać pamiątkowy medal, koszulka termoaktywna, grochówka, napój, kawa, herbata oraz drożdżówka. W ramach obu biegów zostaną rozegrane Mistrzostwa Szkół Wyższych, Mistrzostwa Absolwentów UMK oraz Mistrzostwa Miasta Torunia. Opłata startowa w półmaratonie do końca listopada wynosi 120 zł, po tym terminie – 160 zł. Za bieg na 10 km do końca listopada trzeba zapłacić 90 zł, potem 100 zł. Studenci, uczniowie szkół średnich i seniorzy płacą nieco mniej. Przed biegami dla dorosłych wystartują biegi dla dzieci z roczników 1999-2013. Dystanse: od 100 do 1500 metrów. Za bieg dla dzieci trzeba zapłacić 10 zł. Każde dziecko dostanie na mecie pamiątkowy medal, drożdżówkę i herbatę. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Więcej informacji: www.biegmikolajow.pl

Polmaraton Swietych Mikolajow 2014

Półmaraton Świętych Mikołajów 2014, Toruń. Fot. archiwum organizatora

 Bieg Mikołajowy – Wrocław 

Termin: 6 grudnia 2015 r.
Dystanse: 1 km (bieg rodzinny), 10 km (bieg główny)
Start: godz. 11:45 (bieg rodzinny), 12:30 (bieg główny)

Bieg Mikołajowy we Wrocławiu będzie miał trasę crossową. Zostanie poprowadzona bulwarem nadodrzańskim, między mostami: Jagiellońskimi i Chrobrego, oraz alejkami kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Start i meta zlokalizowane będą w alei obok Hotelu Olimpia. Każdy uczestnik biegu podczas weryfikacji w biurze zawodów dostanie czapkę mikołajową, a na mecie okolicznościowy medal i pamiątkowy magnes. Dzieci dostaną słodkie upominki. W biegu rodzinnym można wziąć udział tylko drużynowo – start w ekipach minimum 2-osobowych. Bieg ten zostanie rozegrany na alejkach kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Opłata do 15 listopada wynosi 30 zł, po tym terminie – 40 zł. Udział w biegu rodzinnym kosztuje 10 zł od drużyny. Zgłoszenia elektroniczne do biegu głównego przyjmowane są do 1 grudnia, a zgłoszenia do biegu rodzinnego wyłącznie osobiście w dniu biegu.

Więcej informacji: www.wkbpiast.com

 XX Żoliborski Bieg Mikołajkowy – Warszawa 

Termin: 6 grudnia 2015 r.
Dystanse: 10 km, biegi dla dzieci i młodzieży
Start: godz. 12:30 (bieg główny)

Żoliborski Bieg Mikołajkowy ruszy z Centrum Olimpijskiego, a trasa prowadzić będzie Pasem Nadwiślańskim, po drogach spacerowych o nawierzchni mieszanej – kostka betonowa i asfalt, nawierzchnia utwardzona. Będzie oznakowana co 1 kilometr. Limit czasu na pokonanie tej trasy to 75 minut. Każdy uczestnik dostanie na mecie okolicznościowy medal oraz ciepły posiłek. Przed biegiem głównym, od godziny 11:00, obok Centrum Olimpijskiego odbywać się będą biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 150, 500, 1000 i 1500 metrów. Opłata startowa za bieg na 10 km do 22 listopada wynosi 45 zł, po tym terminie – 55 zł. Udział w biegach dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.biegmikolajkowy.pl

19-zoliborski-bieg-mikolajkowy-0100 fot. sztukakadru

Żoliborski Bieg Mikołajkowy 2014. Fot. Aandrzej Chomczyk / sztukakadru.pl

 Bieg Mikołajów – Zakopane, Warszawa, Wrocław, Poznań 

Termin: 6 grudnia 2015 r.
Dystans: ok. 10 km
Start: godz. 12:00

Biegowi Mikołajów, który wystartuje 6 grudnia o 12:00 w czterech miastach (Zakopane, Warszawa, Wrocław, Poznań), przyświeca motto: „Biegnijmy na zdrowie, po zdrowie dzieci!”. Każdy przebiegnięty kilometr to złotówka na cele charytatywne. Wsparcia udzielą Fundacja Lotto Milion Marzeń, Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz oczywiście wszyscy uczestnicy biegów. W każdym mieście zawodnicy będą wspierać inną fundację. Koszt pakietu startowego jest wszędzie taki sam – 60 zł. Wszyscy dostaną czapkę św. Mikołaja, numer startowy, pamiątkowy medal oraz tajemniczy worek z upominkami od sponsorów. W Zakopanem trasa o łącznej długości 10 kilometrów zostanie przygotowana na torze w Centralnym Ośrodku Sportu, w Warszawie uczestnicy pokonają 10 kilometrów na torze wyścigów konnych Służewiec, we Wrocławiu będą mieli do przebiegnięcia 5 okrążeń o długości 2,15 km (razem 10,75 km) na Torze Wyścigów Konnych Partynice, a w Poznaniu będą biegać wokół Jeziora Malta – długość trasy to 10,8 km (dwa okrążenia po 5,4 km).

Więcej informacji: www.biegmikolajow.org

 III Półmaraton Mikołajkowy – Mikołajki 

Termin: 6 grudnia 2015 r.
Dystanse: 21,097 km, 10 km, biegi dla dzieci
Start: godz. 11:30 (biegi główne)

„Jeśli biegi Mikołajkowe, to tylko w Mikołajkach!” – krzyczą organizatorzy na swojej stronie. W ramach XI Mikołajkowych Biegów Ulicznych zostanie rozegrany trzeci Półmaraton Mikołajkowy, bieg na 10 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1500 metrów. Nawierzchnia trasy półmaratonu i biegu na 10 km to w 35% asfalt, a w 65% drogi gruntowe. Uczestnicy półmaratonu będą mieli do pokonania dwie pętle po ok. 10 km. W pakiecie startowym uczestnicy biegów głównych dostaną m.in. czapkę św. Mikołaja i koszulkę termoaktywną z nadrukiem (przy opłacie wniesionej do 27 listopada), a na mecie pamiątkowy medal i ciepły posiłek regeneracyjny. Start w półmaratonie do 27 listopada kosztuje 70 zł, a w biegu na 10 km – 60 zł. Udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.biegi.uksatoswoznice.org/mikolajkowe2015

 I Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów – Zielona Góra 

Termin: 6 grudnia 2015 r.
Dystanse: 10 km
Start: godz. 12:00

Trasa biegu będzie poprowadzona na terenie Liliowego Lasu oraz terenów leśnych w pobliżu Dzikiej Ochli, drogą leśno-szutrową. Biegu głównemu będzie towarzyszył bieg hobby dla dzieci na dystansie 2000 metrów, który ruszy godzinę wcześniej. Wszyscy uczestnicy biegów dostaną na mecie pamiątkowe medale. Opłata startowa za bieg główny, w wysokości 30 zł, zostanie w całości przekazana na rzecz Stowarzyszenia Damy Radę. Dodatkowo podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia oraz odbędzie się kiermasz świąteczny prac przygotowanych przez podopiecznych Stowarzyszenia. Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane są do 30 listopada.

Więcej informacji: www.biegdobrychmikolajow.pl

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Przeprowadziliśmy ankietę z udziałem ośmiu polskich trenerów (Jan Fus, Grzegorz Gajdus, Edward Motyl, Grzegorz Stefanko, Piotr Mańkowski, Stanisław Bąk, Zbigniew Król, Zbigniew Nadolski). Zapytaliśmy o to, jakie elementy treningu mają największy wpływ na właściwe zbudowanie pożądanej szybkości startowej. Ciekawi wyników?

Trening na szybkość – 10 wskazówek, jak biegać szybciej

Pierwszy weekend grudnia przyniósł wiele pozytywnych wieści dla polskiego świata biegowego. Padły rekordy Polski, fenomenalne wyniki, a nasi biegacze zdobyli nawet medale mistrzostw świata. Zapraszamy do podsumowania wydarzeń z ostatnich dni. Mistrzostwa świata w biegu […]

Rekord Polski w maratonie, drużynowe mistrzostwo świata w biegu 24-godzinnym i halowe rekordy Polski w biegu na 5000 metrów [podsumowanie weekendu]

Etiopczyk Sisay Lemma ustanowił dziś nowy rekord maratonu Valencia Trinidad Alfonso ze spektakularnym czasem 2:01:48, co czyni go czwartym najszybszym człowiekiem w historii. Wśród kobiet zwyciężyła Worknesh Degefa, która przekroczyła linię mety z czasem 2:15:51. […]

Sisay Lemma z Etiopii z rekordem imprezy, Aleksandra Lisowska bije rekord Polski w maratonie [relacja z Valencia Marathon]

Maraton w Walencji to jeden z najszybszych biegów na dystansie 42,195 km na świecie. Tegoroczna edycja zapowiada się szczególnie emocjonująco, ponieważ maratoński debiut zaliczy w Hiszpanii aktualny rekordzista świata w biegach na 5000 i 10 […]

Niedzielny Valencia Marathon z jednym z najciekawszych debiutów w historii. Prezentacja elity i Polaków

Jeszcze nie zdarliśmy „dwudziestek piątek”, a właśnie na rynku pojawia się ASICS GEL-NIMBUS 26. Jak zapewnia producent, to udoskonalona wersja tego obuwia zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie i chwyt stopy. 26-sta edycja flagowego, amortyzowanego modelu dostarczać […]

Premiera ASICS GEL-NIMBUS 26 – maksymalny komfort po kilku modyfikacjach

Mistrzostwa Polski, walka o olimpijskie paszporty i bieg po nieco zmienionej, szybkiej i ciekawej trasie. To tylko część atrakcji, jaka czeka na uczestników DOZ Maratonu Łódź w 2024 r. W dniach 5-7 kwietnia 2024 r. […]

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2024 rozpoczęte! 12. edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz – tak o zdrowiu mówił wieki temu mistrz Kochanowski. A jak dziś zadbać o zdrowie? W 32. odcinku naszego cyklu podcastowego gościem Ewy Paciorek […]

Twoje zdrowie w Twoich rękach i… nogach. Rozmowa z dr Tadeuszem Oleszczukiem [podcast]

33. Biegiem Niepodległości zakończyła się rywalizacja w ramach drugiej edycji Ligi Mistrzów Warszawy. Znamy już końcowe klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oficjalne podsumowanie cyklu odbędzie się 7 stycznia 2024 r. – jesteś na podium Liga […]

Liga Mistrzów Warszawy rozstrzygnięta! Biegaliście w tym roku w stolicy? Aż 38 nagrodzonych