fbpx

Bez kategorii > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Jubileuszowa X Ogólnopolska Konferencja Biegowa: o marketingu imprez, nowoczesnych technologiach w organizacji biegów czy bieganiu kobiet

Pod koniec lutego Poznań na 2 dni stanie się krajowym centrum biegowego światka. Wszystko za sprawą jubileuszowej X Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej. Uczestnicy 3 sesji i 6 paneli dyskusyjnych będą rozmawiać m.in. o marketingu imprez biegowych, zastosowaniu AI w organizacji biegów czy oczekiwaniach kobiet wobec imprez biegowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 i 29 lutego 2024 r. w Poznaniu, a zapisy na konferencję wciąż są otwarte.

Ogólnopolska Konferencja Biegowa to jedno z największych tego typu wydarzeń branżowych w kraju. Organizowana jest od 2013 r. i w ramach każdej edycji gromadzi pasjonatów biegania, menedżerów, organizatorów imprez biegowych, a także przedstawicieli mediów. Jak przekonuje prof. Zygmunt Waśkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który, obok Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji jest jednym z organizatorów wydarzenia, fakt, że w tym roku odbędzie się już 10. edycja, świadczy o istnieniu potrzeby dla takiej inicjatywy.

Z założenia konferencja biegowa jest od samego początku, czyli od 2013 roku organizowana z myślą o podnoszeniu kompetencji menedżerskich organizatorów imprez biegowych. Chcemy, aby dać im możliwość wymiany doświadczeń i przedyskutowania wyzwań, z jakimi borykają się na swoich imprezach. Dużą wartością jest też każdorazowo przekazywana spora dawka wiedzy marketingowej, metodycznej, uporządkowanej, ale jednocześnie dającej się zastosować w praktyce. Każde środowisko powinno mieć swoje struktury i możliwości do integracji. Nasza konferencja biegowa jest miejscem budowania relacji, podnoszenia kompetencji, a jednocześnie źródłem wiedzy na temat najnowszych trendów rynkowych, zmian w oczekiwaniach biegaczy, nowych technologii itp. Gdyby nie było to wartościowe wydarzenie, umarłoby śmiercią naturalną, ale tak nie jest, czego dowodem jest nadchodząca jubileuszowa, dziesiąta edycja naszej konferencji. W Poznaniu rozmawiamy o bieganiu, dlatego warto tu być powiedział prof. Zygmunt Waśkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wśród głównych adresatów konferencji są organizatorzy imprez biegowych z całej Polski. Spędzając 2 dni w Poznaniu, mają okazję zyskać ciekawą wiedzę i spojrzeć na swoje biegi z nieco innej perspektywy. Dyrektor Poznań Maratonu i Półmaratonu Łukasz Miadziołko zauważa, że to jeden z najcenniejszych walorów wydarzenia:

Nasza konferencja służy między innymi wymianie doświadczeń osób zaangażowanych w organizację imprez biegowych. Tych doświadczeń nabieramy nie tylko podczas wydarzeń, które sami organizujemy, ale także dzięki podpatrywaniu pozytywnych wzorców od organizatorów na całym świecie. W którą stronę warto patrzyć i od kogo się uczyć, o tym chciałbym porozmawiać w Poznaniu z naszymi uczestnikami. Jestem pewien, że pozostali paneliści również szykują interesujące i aktualne tematymówi dyrektor Poznań Maratonu i Półmaratonu Łukasz Miadziołko.

Program konferencji

Magazynbieganie.pl w Poznaniu

Jedną z prelegentek X Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej będzie nasza redakcyjna koleżanka Ewa Paciorek, której podcastów macie okazję słuchać podczas treningów i innych aktywności. W Poznaniu Ewa poprowadzi panel, pt. „Dlaczego kobiety (nie)biegają?”. Ponieważ wciąż w skali kraju udział kobiet w imprezach biegowych sięga ok. czterdziestu procent, a nierzadko jest to znacznie mniej, pytanie o zwiększenie chęci przedstawicielek płci pięknej do startu w imprezach jest jak najbardziej uzasadnione z punktu widzenia każdego organizatora.

Wspólnie zastanowimy się, co mogą zrobić organizacje, instytucje, ale i podmioty komercyjne, by zachęcić kobiety do biegania. Czy warto się w ogóle nad tym pochylać? Dla mnie sprawa jest oczywista nie tylko dlatego, że biegam od prawie 10 lat i od kilku zajmuję się promocją biegania wśród kobiet, ale może kogoś trzeba jeszcze przekonaćzapowiada Ewa Paciorek.

Kobiety jako konsumentki są bardziej lojalnymi klientkami i odbiorcami usług, można nawet rzec: ambasadorkami marki, a podejmując decyzję zakupową kierują się dużo bardziej holistycznym podejściem niż mężczyźni. I choć daleka jestem od udowadniania komukolwiek ważności świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem: tu w wydaniu wojny płci, to z perspektywy marketerki, podcasterki i biegaczki, stwierdzam, że dobrze zaplanowane i zrealizowane działania skierowane do kobiet niejednemu organizatorowi mogą przynieść nie tylko sukces frekwencyjny w tej grupie, ale i świetne opinie na temat samej imprezy. A że żyjemy w czasach marketingu rekomendacji, to takie zachowania mogą być swoistym game changerem. W końcu kobiety są w stanie pozytywną opinię o usłudze ponieść do nawet sześciokrotnie większej grupy niż zadowoleni mężczyźni. Szkoda byłoby zatem z tego nie skorzystać konkluduje moderatorka panelu „Dlaczego kobiety (nie)biegają?” Ewa Paciorek.

Ewa Paciorek

Zostań uczestnikiem konferencji

Chociaż Ogólnopolska Konferencja Biegowa to inicjatywa kierowana głównie do organizatorów imprez biegowych, to może w niej uczestniczyć każdy, kto interesuje się bieganiem. Wydarzenie odbędzie się w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Wiankowej 3, na terenie Jeziora Maltańskiego w Poznaniu w dniach 28-29 lutego 2024 r. (środa-czwartek).

Rejestracja uczestników trwa do 20 lutego, a zgłoszenia są dostępne pod tym linkiem. W ramach opłaty wynoszącej 550 zł, uczestnik otrzymuje prawo udziału w obu dniach obrad, przerwy kawowe przez oba dni, lunch, kolację i imprezę integracyjną pierwszego dnia wydarzenia oraz udział w atrakcjach przewidzianych przez organizatorów. Na zakończenie konferencji uczestnicy otrzymają również certyfikaty uczestnictwa. Opłata nie obejmuje kosztów noclegu, jednak dzięki inicjatywie organizatorów, uczestnicy mogą skorzystać z 20% zniżki na nocleg w pobliskim Hotelu Camping Malta na hasło „konferencja biegowa”. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie internetowej konferencji.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 1

Przeczytaj też

Polska reprezentacja ukończyła Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 w Rzymie z dorobkiem 6 medali i na 9. miejscu w klasyfikacji medalowej. To najsłabszy wynik Polski na mistrzostwach kontynentu od 12 lat. W kontekście spełnienia oczekiwań medalowych […]

Medale, samotność i dyskwalifikacje: Jak Polacy zapisali się w historii Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Rzymie?

Już po raz czwarty w końcówce czerwca oczy setek biegaczy z całej Polski zwracają się ku Beskidom – nie bez kozery, bo to właśnie tam odbywa się Europejski Festiwal Biegowy “Dwa Beskidy”. Wydarzenie sportowo-kulturalne w […]

Biegowe wyzwanie w beskidzkiej krainie Łemków. Europejski Festiwal Biegowy startuje w ostatni weekend czerwca. Zapisy trwają!

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem oraz rekordzista Polski w skoku o tyczce wystąpią podczas Memoriału Czesława Cybulskiego na Golęcinie. Coraz większe zainteresowanie biletami na imprezę, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Świeżo […]

Anita Włodarczyk i Piotr Lisek zasilają obsadę Memoriału Czesława Cybulskiego

Żelazo pełni różnorodne funkcje w organizmie biegacza i wchodzi w skład hemoglobiny, barwnika krwi. To dzięki niemu tlen może być transportowany przez krwinki czerwone do każdej części ciała, aby brać udział w produkcji energii. Biegacze są szczególnie zagrożeni jego niedoborem.

Żelazo – pierwiastek dobrych wyników

Jednym z największych wyzwań, które stoją przed organizatorami legendarnych wydarzeń sportowych, do jakich w polskich warunkach należy zaliczać Bieg Westerplatte, jest dostosowanie się do zmieniających się realiów, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i charakteru tych imprez. […]

W hołdzie Obrońcom Wybrzeża: historia i współczesność Biegu Westerplatte. Przed nami już 62. edycja!

Kiedy myślimy o bieganiu, wyobrażamy sobie pracę nóg i wydolność sercowo-naczyniową jako kluczowe elementy sukcesu. Jednak wiele osób zapomina, że górna część ciała, a zwłaszcza ręce, odgrywają istotną rolę w efektywnym biegu. Ćwiczenia na ręce […]

Ćwiczenia na ręce – po co one biegaczowi? Gotowy zestaw

Ile potrzebujesz kalorii aby schudnąć lub utrzymać swoją wagę? Aby się tego dowiedzieć, warto poznać najpierw swoją podstawową przemianę energii, a następnie całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Sprawdź, jak to zrobić. Podstawowa przemiana materii – co to […]

Podstawowa przemiana materii a zapotrzebowanie energetyczne – jak obliczyć? Jak schudnąć?

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy to jedna z tych imprez, które w ostatnich latach dostarczały polskim kibicom wiele powodów do radości. Nasi reprezentanci potrafili nie tylko sprostać wyzwaniom, występując w roli faworytów, ale także nierzadko zaskoczyć, zdobywając […]

Mistrzostwa Europy – w których konkurencjach biegowych liczymy na medale?