fbpx

Polecane > Promocje > Slider

Krwawa Pętla 2022 zakończona! [relacja]

Tegoroczna edycja Krwawej Pętli startuje w sobotę 6 sierpnia o godzinie 12:00. Z około 250-kilometrową trasą zmierzy się zespół 2-osobowy (regulamin dopuszcza teamy złożonego do 4 osób z liczbą rowerów pomniejszoną o jednego uczestnika). Do dyspozycji będą mieli jeden rower i limit czasu wynoszący 24 godziny.

Przedstawiamy Wam tegorocznych śmiałków – drużyna Dziki Running Team, czyli Tomek i Adam to bracia doświadczeni w biegach ultra. Choć biegają zaledwie od trzech lat, to mają za sobą biegi w Łemkowynie i Rzeźnika oraz maratony, także Warszawski.

Poznaj historię Krwawej Pętli >>>

Tegoroczni uczestnicy Krwawej Pętli

Dzisiejszy start to ich drugie podejście do Krwawej Pętli – rok temu przebiegli 160 kilometrów i wierzymy, że to było tylko przetarcie szlaków przed tegorocznym triumfem Deklarują, że trasę mają już w małym palcu i planują ukończyć całość w limicie czasu (24 godziny). Ich taktyka to przebiec pierwszą połowę dystansu (125 kilometrów) w „nadwyżce czasowej”, a drugą „na utrzymanie”, w tempie 5:40. Warto zaznaczyć, że na trasę wychodzą tylko we dwójkę, nie w składzie czteroosobowym, jak to bywa najczęściej w tym biegu – to się nazywa odwaga! Tomek i Adam pobiegną również 44. Maraton Warszawski, więc jest szansa, że na trasie spotkacie się z zdobywcami Krwawej Pętli

Fotorelacja LIVE z wydarzenia

Zapraszamy do relacji LIVE w tym artykule. Będziemy Was informować o postępach drużyny z punktów kontrolnych na szlaku. Pamiętajcie, aby odświeżać stronę (zazwyczaj skrót Ctrl + R)

12:00 – deszcz nie wystraszył uczestników i pomimo niekorzystnej aury drużyna Dziki Running Team ruszyła na trasę Krwawej Pętli.

13:03 – Tomek i Adam minęli 12 kilometr trasy.

14:04 – 2-osobowy Dziki Running Team zameldował się na Horowych Bagnach. Warunki nie są łatwe. Zmagania utrudnia wciąż padający deszcz. Tomek i Adam pokonują kilometr w średnim tempie 5:38min/km. Pogoda powinna się jednak poprawiać. Czekamy na doniesienia z ok. 40 kilometra trasy.

15:47 – Adam i Tomek meldują się na 40-tym kilometrze i pokonują kładką Kanał Żerański. Warunki poprawiają się. Tempo na ostatnich 18 kilometrach to ok. 5:42min/km. Trzymamy kciuki za jego utrzymanie, co pozwoli im zmieścić się w limicie 24 godzin.

17:27 – Dziki Running Team pokonał właśnie 57 kilometr. Ostatni odcinek mierzący 17 kilometrów pokonali w tempie ok. 5:50min/km. Dmuchamy im w plecy i czekamy na kolejne doniesienia z trasy.

19:50 – Adam i Tomek w Modlinie na 78 kilometrze! Tempo ostatnich 21 kilometrów to około 6:45min/km. Miny mówią same za siebie. Wyglądają dobrze i to dobry prognostyk przed biegiem po zmroku. Kolejny raport już w Kampinosie, gdzie spodziewani są po godzinie 21:00.

21:12 – Info z trasy od Tomka: „Awaria roweru. Ale trytytki pomogły i dajemy dalej„. Czekamy na wieści spod Kampinosu.

21:39 – Dziki Running Team wbiega do Kampinoskiego Parku Narodowego! Za nimi pokonane 91km. Niestety czas poświęcony na naprawę roweru spowodował spadek średniego tempa do 6:18min/km. Oby reszta trasy nie przyniosła podobnych przygód.

22:40 – jak pech to pech. Złapanie „gumy” odbiera Adamowi i Tomkowi cenny czas. Wymiana dętki i pędzą dalej. Brawo! Czekamy na kolejne informacje.

00:31 – chłopaki meldują się w Lesznie i mijają 113 kilometr trasy Krwawej Pętli. Półmetek już blisko. Przed nimi nieco ponad 4 godziny nocnych zmagań.

01:52 – Dziki Running Team melduje się w Zaborowie. To już 122 kilometr!

 

03:53 – awaria hamulców w rowerze, a także kontuzja kolana Adama powoduje, że Dziki Running Team postanowił zakończyć przygodę z Krwawą Pętlą 2022. Za nimi dystans 138,2 kilometrów, który zajął im 15 godzin 53 minuty i 5 sekund. Opady deszczu postawiły przed nimi niełatwe warunki. Woda i zalegające błoto były trudną przeprawą dla roweru, który nie wytrzymał trudów morderczego wyzwania.

Adamie, Tomku – dziękujemy za te emocje. Dokonaliście dużej rzeczy i choć nie udało się Wam zdobyć Krwawej Pętli, to sam fakt podjęcia się wyzwania w 2-osobowym teamie i pokonania blisko 140 kilometrów w niełatwych warunkach i awarii sprzętu, zasługuje na słowa uznania. Gratulujemy!

Trasa Krwawej Pętli 2022

 

 

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 1

Przeczytaj też

Oficjalnie igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024 rozpoczynają się 26 lipca. Jednak na emocje związane z bieganiem poczekamy jeszcze kilka dni, bo zmagania lekkoatletów ruszają 1 sierpnia. Kogo z polskich biegaczek i biegaczy zobaczymy na paryskich […]

Reprezentacja biegowa na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 i szanse medalowe

Kardiologa sportowego Łukasza Małka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Profesor kardiologii, chętnie dzielący się wiedzą, chciałoby się rzec: z sercem na dłoni do pacjentów, a do tego praktykujący sportowiec amator. W tym odcinku z cyklu […]

Bawmy się sportem dla zdrowia! Kardiolog sportowy Łukasz Małek w Czy tu się biega?

Już w najbliższą sobotę ulice Warszawy zapełnią się biegaczami chcącymi upamiętnić 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. W biegu na 5 i 10 kilometrów wystartuje ponad 11 tysięcy osób! To już drugie wydarzenie z cyklu Warszawskiej Triady […]

Odliczanie do startu! Ostatnie wolne miejsca na 33. Bieg Powstania Warszawskiego

Lato rozgościło się u nas w najlepsze, a wraz z nim pora na pyszne sezonowe owoce. Łatwo dostępne i relatywnie tanie, stanowią wartościowy dodatek do diety osób aktywnych fizycznie. Poznaj sezonowe letnie owoce i dowiedz […]

Owoce, po które najlepiej sięgać latem (+ przepisy z ich wykorzystaniem)

Problem nadmiernej potliwości dotyka do 3% społeczeństwa. Wśród takich osób są również takie, które nie stronią od aktywności fizycznej. Jak wiadomo intensywny sport wzmaga jeszcze dodatkowo pocenie. Termoregulacja jest ważna, jednak chciałoby się ograniczyć nadmierne […]

Jak radzić sobie z problemem nadmiernej potliwości, będąc osobą aktywną?

Gościem specjalnym odcinka z cyklu Czy tu się biega? jest Agnieszka Cubała – pisarka i popularyzatorka historii specjalizująca się w tematyce powstania warszawskiego. Rozmowa krąży wokół książki „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”, […]

Ich najważniejszy bieg to ten o życie. Sportowcy w czasach powstania warszawskiego. Agnieszka Cubała gościem specjalnym Czy tu się biega?

Już za chwilę, w poniedziałek, 22 lipca, wystartuje uchodzący za jeden z najtrudniejszych biegów świata – Badwater w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych. Wśród zaledwie garstki wybrańców na starcie stanie Polka, Edyta Lewandowska. Co czuje […]

Edyta Lewandowska przed Badwater: jeszcze nigdy nie czułam się tak silna

W tym roku mija dokładnie sto lat od rozegrania pierwszego w Polsce, oficjalnego biegu na królewskim dystansie. Ten okrągły jubileusz świętować może każdy, kto czuje się częścią sportowego świata! Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że istotnym […]

W Warszawie powstało Rondo Polskich Maratończyków! Sto lat polskiego maratonu!