fbpx

Polecane > Promocje > Slider

Krwawa Pętla 2022 zakończona! [relacja]

Tegoroczna edycja Krwawej Pętli startuje w sobotę 6 sierpnia o godzinie 12:00. Z około 250-kilometrową trasą zmierzy się zespół 2-osobowy (regulamin dopuszcza teamy złożonego do 4 osób z liczbą rowerów pomniejszoną o jednego uczestnika). Do dyspozycji będą mieli jeden rower i limit czasu wynoszący 24 godziny.

Przedstawiamy Wam tegorocznych śmiałków – drużyna Dziki Running Team, czyli Tomek i Adam to bracia doświadczeni w biegach ultra. Choć biegają zaledwie od trzech lat, to mają za sobą biegi w Łemkowynie i Rzeźnika oraz maratony, także Warszawski.

Poznaj historię Krwawej Pętli >>>

Tegoroczni uczestnicy Krwawej Pętli

Dzisiejszy start to ich drugie podejście do Krwawej Pętli – rok temu przebiegli 160 kilometrów i wierzymy, że to było tylko przetarcie szlaków przed tegorocznym triumfem Deklarują, że trasę mają już w małym palcu i planują ukończyć całość w limicie czasu (24 godziny). Ich taktyka to przebiec pierwszą połowę dystansu (125 kilometrów) w „nadwyżce czasowej”, a drugą „na utrzymanie”, w tempie 5:40. Warto zaznaczyć, że na trasę wychodzą tylko we dwójkę, nie w składzie czteroosobowym, jak to bywa najczęściej w tym biegu – to się nazywa odwaga! Tomek i Adam pobiegną również 44. Maraton Warszawski, więc jest szansa, że na trasie spotkacie się z zdobywcami Krwawej Pętli

Fotorelacja LIVE z wydarzenia

Zapraszamy do relacji LIVE w tym artykule. Będziemy Was informować o postępach drużyny z punktów kontrolnych na szlaku. Pamiętajcie, aby odświeżać stronę (zazwyczaj skrót Ctrl + R)

12:00 – deszcz nie wystraszył uczestników i pomimo niekorzystnej aury drużyna Dziki Running Team ruszyła na trasę Krwawej Pętli.

13:03 – Tomek i Adam minęli 12 kilometr trasy.

14:04 – 2-osobowy Dziki Running Team zameldował się na Horowych Bagnach. Warunki nie są łatwe. Zmagania utrudnia wciąż padający deszcz. Tomek i Adam pokonują kilometr w średnim tempie 5:38min/km. Pogoda powinna się jednak poprawiać. Czekamy na doniesienia z ok. 40 kilometra trasy.

15:47 – Adam i Tomek meldują się na 40-tym kilometrze i pokonują kładką Kanał Żerański. Warunki poprawiają się. Tempo na ostatnich 18 kilometrach to ok. 5:42min/km. Trzymamy kciuki za jego utrzymanie, co pozwoli im zmieścić się w limicie 24 godzin.

17:27 – Dziki Running Team pokonał właśnie 57 kilometr. Ostatni odcinek mierzący 17 kilometrów pokonali w tempie ok. 5:50min/km. Dmuchamy im w plecy i czekamy na kolejne doniesienia z trasy.

19:50 – Adam i Tomek w Modlinie na 78 kilometrze! Tempo ostatnich 21 kilometrów to około 6:45min/km. Miny mówią same za siebie. Wyglądają dobrze i to dobry prognostyk przed biegiem po zmroku. Kolejny raport już w Kampinosie, gdzie spodziewani są po godzinie 21:00.

21:12 – Info z trasy od Tomka: „Awaria roweru. Ale trytytki pomogły i dajemy dalej„. Czekamy na wieści spod Kampinosu.

21:39 – Dziki Running Team wbiega do Kampinoskiego Parku Narodowego! Za nimi pokonane 91km. Niestety czas poświęcony na naprawę roweru spowodował spadek średniego tempa do 6:18min/km. Oby reszta trasy nie przyniosła podobnych przygód.

22:40 – jak pech to pech. Złapanie „gumy” odbiera Adamowi i Tomkowi cenny czas. Wymiana dętki i pędzą dalej. Brawo! Czekamy na kolejne informacje.

00:31 – chłopaki meldują się w Lesznie i mijają 113 kilometr trasy Krwawej Pętli. Półmetek już blisko. Przed nimi nieco ponad 4 godziny nocnych zmagań.

01:52 – Dziki Running Team melduje się w Zaborowie. To już 122 kilometr!

 

03:53 – awaria hamulców w rowerze, a także kontuzja kolana Adama powoduje, że Dziki Running Team postanowił zakończyć przygodę z Krwawą Pętlą 2022. Za nimi dystans 138,2 kilometrów, który zajął im 15 godzin 53 minuty i 5 sekund. Opady deszczu postawiły przed nimi niełatwe warunki. Woda i zalegające błoto były trudną przeprawą dla roweru, który nie wytrzymał trudów morderczego wyzwania.

Adamie, Tomku – dziękujemy za te emocje. Dokonaliście dużej rzeczy i choć nie udało się Wam zdobyć Krwawej Pętli, to sam fakt podjęcia się wyzwania w 2-osobowym teamie i pokonania blisko 140 kilometrów w niełatwych warunkach i awarii sprzętu, zasługuje na słowa uznania. Gratulujemy!

Trasa Krwawej Pętli 2022

 

 

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 1

Przeczytaj też

Mordercze wyzwanie – Krwawa Pętla – bieg zespołowy na dystansie około 250 kilometrów, limit czasu 24 godzin, zróżnicowane podłoże i brak supportu. Jak ją pokonać? Jaką taktykę przyjąć? Czy liczba osób w grupie ma znaczenie […]

Krwawa Pętla – najbardziej hardcorowy bieg ultra na Mazowszu [WYWIAD]

Już 25 września, po raz pierwszy podczas 44. Maratonu Warszawskiego, będzie można wystartować w biegu Pekao S.A. Warszawska Dycha. Począwszy od tego roku, bieg na 10 km będzie odbywać się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące […]

Wielkimi krokami zbliża się Pekao S.A. Warszawska Dycha!

Aleksandra Lisowska zostaje MISTRZYNIĄ EUROPY W MARATONIE! Polka wygrywa bieg w Monachium, odrywając się na ostatnich dwóch kilometrach od kilkuosobowej grupy rywalek. Do mety dobiega z czasem 2:28:36, z lekkim negative splitem, po pierwszej połowie w 1:14:33 (1:14:33 + 1:14:03). To największy sukces polskiego maratonu od mistrzostwa świata Wandy Panfil z 1991 roku z Tokio. Gratulacje także dla trenera – Jacka Wośka! Polki zajmują także 3. miejsce w drużynie!

Aleksandra Lisowska Mistrzynią Europy w maratonie!

Małgorzata Pazda-Pozorska po śmierci klinicznej zmieniła swoje życie. Jej pasją zostało bieganie, które szybko przerodziło się w coś więcej. Zdobyła wiele nagród, w tym mistrzostwo Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym, pobijając tym samym rekord Europy. Swoją […]

Małgorzata Pazda-Pozorska o swojej książce biograficznej „Żyć jakby nie było jutra”, spełnianiu marzeń i sile do działania.

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, […]

15. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!

Trening po plaży dużo bardziej angażuje mięśnie nóg niż wtedy, gdy biegniemy po twardej, ubitej nawierzchni. Stopa nie odbija się z dużą energią od podłoża. Trzeba zaangażować w to więcej siły, co w efektywny sposób […]

Bieganie po plaży – dlaczego warto (i jak) to robić?

Planujesz start w adidas Półmaratonie Praskim lub adidas Runners Piątce Praskiej? A może jeszcze wahasz się, czy w miesiąc zdążysz przygotować się do biegu na 5 km? Przekonaj się, jak trenować w ostatnim miesiącu przed […]

Ostatni miesiąc przed adidas Runners Piątką Praską i adidas Półmaratonem Praskim. Jak trenować?