fbpx

Polecane > Promocje > Slider

Krwawa Pętla 2022 zakończona! [relacja]

Tegoroczna edycja Krwawej Pętli startuje w sobotę 6 sierpnia o godzinie 12:00. Z około 250-kilometrową trasą zmierzy się zespół 2-osobowy (regulamin dopuszcza teamy złożonego do 4 osób z liczbą rowerów pomniejszoną o jednego uczestnika). Do dyspozycji będą mieli jeden rower i limit czasu wynoszący 24 godziny.

Przedstawiamy Wam tegorocznych śmiałków – drużyna Dziki Running Team, czyli Tomek i Adam to bracia doświadczeni w biegach ultra. Choć biegają zaledwie od trzech lat, to mają za sobą biegi w Łemkowynie i Rzeźnika oraz maratony, także Warszawski.

Poznaj historię Krwawej Pętli >>>

Tegoroczni uczestnicy Krwawej Pętli

Dzisiejszy start to ich drugie podejście do Krwawej Pętli – rok temu przebiegli 160 kilometrów i wierzymy, że to było tylko przetarcie szlaków przed tegorocznym triumfem Deklarują, że trasę mają już w małym palcu i planują ukończyć całość w limicie czasu (24 godziny). Ich taktyka to przebiec pierwszą połowę dystansu (125 kilometrów) w „nadwyżce czasowej”, a drugą „na utrzymanie”, w tempie 5:40. Warto zaznaczyć, że na trasę wychodzą tylko we dwójkę, nie w składzie czteroosobowym, jak to bywa najczęściej w tym biegu – to się nazywa odwaga! Tomek i Adam pobiegną również 44. Maraton Warszawski, więc jest szansa, że na trasie spotkacie się z zdobywcami Krwawej Pętli

Fotorelacja LIVE z wydarzenia

Zapraszamy do relacji LIVE w tym artykule. Będziemy Was informować o postępach drużyny z punktów kontrolnych na szlaku. Pamiętajcie, aby odświeżać stronę (zazwyczaj skrót Ctrl + R)

12:00 – deszcz nie wystraszył uczestników i pomimo niekorzystnej aury drużyna Dziki Running Team ruszyła na trasę Krwawej Pętli.

13:03 – Tomek i Adam minęli 12 kilometr trasy.

14:04 – 2-osobowy Dziki Running Team zameldował się na Horowych Bagnach. Warunki nie są łatwe. Zmagania utrudnia wciąż padający deszcz. Tomek i Adam pokonują kilometr w średnim tempie 5:38min/km. Pogoda powinna się jednak poprawiać. Czekamy na doniesienia z ok. 40 kilometra trasy.

15:47 – Adam i Tomek meldują się na 40-tym kilometrze i pokonują kładką Kanał Żerański. Warunki poprawiają się. Tempo na ostatnich 18 kilometrach to ok. 5:42min/km. Trzymamy kciuki za jego utrzymanie, co pozwoli im zmieścić się w limicie 24 godzin.

17:27 – Dziki Running Team pokonał właśnie 57 kilometr. Ostatni odcinek mierzący 17 kilometrów pokonali w tempie ok. 5:50min/km. Dmuchamy im w plecy i czekamy na kolejne doniesienia z trasy.

19:50 – Adam i Tomek w Modlinie na 78 kilometrze! Tempo ostatnich 21 kilometrów to około 6:45min/km. Miny mówią same za siebie. Wyglądają dobrze i to dobry prognostyk przed biegiem po zmroku. Kolejny raport już w Kampinosie, gdzie spodziewani są po godzinie 21:00.

21:12 – Info z trasy od Tomka: „Awaria roweru. Ale trytytki pomogły i dajemy dalej„. Czekamy na wieści spod Kampinosu.

21:39 – Dziki Running Team wbiega do Kampinoskiego Parku Narodowego! Za nimi pokonane 91km. Niestety czas poświęcony na naprawę roweru spowodował spadek średniego tempa do 6:18min/km. Oby reszta trasy nie przyniosła podobnych przygód.

22:40 – jak pech to pech. Złapanie „gumy” odbiera Adamowi i Tomkowi cenny czas. Wymiana dętki i pędzą dalej. Brawo! Czekamy na kolejne informacje.

00:31 – chłopaki meldują się w Lesznie i mijają 113 kilometr trasy Krwawej Pętli. Półmetek już blisko. Przed nimi nieco ponad 4 godziny nocnych zmagań.

01:52 – Dziki Running Team melduje się w Zaborowie. To już 122 kilometr!

 

03:53 – awaria hamulców w rowerze, a także kontuzja kolana Adama powoduje, że Dziki Running Team postanowił zakończyć przygodę z Krwawą Pętlą 2022. Za nimi dystans 138,2 kilometrów, który zajął im 15 godzin 53 minuty i 5 sekund. Opady deszczu postawiły przed nimi niełatwe warunki. Woda i zalegające błoto były trudną przeprawą dla roweru, który nie wytrzymał trudów morderczego wyzwania.

Adamie, Tomku – dziękujemy za te emocje. Dokonaliście dużej rzeczy i choć nie udało się Wam zdobyć Krwawej Pętli, to sam fakt podjęcia się wyzwania w 2-osobowym teamie i pokonania blisko 140 kilometrów w niełatwych warunkach i awarii sprzętu, zasługuje na słowa uznania. Gratulujemy!

Trasa Krwawej Pętli 2022

 

 

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 1

Przeczytaj też

Organizatorzy 16. PKO Poznań Półmaratonu zaprezentowali skład elity swojego biegu. Rekordy życiowe najmocniejszej biegaczki i najmocniejszego biegacza wskazują na to, że w niedzielę możemy być świadkami prób ataku na rekord imprezy w obu kategoriach. Kto […]

Weekend z 16. PKO Poznań Półmaratonem – czy będzie walka o rekordy imprezy?

Dokładnie 10 kwietnia PUMA rozpoczęła pierwszą od 10 lat ogólnoświatową kampanię „FOREVER. FASTER. – See The Game Like We Do”. Nowe działania zapraszają profesjonalnych, jak i amatorskich sportowców do postrzegania rozgrywki w sposób, w jaki […]

Puma stawia na szybkość! Ruszyła ogólnoświatowa kampania

„100 twarzy maratonu” to projekt, który stanowi integralną część obchodów 100-lecia Polskiego Maratonu. W ramach tego projektu mieliśmy zaszczyt porozmawiać z legendą polskich biegów długodystansowych, Małgorzatą Sobańską. Jej dorobek obejmuje aż 40 przebiegniętych maratonów, w […]

Historie zza kulis: Małgorzata Sobańska w ramach projektu 100 twarzy maratonu

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu Na Piątkę zawodnicy o wielkich sercach wybiegali dla potrzebujących 760 tys. zł! Wszystko dzięki biegowej akcji charytatywnej #BiegamDobrze od Fundacji „Maraton Warszawski”. Od początku funkcjonowania inicjatywy […]

#BiegamDobrze z wynikiem 760 tys. zł podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Czy nowoczesne buty startowe muszą mieć w swojej konstrukcji karbon, żeby zapewniać świetną dynamikę? Jak się okazuje – niekoniecznie. Udowadnia to Saucony Endorphin Speed 4, który ma płytkę… nylonową. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie, jak […]

Saucony Endorphin Speed 4 – buty z płytką, która daje szybkość i sporo… przyjemności [RECENZJA]

Jak trenować w ostatnich dniach przed startem w zawodach? Co można zrobić, by jeszcze poprawić naszą formę? Co zrobić, jeżeli czujemy się niepewnie? Przekonajcie się, jak postępować, by nie zepsuć swojego debiutu.

Ostatnie dni przed startem w zawodach – czy możesz coś jeszcze poprawić?

Już w niedzielę 14 kwietnia 2024 r. wystartuje 21. Cracovia Maraton – jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce. Od piątku do niedzieli 12-14.04 zapraszamy do odwiedzenia stoiska marki Saucony na Stadionie Miejskim im. Henryka […]

Odkryj markę Saucony podczas Expo 21. Cracovia Maraton 2024

Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie tradycyjnie rozegrany zostanie na trasie o długości 5 kilometrów. Uczestnicy 32. edycji pobiegną głównymi ulicami Warszawy, zyskując unikalną szansę na obejrzenie centrum miasta z tej perspektywy. Którędy przebiega trasa […]

Bieg Konstytucji 3 Maja w sercu miasta! Plac Trzech Krzyży, Most Poniatowskiego z panoramą Warszawy na 5-kilometrowej trasie biegu