fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Polecane > Wydarzenia

„Operacja MARATON” na Seminariach Magazynu Bieganie przy 11. PZU Półmaratonie Warszawskim

Seminaria 11 PZU PMW

Fot. Istockphoto.com/Magda Ostrowska-Dołęgowska

Jesteś gotowy by przebiec półmaraton, a co powiesz na kolejne wyzwanie? Chcemy pokazać Wam jak przygotować się z głową do dystansu 42,195 km. Na Seminariach Magazynu Bieganie podczas 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego dowiecie się jak się z nim zmierzyć – mądrze i zdrowo.

W przedstartową sobotę, 2 kwietnia, od 12 do 18, na warszawskim Torwarze, w salach na II piętrze współpracujący z nami eksperci przybliżą elementy strategii przygotowań do „Operacji MARATON”. To możliwość zgromadzenia rzetelnej wiedzy, przydatnej na każdym etapie treningu maratończyka, przed startem, po biegu, a nawet na trasie, gdy coś niepokojącego dzieje się z organizmem.

Program seminariów został rozbudowany z myślą o tych z nas, którzy dopiero łyknęli bakcyla biegania i są na etapie odkrywania różnorodnych aspektów tej przygody. Ci, którzy jeszcze nie mierzyli się z maratonem, czy nawet półmaratonem, będą mogli dowiedzieć się praktycznych rzeczy, przydatnych w dniu startu, jak również w powszednim dniu treningowym oraz spotkać się z biegaczami, których historie mogą okazać się inspiracją dla przyszłych wyzwań.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny!

Sala C. Operacja MARATON

12.00-12.45 – „Biegaj z głową! Jak sprawić, by głowa była naszym sprzymierzeńcem podczas biegu” – Natalia Koperska, psycholog sportowy i trener rozwoju osobistego.
13.00-13.45 – „Jak nie nabiegać sobie biedy, czyli kontuzje u biegaczy”– Łukasz Chojecki, lekarz, specjalista ortopeda i traumatolog, Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh.
14.00-14.45 – „Kuchnia długodystansowców, czyli co jeść, aby dobiec” – Dorota Silarska, dietetyk, ekspert adidas Running.
15.00-15.45 –  „Jak pobiec maraton? Szybko!” – Marcin Nagórek, trener, redaktor i ekspert magazynu Bieganie.
16.00-16.45 – „Przygotuj się na wysiłek. Rzecz o przygotowaniu do biegów długodystansowych” – Paweł Szynal, wicemistrz świata w biegu 24-godzinnym.
17.00-17.45 – „Trenuj jak amator, startuj jak profesjonalista. Różnica w treningu triathlonowym amatora i profesjonalisty” – Jakub Bielecki, trener triathlonu, Trinergy.
18.00-18.45 – „Wytrzymałość i siła w treningu biegacza na długie dystanse” – Tadeusz Kępka, trener światowej klasy, współtwórca sukcesów polskich biegaczy w latach ’60, wieloletni trener kadry meksykańskich długodystansowców.

Sala B. BIEGOWE Inspiracje

13.00-13.45 – „O bieganiu, które nauczyło mnie wygrywać: z wagą, strachem i przeciwnościami.”  – Anna Kamińska, biegaczka, blogerka (aniazmienia.pl), inspiratorka dobrej zmiany.
14.00-14.45 – „Radość z sukcesu to wyznaczyć cel, zaplanować i wyruszyć – Ty też możesz!” – Andrzej Suwald, biegacz-obieżyświat, uczestnik maratonu po lodzie przez jezioro Bajkał.
15.00-15.45 – „Jak dbać o sylwetkę i zdrowo jeść, dobierając produkty z tego, co na półkach w osiedlowym sklepiku i supermarkecie?” – Katarzyna Biłous, dietetyczka Dietovita.pl.
16.00-16.45 – „Jak zacząć biegać i… zaraz nie skończyć” – Anna Pawłowska-Pojawa, biegaczka, blogerka (aniabiega.blox.pl), dziennikarka, autorka książki „Bieganie. Kobieca strona mocy”.
17.00-17.45 – „Bieganie to więcej, niż bieganie” – spotkanie z partnerami akcji #Biegam Dobrze.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Jakie korzyści może odnieść sponsor imprezy biegowej? Czy celem zaangażowania we współpracę z organizatorem musi być zwiększenie sprzedaży? I jak takie partnerstwo przekłada się na aktywność biegową pracowników firmy? O współpracy firmy Plum, sponsora tytularnego […]

Adrianna Szumska, Plum: „Niektórzy się śmieją, że szefowa kazała im biegać”

Biegać może każdy, nawet od najmłodszych lat, jednak ważne by w tym wieku plan treningowy był ułożony tak, aby trening sprawiał radość dziecku. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed pierwszymi treningami biegowymi maluchów.

Bieganie dzieci – jak sprawić by treningi były dobrą zabawą?

Właśnie wystartowały zapisy na drugi z trzech biegów słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Uczestnicy wystartują w sobotę 29 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. Oprócz standardowej wersji – […]

Ruszyły zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego!

Czy chorując na cukrzycę, nadciśnienie albo astmę możemy biegać? Albo czy powinniśmy w jakiś sposób ograniczać swoje treningi? Na liście potencjalnych przeciwwskazań do uprawiania tego wymagającego sportu jest wiele mitów. Postanowiliśmy się z nimi rozprawić. Sprawdzamy też co naprawdę powinno biegacza powstrzymać przed wysiłkiem kierując go do lekarza.

Czy bieganie jest dla każdego? Schorzenia, które mogą w tym przeszkodzić (ale nie muszą!)

bieg z narastającą prędkością

Chcąc osiągnąć poziom sportowy Kenijczyków, najłatwiej sięgnąć po ich własną broń – trening, przed którym nawet najlepszym uginają się kolana i który nigdy nie będzie nudny.

Bieg z narastającą prędkością. Jak go wykonać poprawnie?

Robert Karaś jest nowym rekordzistą świata na dystansie 10 x Ironman! Zawody Brasil Ultra Tri składające się z 38 km pływania, 1800 km roweru i 422 km biegu, pokonał z czasem ok. 164 godzin. Poprzedni […]

Jest rekord świata! Robert Karaś na mecie 10-krotnego Ironman!

Jest sobota, jest Parkrun – to zdanie zna w całej Polsce wiele tysięcy uczestników cotygodniowego wydarzenia promującego aktywność. Wydarzenia, które jest zdecydowanie czymś więcej niż biegiem na 5 km. Na czym polega fenomen Parkruna? Jak […]

Jest sobota, jest Parkrun. O fenomenie biegu na 5 km w miejskim parku opowiada Jakub Fedorowicz [podcast]

W przeddzień jednego z najpiękniejszych dni w roku, w dodatku w pięknym miesiącu maju, spotkały się przy mikrofonie dwie biegające matki: Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek. Kobiety, które na co dzień są zabiegane dosłownie i […]

Matki to kobiety zabiegane z natury. Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek [podcast]