fbpx

Pierwszy biegowy plecak Salomona specjalnie dla kobiet

adv-skin-8-w_02-700x414

Salomon to marka, która jest symbolem biegów górskich. Do tej pory produkty dla kobiet były traktowane nieco po macoszemu. Jednak nastało światełko w tunelu.

salomon-unveils-its-first-hydration-vest-built-for-women-1170x1323

W przypadku odzieży i butów do biegania, panie od kilku ładnych lat mają w czym wybierać. Sytuacja zupełnie inaczej wygląda jednak w przypadku plecaków/kamizelek biegowych. W większości firm uświadczymy tylko modele unisex, które jednak w przypadku kobiet nie do końca spełniają swoją rolę z racji na budowę. Od lidera w tym segmencie można było oczekiwać, że jednak wyjdzie naprzeciw potrzebom kobiet, tym bardziej, że kilka znacznie mniej znaczących graczy zadbało już pod tym względem o panie. Ultra Spire, Ultimate Direction, Nathan, RaidLight – te firmy mają w swojej ofercie plecaki i kamizelki specjalnie dla kobiet.

Na sezon 2019 Salomon również postanowił dołączyć do tego towarzystwa i zaprezentował pierwszą kamizelkę specjalnie dla kobiet. ADV Skin 8 Set W – taką nazwę nosi nowy model. Plecak zgodnie z najnowszymi trendami został zaprojektowany pod kątem współpracy z miękkimi bidonami, a nie bukłakiem. Na szelkach umieszczono dwie kieszenie (niżej niż w modelu męskim, aby lepiej opierały się na żebrach i były dopasowane do kobiecej sylwetki) na softflaski z rurkami, dzięki czemu nie trzeba ich wyjmować z kieszeni. Kształt softflasków również został zmieniony: są one bardziej płaskie i szersze. Kształt poszedł nieco w kierunku piersiówki niż klasycznego bidonu. Główna komora plecaka ma pojemność 8 l, więc starczy na większość biegów, nawet tych bardzo długich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger