fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Informacje prasowe > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Już za dwa dni wystartuje 32. Biegu Niepodległości. Jeszcze możesz dołączyć!

Po dwóch latach od czasów pandemii powraca radosne święto biegania w barwach narodowych. W piątek tradycyjnie o godzinie 11: 11 ruszy ulicami Warszawy ruszy tysiące biegaczy. Na liście uczestników Biegu Niepodległości jest już 10 000 zgłoszeń, a wciąż przybywa nowych uczestników. To świetna okazja na spędzenie dnia dla osób, które biegają nie tylko zawodowo, ale również amatorsko. W ten sposób można obudzić w sobie ducha patriotyzmu i uczcić odzyskanie niepodległości „na biegowo”!

Już za chwilę odbędzie się kolejna edycja Biegu Niepodległości, podczas której biegacze z całej Polski zmierzą się w sportowej rywalizacji na ulicach stolicy. Uczestnicy mogą podczas rejestracji zaopatrzyć się w białe lub czerwone koszulki, lub zabrać swoją w jednym z narodowych kolorów i tuż przed rozpoczęciem biegu, zgodnie z tradycją ustawić się w dwóch szeregach – tworząc wielką flagę Polski. Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w białych koszulkach, proszeni będą o zajęcie miejsc po prawej stronie (od strony torowiska), a biegacze w czerwonych koszulkach — po lewej stronie. Przed startem nie zabraknie również uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Na każdego czekają również unikalne medale, które stanowią wyjątkową pamiątkę z obchodów Święta Niepodległości. Zapisać można się zarówno online, jak i w Biurze Zawodów tylko do jutra!

Zobacz medal 32. Biegu Niepodległości

Czy padnie rekord?

Pogoda w tym roku będzie z pewnością sprzyjać biegaczom i dobrym wynikom. 32. Bieg Niepodległości ruszy jak zawsze – z Alei Jana Pawła II i będzie poruszał się na południe, aż do Alei Niepodległości. Następnie zawróci w kierunku mety, która będzie znajdować się w tym samym punkcie co linia startu. Trasa 32. Biegu Niepodległości jest niezwykle korzystna dla wszystkich, którzy chcą pobić swój życiowy rekord. W poprzedniej edycji Biegu Niepodległości z 2019 r. zwyciężyli Arkadiusz Gardzielewski, który ukończył bieg w czasie 00: 29: 29 i Joanna Dorociak (00:35:57). Zwycięzca biegu z 2019 roku jest również dotychczasowym rekordzistą imprezy. W 2011 r. przekroczył metę po 29 minutach i 26 sekundach od strzału startera. Rekord kobiet ustanowiła cztery lata temu Anna Gosk, której czas wyniósł 33 minuty i 6 sekund. Dziesięciokilometrowy dystans to również świetna szansa dla wszystkich amatorów biegania chcących wziąć udział w dużym wydarzeniu.

10 tysięcy biegaczy uczestniczyć będzie w 32. Biegu Niepodległości

Każdy znajdzie coś dla siebie

Na 11 listopada zaplanowane są również inne biegi towarzyszące. Najmłodsi mogą sprawdzić się w 6. edycji biegu Mila Niepodległości, czyli wyścigu dla młodzieży w wieku 10-14 lat.

Nastolatkowie pobiegną na dystansie 1918m – do skrzyżowania z ul. Nowolipie i zawrócą na metę do miejsca startu. Dystans stanowi mały wycinek oryginalnej trasy głównego wydarzenia, ale jest dobrym testem dla młodych adeptów chcących zacząć swoją przygodę z bieganiem. Zadowoleni będą również wszyscy fani nordic walking, którzy będą mogli poczuć klimat wspólnej celebracji Święta Niepodległości na trasie 6,5 km.

Wielki powrót Warszawskiej Triady Biegowej

Bieg Niepodległości to jeden z trzech biegów należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Oprócz Dnia Niepodległości można było również wziąć udział w dwóch innych biegach – konstytucji 3 Maja oraz w rocznicę Powstania Warszawskiego. Przez ostatnie dwa lata biegi te nie odbywały się ze względu na pandemię. Tym samym jest to jednocześnie wielki powrót Biegu Niepodległości oraz całej Warszawskiej Triady Biegowej. To świetna okazja, aby upamiętnić historyczne dla Polski wydarzenia ,a przy okazji spędzić aktywnie czas, poruszając się na świeżym powietrzu.

Zapisy jeszcze trwają!

Nadal jest szansa na wzięcie udziału w 32. Biegu Niepodległości. Pakiety startowe można odbierać dziś i jutro w Biurze Zawodów, które znajduje się w CH Westfield Arkadia na ul. Jana Pawła II 82 w Warszawie w godzinach 12:00-20:00. W dzień biegu w godzinach 08:00-10:00 pakiety odbiorą jedynie osoby niemieszkające, na co dzień w Warszawie.
Wszystkie najważniejsze informacje dla biegaczy oraz mieszkańców stolicy, w tym zmiany w ruchu drogowym oraz informacje dotyczące dojazdu, parkingu i depozytów dostępne są w informatorze.

Przydatne linki:

Zapisz się

Strona 32. Biegu Niepodległości

Zobacz medal Biegu Niepodległości

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Jakie korzyści może odnieść sponsor imprezy biegowej? Czy celem zaangażowania we współpracę z organizatorem musi być zwiększenie sprzedaży? I jak takie partnerstwo przekłada się na aktywność biegową pracowników firmy? O współpracy firmy Plum, sponsora tytularnego […]

Adrianna Szumska, Plum: „Niektórzy się śmieją, że szefowa kazała im biegać”

Biegać może każdy, nawet od najmłodszych lat, jednak ważne by w tym wieku plan treningowy był ułożony tak, aby trening sprawiał radość dziecku. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed pierwszymi treningami biegowymi maluchów.

Bieganie dzieci – jak sprawić by treningi były dobrą zabawą?

Właśnie wystartowały zapisy na drugi z trzech biegów słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Uczestnicy wystartują w sobotę 29 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. Oprócz standardowej wersji – […]

Ruszyły zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego!

Czy chorując na cukrzycę, nadciśnienie albo astmę możemy biegać? Albo czy powinniśmy w jakiś sposób ograniczać swoje treningi? Na liście potencjalnych przeciwwskazań do uprawiania tego wymagającego sportu jest wiele mitów. Postanowiliśmy się z nimi rozprawić. Sprawdzamy też co naprawdę powinno biegacza powstrzymać przed wysiłkiem kierując go do lekarza.

Czy bieganie jest dla każdego? Schorzenia, które mogą w tym przeszkodzić (ale nie muszą!)

bieg z narastającą prędkością

Chcąc osiągnąć poziom sportowy Kenijczyków, najłatwiej sięgnąć po ich własną broń – trening, przed którym nawet najlepszym uginają się kolana i który nigdy nie będzie nudny.

Bieg z narastającą prędkością. Jak go wykonać poprawnie?

Robert Karaś jest nowym rekordzistą świata na dystansie 10 x Ironman! Zawody Brasil Ultra Tri składające się z 38 km pływania, 1800 km roweru i 422 km biegu, pokonał z czasem ok. 164 godzin. Poprzedni […]

Jest rekord świata! Robert Karaś na mecie 10-krotnego Ironman!

Jest sobota, jest Parkrun – to zdanie zna w całej Polsce wiele tysięcy uczestników cotygodniowego wydarzenia promującego aktywność. Wydarzenia, które jest zdecydowanie czymś więcej niż biegiem na 5 km. Na czym polega fenomen Parkruna? Jak […]

Jest sobota, jest Parkrun. O fenomenie biegu na 5 km w miejskim parku opowiada Jakub Fedorowicz [podcast]

W przeddzień jednego z najpiękniejszych dni w roku, w dodatku w pięknym miesiącu maju, spotkały się przy mikrofonie dwie biegające matki: Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek. Kobiety, które na co dzień są zabiegane dosłownie i […]

Matki to kobiety zabiegane z natury. Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek [podcast]