fbpx

Sprzęt > Sprzęt > Ubrania > Sprzęt > Ubrania do biegania

Run Radical PRO: #rrazem silniejsi

Bieganie często uważane jest za sport indywidualny. Nic bardziej mylnego. To właśnie w grupie najbardziej można poczuć, jak prawdziwe jest powiedzenie, że pasję najlepiej dzieli się z innymi. Członkowie drużyny Run Radical PRO po kilku miesiącach wspólnych treningów i zawodów szybko to zrozumieli. A to dopiero początek ich przygody.

Grupa Run Radical PRO powstała na początku marca. Wtedy to zakończono rekrutację i utworzono zespół składający się z 7 osób: Agnieszki oraz jej sześciu kolegów; Marka, Krzyśka, Kamila, Damiana, Łukasza i Wojtka. Biegacze są już po kliku pierwszych indywidualnych startach oraz drużynowym majowym warszawskim Maratonie Sztafet. 

Drużyna Run Radical PRO podczas Maratonu Sztafet, maj 2024

Zaufanie: Klucz do sukcesu

Co daje im udział w projekcie? – Ciągle uczę się czegoś nowego – mówi Wojtek Czarnocki, biegacz z sześcioletnim stażem. – Fizjoterapeuta pokazuje, nad czym muszę pracować, które mięśnie wzmocnić, a które rozluźniać. Uczę się także współpracy z trenerem, co wcześniej było sporadyczne, tylko przed zawodami. Teraz wiem, że kluczem do sukcesu jest czas i zaufanie

Podobnie uważa Agnieszka Choma-Gaca, z wykształcenia ekonomistka, która zawodowo zajmuje się ubezpieczeniami: – Teraz rozumiem, dlaczego wykonuje się konkretne ćwiczenia, wiem, co robić, by biegać szybciej, i jak ważna jest zbilansowana dieta. Grupa motywuje mnie, mamy wspólne treningi, ale także rozmowy nie tylko o bieganiu.

Cel: Nowa jakość w bieganiu amatorskim

Od samego początku celem grupy było nie tylko wspieranie sportowców na każdym etapie ich kariery, ale również promowanie wartości najważniejszych dla marki Rough Radical; pasji, determinacji i profesjonalizmu. Grupa Run Radical PRO chce wprowadzać nową jakość w świecie amatorskiego biegania. – Naszą misją jest stworzenie środowiska, w którym każdy biegacz poczuje się jak profesjonalista, otoczony opieką trenerską, psychologiczną i fizjoterapeutyczną – mówi Paweł Janczewski, dyrektor marketingu Rough Radical, koordynator grupy. I dodaje: – Chcemy również pomóc każdemu biegaczowi w rozwijaniu jego marki osobistej, wspierając w budowaniu wizerunku i współpracy z partnerami czy sponsorami.

Wsparcie na każdym kroku

Projekt Run Radical PRO ma na celu nie tylko wspieranie celów sportowych całej grupy, ale także rozwijanie potencjału indywidualnych zawodników. Dlatego uczestnicy mają stały kontakt z trenerem Bartkiem Falkowskim, który swój warsztat tworzy rozmawiając i współpracując z innymi biegaczami i specjalistami. W pracy stawia na dialog z zawodnikami, a także kładzie duży nacisk na aspekt mentalny. Bartek był gościem w pierwszym odcinku podcastu RRAZEM W FORMIE. Sportowy podcast [POSŁUCHAJ] i już wtedy podkreślał, że relacje w grupie rozwijają się dzięki wspólnym treningom, wymianie doświadczeń i wzajemnej nauce. 

Natomiast Kacper Papiernik, psycholog Sportu Pozytywnego, porównuje bieganie do wędrówki górskiej: – Jeśli skupimy się na drodze, na tym, co nas otacza, trasa staje się przyjemniejsza, krótsza i łatwiejsza do przebycia. Ważne jest zaakceptowanie swoich możliwości i unikanie porównań z innymi sportowcami – tłumaczy psycholog grupy RRP, który wspiera biegaczy, pomagając im osiągnąć pełen potencjał mentalny.

Duch drużyny

Łukasz Giegiel, biegacz z 3-letnim doświadczeniem, którego przygoda z bieganiem rozpoczęła się od walki z nadwagą bardzo ceni sobie dotychczasową pracę w grupie. – Team spirit to dla mnie siła, która powoduje, że trenując razem, możemy osiągnąć więcej – jako drużyna, ale też indywidualnie. W RRP każdy ma swoje mocne strony, które powodują, że na treningach się uzupełniamy, a gdy ktoś ma słabszy dzień, może liczyć na innych.

Duch drużyny to dla mnie również skupienie na jednym celu – dodaje Wojtek. – Maraton Sztafet był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Wspieraliśmy się przed, w trakcie i po biegu, wtedy naprawdę poczułem, że tworzymy drużynę.

Paweł Janczewski z członkami drużyny Run Radical PRO podczas Maratonu Sztafet

Droga do celu

W bieganiu liczy się wiele aspektów: dla niektórych to sama przyjemność z ruchu, dla innych – realizacja konkretnych marzeń. Kacper Papiernik podkreśla, że ważne jest ustalenie mierzalnych i realnych celów oraz wsparcie ich dobrze skonstruowanym planem treningowym. – Motywacja musi iść w parze z samodyscypliną i konsekwencją, nawet w trudnych warunkach.

Krzysiek Barański, trenuje regularnie od 10 roku życia. Większość sportowego czasu spędził jednak jako pływak, ratownik WOPR czy kapitan jachtowy. Teraz zachęca innych do aktywności. – Uważam, że przekonanie drugiej osoby do sportu jest cenniejsze niż 1 sekunda na zawodach – mówi.

Do tej pory nie miałem roku bez kontuzji. Chcę to zmienić, trenować zdrowo i mądrze. Chcę pokazać, że sport można łączyć z etatową pracą i rodziną – dodaje.  

RRazem silniejsi

Dla uczestników projektu ważna jest przede wszystkim możliwość rozwoju biegowego w grupie o podobnym poziomie sportowym. Jakie stawiają sobie cele?

Łukasz Giegiel biegając w RRP widzi już pierwsze efekty – Złamałem już 20 minut na 5 km, teraz chcę złamać 40 minut na 10 km. Liczę, że to przełoży się na dobre wyniki w maratonie w Walencji, gdzie chcę zbliżyć się do bariery 3 godzin. 

Te kilka miesięcy współpracy upewniło mnie, że nie ma dwóch takich samych biegaczy – wtrąca Wojtek Czarnocki. – Warto się wspierać, pomagać sobie i razem budować formę. Chce w tym roku złamać 17 minut na 5 km.

Wcześniej biegałam sama. Teraz mogę wykonywać trudniejsze treningi i miło spędzać czas z ludźmi o podobnych zainteresowaniach – mówi Agnieszka. – Kocham maraton. Chcę być szybszą maratonką, ale najpierw muszę poprawić wyniki na krótszych dystansach. Realizuję to krok po kroku z tą fantastyczną grupą ludzi. W końcu jesteśmy #rrazem silniejsi – kończy Agnieszka.

Śledźcie postępy uczestników Run Radical PRO na Instagramie: Instagram Run Radical.

Film o grupie: Run Radical PRO – #rrazem silniejsi.

#współpraca #współpracapromocyjna

Run Radical PRO i Paweł Janczewski
Run Radical PRO podczas wspólnego treningu

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 4

Przeczytaj też

Tym razem gościem cyklu Czy tu się biega? jest Dominik Milewski aka Bagienny Góral – jeden z najlepszych biegaczy górskich w Polsce, ze świetnymi wynikami także na asfalcie. Czego dowiecie się z tej rozmowy? Chcesz […]

Moim marzeniem jest umrzeć na mecie. Ale najpierw jeszcze trochę powalczę! Dominik Milewski w Czy tu się biega?

To już 12. edycja największego w Polsce festiwalu biegów trailowych. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich rozpocznie się 18 lipca startem najdłuższych dystansów – 240 i 130 km. Trasy prowadzą po najpiękniejszych ścieżkach Ziemi Kłodzkiej, a zawodnicy […]

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich po raz kolejny rozbiega Ziemię Kłodzką

9. Nocny Półmaraton Praski oraz towarzyszący mu bieg na 5 km, znany jako Piątka Praska, zbliżają się wielkimi krokami. Impreza odbędzie się już 7 września, a start i meta obydwu dystansów znajdować się będą na […]

9. Nocny Półmaraton Praski wyróżniony certyfikatem World Athletics! Elita powalczy o rekord Polski

Każdy z nas nie raz słyszał od rodziców: „Siedź prosto!” albo „Nie garb się!”. Choć mało kto się tym przejmował, rodzice mieli rację! Tym razem skupimy się na tym, jak ich nakazy wprowadzić w życie, […]

Technika biegu okiem fizjoterapeuty

Już prawie 8 tysięcy osób zapisało się na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. 27 lipca wspólnie, w sportowym duchu i podniosłej atmosferze oddamy hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego i upamiętnimy wydarzenia z 1944 roku. Pamiątkowe medale dla […]

Bieg Powstania Warszawskiego: ponad 8 tysięcy uczestników i pamiątkowe medale z motywem olimpijskim

Maraton to wyzwanie, któremu co sezon poświęcają się tysiące kolejnych osób. Każdego roku wielu “kanapowców” zrywa się z miejsca z postanowieniem o ukończeniu tego legendarnego dystansu.W tym roku, 2024, jest to być może związane chociażby […]

Czy warto zaczynać bieganie od maratonu?

14 czerwca rozpoczęła się letnia edycja ogólnopolskiej akcji społecznej ULTRAKREW. Do 31 sierpnia w każdej placówce krwiodawstwa w kraju będzie można oddać krew lub jej składniki na hasło „Ultrakrew”. Hasło to należy podać podczas rejestracji […]

Razem w górę dla życia – dołącz do akcji ULTRAKREW i wbiegnij na Warsaw Trade Tower!

Bieganie po ciąży, jeszcze w trakcie okresu karmienia, to wciąż temat tabu. Jednak świeżo upieczone mamy pokazują, że sport nie jest przeszkodą w macierzyństwie. Coraz więcej z nich nie tylko startuje, ale i staje na […]

Bieganie po ciąży – jak zdrowo wrócić do formy?