fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Informacje prasowe > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

10 minut aktywności to 1 plastikowa butelka mniej. Rusza akcja adidas Run For The Oceans!

9 maja ruszyła piąta edycja adidas Run For The Oceans. Jest to globalna akcja, której głównym celem jest zmniejszenie ilości plastiku w morzach i oceanach. Ruszaj z nami w drogę i od 23 maja zbieraj minuty, które zostaną zamienione na rzeczywistą pomoc napędzaną Twoimi nogami! W inicjatywie może wziąć udział dosłownie każdy. Sprawdź, co możesz zrobić i jakie to da efekty w liczbach.

Jak wynika z badań Światowego Forum Ekonomicznego, co roku do mórz i oceanów trafia 8 milionów ton (!) plastikowych odpadów. Oznacza to, że w każdej minucie do zbiorników wodnych wpada tyle śmieci, ile mieści ciężarówka.

Część ekspertów przewiduje, że do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb (pod kątem wagi). Do tego czasu może zniknąć również 90% raf koralowych. To oznaczałoby katastrofę i stopniowe wymieranie wielu roślin i zwierząt, które w rafach znajdują schronienie. To także dramat i wzrost głodu wśród ludzi zamieszkujących tereny do niedawna w rafy obfitujące. Dla części z nich zagrożone zwierzęta, to podstawa ich diety.

materiały prasowe

A to nie wszystko, co dzieje się na skutek zanieczyszczenia wód. Mali mieszkańcy mórz i oceanów wszak zostają uwięzieni w plastikowych torbach. Zwierzęta zjadają mikroplastik. Ponadto śmieci na skutek oddziaływania promieni słonecznych, emitują toksyczne chemikalia, zatruwając wodę, zwierzęta, glebę i w efekcie – nas.

Dlatego ważne jest, aby działać tu i teraz. Na skalę globalną.

Jak możesz pomóc?

Jak się okazuje, wystarczy… biegać! Jedną z dróg na realne wsparcie jest bowiem ogólnoświatowa inicjatywa adidas i Parley For The Oceans – Run For The Oceans. Polega ona na tym, że pobierasz aplikację adidas Running i między 23 maja a 8 czerwca rejestrujesz swoją aktywność. Za każde 10 minut aktywności, Parley oczyści równowartość wagi 1 butelki z plaż, aż do skumulowanej wartości 250 tys kg.

Sprawdź, jak dołączyć do Run For The Oceans

W tym roku akcja jest skierowana nie tylko do biegaczy. W aplikacji możesz zarejestrować również inne aktywności, np. tenis czy rozgrywki w siatkówkę.

Potrzebujesz więcej motywacji? Wybierz jedną z biegowych grup i dołącz do wyzwania, jakie stawiają ambasadorki adidas. Te teamy czekają na Ciebie:

Żeby poczuć jeszcze bardziej siłę wspólnej mobilizacji, 28 maja możesz dołączyć do wydarzenia w Gdańsku, które będzie jednocześnie inauguracją nowej społeczności – adidas Runners Tricity. Podczas spotkania odbędzie się trening biegowy skierowany do początkujących i zaawansowanych biegaczy oraz warsztaty ekologiczne. Będzie też czas na wspólny posiłek.

materiały prasowe

Ponad 8 mln uczestników na całym świecie!

Od 2017 roku adidas i Parley For The Oceans zgromadziły w sumie 8,2 mln uczestników na całym świecie. Pokonali oni ponad 81,7 mln kilometrów. Ponadto adidas wyprodukował od tego czasu 50 mln par butów z materiału, powstałego z recyclingu pozyskanych odpadów.

To pokazuje, że siła jest w zaangażowaniu każdego z nas.

Dołącz już teraz!

Pobierz aplikację adidas Runners i rejestruj w niej swoje treningi między 23 maja a 8 czerwca 2022. Liczy się każda minuta aktywności!

Ciebie to nic nie kosztuje, natomiast masz szansę połączyć siły z milionami osób z całego świata i tym samym przyczynić się do ratowania mórz i oceanów.

materiały prasowe

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 1

Przeczytaj też

67:45:51 – tyle czasu zajęło Polakowi pokonanie 19km w wodzie, 900 km rowerem i 211 km biegiem. W ramach Bretzel Ultra Triathlon wystartował 27 czerwca, do mety dotarł w nocy 30 czerwca. Poprzednim rekordzistą dystansu […]

Adrian Kostera ustanowił rekord świata w pięciokrotnym IRONMAN!

Stowarzyszenie Biegów Ulicznych w Pile informuje, że ruszyły już zgłoszenia elektroniczne do 31. Międzynarodowego Półmaratonu Signify, który odbędzie się w dniu 4 września 2022 roku. W ramach tegorocznego półmaratonu odbędzie się Puchar Komendanta Policji, Otwarte […]

Ruszyły elektroniczne zgłoszenia do 31. Półmaratonu Signify Piła

Po zimowym okresie budowy bazy siłowej i wytrzymałościowej oraz dużych objętościowo treningach do półmaratonu, warto zmienić charakter naszego biegania – zmniejszyć kilometraż i przyspieszyć. Przygotuj się z nami do biegu na 10 km, na złamanie 50, 45 lub 40 minut.

Plan treningowy na 10 km. Przyspieszamy!

Na temat biegania krąży wiele opinii, niekiedy ze sobą sprzecznych. Z jednej strony mówi się o prozdrowotnych właściwościach tej aktywności, z drugiej – kontuzjach i nawracających schorzeniach spowodowanych bieganiem. Jak to zatem jest? Bieganie rekreacyjne […]

Bieganie rekreacyjne – czy jest zdrowe?

Już 30 lipca w godzinach wieczornych wystartuje w Warszawie 31. Bieg Powstania Warszawskiego. Na uczestników na mecie biegu na 5, a także 10 kilometrów czekać będzie wyjątkowa pamiątka. Organizatorzy, Fundacja „Maraton Warszawski” i Aktywna Warszawa, […]

Prezentacja medalu 31. Biegu Powstania Warszawskiego

Maraton Warszawski ponownie rozbiega stolicę w pierwszy jesienny weekend. Już 25 września po raz 44. wystartuje jedna z największych imprez biegowych w tej części Europy, która jako jedna z nielicznych na świecie odbywa się nieprzerwanie […]

Niespełna 100 dni do 44. Maratonu Warszawskiego. Ruszyła akcja treningowa!

Na tę chwilę czekaliśmy prawie trzy lata. Przez Poznań po długiej przerwie przebiegną fani królewskiego dystansu. Zapisy na 21. Poznań Maraton wystartowały dziś, a 16 października zawodnicy wyruszą na trasę! – Wiemy, że zawodnicy stęsknili […]

Poznań Maraton wraca na ulice Poznania – ruszyły zapisy!

Chcesz wziąć udział w Biegu Powstania Warszawskiego, ale 30 lipca nie możesz być w stolicy? Nic straconego! Wciąż możesz uczcić pamięć bohaterów i oddać honor uczestnikom Powstania razem z tysiącami innych biegaczy. Weź udział w […]

Weź udział w Biegu Powstania Warszawskiego w dowolnym miejscu na świecie!