fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Razem w górę dla życia – dołącz do akcji ULTRAKREW i wbiegnij na Warsaw Trade Tower!

14 czerwca rozpoczęła się letnia edycja ogólnopolskiej akcji społecznej ULTRAKREW. Do 31 sierpnia w każdej placówce krwiodawstwa w kraju będzie można oddać krew lub jej składniki na hasło „Ultrakrew”. Hasło to należy podać podczas rejestracji w dowolnym centrum krwiodawstwa, stacji terenowej lub podczas mobilnej akcji krwiodawstwa.

Lato jest okresem, kiedy zapotrzebowanie na krew dramatycznie wzrasta. Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy, jak wielką wartość ma krew – jedyna tkanka, której nie da się sztucznie wyprodukować. Akcja ULTRAKREW ma na celu nie tylko zbiórkę krwi, ale również zwiększenie świadomości społecznej na temat krwiodawstwa.

Sport i krwiodawstwo – idealne połączenie

W letniej edycji ULTRAKREW zaplanowano kilka wydarzeń sportowych, które mają na celu promowanie krwiodawstwa. Najważniejszym z nich jest 3. edycja biegu „Razem w górę” na 35. piętro Warsaw Trade Tower w Warszawie. Dzięki współpracy ze Strategicznym Partnerem wspierającym, firmą Globalworth, odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie sportowe dla osób, które oddały krew lub jej składniki na hasło „Ultrakrew”.

Ultrakrew

Bieg na szczyt WTT – wyjątkowe wyzwanie

Bieg na symboliczny szczyt Warsaw Trade Tower odbędzie się 25 sierpnia 2024 roku. Warsaw Trade Tower to jeden z najwyższych i najpiękniejszych drapaczy chmur w Warszawie. Udział w biegu będzie bezpłatny, ale mogą wziąć w nim udział tylko osoby, które oddały krew lub jej składniki na hasło „Ultrakrew” i zrobiły podczas donacji zdjęcie z kartką z napisem „RAZEM Z ULTRAKREW 2024”.

Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą oddać krwi, istnieje możliwość wzięcia udziału w biegu pod warunkiem znalezienia osoby, która odda krew w ich zastępstwie. Proces rejestracji pozostaje taki sam – podczas donacji należy zrobić zdjęcie z kartką z napisem „RAZEM Z ULTRAKREW 2024”.

Ultrakrew 2024

Dla wszystkich startujących przewidziano medale. Bieg odbędzie się w formule indywidualnej, a limit uczestników wynosi 300 osób. Zapisy odbywają się poprzez stronę www.razemwgore.ultrakrew.pl.

Krew – niezastąpiony dar życia

Krew jest jedyną tkanką organizmu, której nie można wyprodukować w sposób sztuczny. Jest niezwykle cenna i ratuje życie. Akcja ULTRAKREW powstała, aby nagłośnić krwiodawstwo i uświadomić ludziom, jak wiele istnień można dzięki niemu uratować.

Założyciel Stowarzyszenia Ultrakrew, na bazie osobistych doświadczeń, postanowił stworzyć akcję, która nie tylko promuje oddawanie krwi, ale również zachęca do zdrowego trybu życia poprzez sport.

Korzyści zdrowotne krwiodawstwa

Oddawanie krwi to nie tylko pomoc innym, ale także korzyści dla samego dawcy. Badania wstępne są bardzo szczegółowe, a samo pobranie krwi odbywa się zgodnie z wszelkimi normami bezpieczeństwa. Regularne oddawanie krwi poprawia profil lipidowy, obniża ciśnienie, wyrównuje gospodarkę żelazem oraz zmniejsza ryzyko nowotworów.

Ultrakrew

Ultrakrew – tysiące litrów krwi, tysiące uratowanych żyć

Dzięki akcji ULTRAKREW, która odbywa się już od 7 lat, zebrano ponad 9300 litrów krwi, co dało szansę na zdrowie i życie ponad 63 000 osobom.

W czasie trwania akcji w siedzibach firm wspierających letnią edycję oraz w miastach partnerskich zaplanowano mobilne zbiórki krwi. Do końca sierpnia w całej Polsce na hasło „Ultrakrew” można oddać krew lub jej składniki, wspierając w ten sposób akcję.

Warszawski finał akcji

Warszawski finał akcji odbędzie się 30 sierpnia pod siedzibą E.ON Polska. Dla wszystkich oddających tego dnia krew organizatorzy wręczą autorskie skarpetki mocy.

Ultrakrew

Patronat medialny Magazynbieganie.pl

Jesteśmy dumni, że redakcja magazynbieganie.pl może być patronem medialnym tego wydarzenia. Chcemy wspierać tak ważne inicjatywy i zachęcać naszych czytelników do udziału w akcji ULTRAKREW. Razem możemy zrobić coś wspaniałego!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Krzysztof Wojciechowski

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Tym razem gościem cyklu Czy tu się biega? jest Dominik Milewski aka Bagienny Góral – jeden z najlepszych biegaczy górskich w Polsce, ze świetnymi wynikami także na asfalcie. Czego dowiecie się z tej rozmowy? Chcesz […]

Moim marzeniem jest umrzeć na mecie. Ale najpierw jeszcze trochę powalczę! Dominik Milewski w Czy tu się biega?

To już 12. edycja największego w Polsce festiwalu biegów trailowych. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich rozpocznie się 18 lipca startem najdłuższych dystansów – 240 i 130 km. Trasy prowadzą po najpiękniejszych ścieżkach Ziemi Kłodzkiej, a zawodnicy […]

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich po raz kolejny rozbiega Ziemię Kłodzką

9. Nocny Półmaraton Praski oraz towarzyszący mu bieg na 5 km, znany jako Piątka Praska, zbliżają się wielkimi krokami. Impreza odbędzie się już 7 września, a start i meta obydwu dystansów znajdować się będą na […]

9. Nocny Półmaraton Praski wyróżniony certyfikatem World Athletics! Elita powalczy o rekord Polski

Każdy z nas nie raz słyszał od rodziców: „Siedź prosto!” albo „Nie garb się!”. Choć mało kto się tym przejmował, rodzice mieli rację! Tym razem skupimy się na tym, jak ich nakazy wprowadzić w życie, […]

Technika biegu okiem fizjoterapeuty

Już prawie 8 tysięcy osób zapisało się na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. 27 lipca wspólnie, w sportowym duchu i podniosłej atmosferze oddamy hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego i upamiętnimy wydarzenia z 1944 roku. Pamiątkowe medale dla […]

Bieg Powstania Warszawskiego: ponad 8 tysięcy uczestników i pamiątkowe medale z motywem olimpijskim

Maraton to wyzwanie, któremu co sezon poświęcają się tysiące kolejnych osób. Każdego roku wielu “kanapowców” zrywa się z miejsca z postanowieniem o ukończeniu tego legendarnego dystansu.W tym roku, 2024, jest to być może związane chociażby […]

Czy warto zaczynać bieganie od maratonu?

Bieganie po ciąży, jeszcze w trakcie okresu karmienia, to wciąż temat tabu. Jednak świeżo upieczone mamy pokazują, że sport nie jest przeszkodą w macierzyństwie. Coraz więcej z nich nie tylko startuje, ale i staje na […]

Bieganie po ciąży – jak zdrowo wrócić do formy?

Pokonanie maratonu to dla wielu osób marzenie, które jest bodźcem do podjęcia treningów biegowych. Jednak na początkujących maratończyków czyha sporo pułapek, co sprawia, że ich treningi nie idą zgodnie z planem. Na co uważać i […]

Typowe błędy amatorów w przygotowaniach do maratonu