fbpx

Informacje prasowe

Adrianna Szumska, Plum: „Niektórzy się śmieją, że szefowa kazała im biegać”

Jakie korzyści może odnieść sponsor imprezy biegowej? Czy celem zaangażowania we współpracę z organizatorem musi być zwiększenie sprzedaży? I jak takie partnerstwo przekłada się na aktywność biegową pracowników firmy? O współpracy firmy Plum, sponsora tytularnego białostockiego Plum Ekiden, z Fundacją Białystok Biega opowiada nam Adrianna Szumska – Wiceprezes Zarządu Plum Sp. z o.o., a prywatnie zapalona biegaczka.

Jakub Karasek: Co skłoniło Państwa jako firmę Plum, by rok temu wejść we współpracę z organizatorami białostockiego Ekidenu, czyli Fundacją Białystok Biega?

Adrianna Szumska: W naszej firmie, jeszcze zanim rozpoczęliśmy współpracę, idea biegów sztafetowych była bardzo pozytywnie przyjmowana przez naszych pracowników. Praktycznie od początku, kiedy te biegi pojawiały się w Białymstoku, organizowane przez Fundację Białystok Biega, zawsze z naszej firmy 1, 2 czy 3 drużyny w nich startowały, integrując się, budując biegające zespoły.

Któregoś dnia w zeszłym roku, zadzwonił do mnie Grzegorz Kuczyński z prośbą o spotkanie. Byłam przekonana, że będzie chciał omówić temat wsparcia w mniejszym zakresie wydarzeń biegowych. Ale pojawiła się propozycja, czy chcielibyśmy wesprzeć Ekiden jako sponsor tytularny. Poprosiłam o chwilę na zastanowienie, chociaż już wiedziałam, że moje serce zabiło do tego pomysłu mocniej. Jak tylko rzuciłam na afisz naszej drużynie biegowej ten temat, wywołało to duże poruszenie. Tak naprawdę ta decyzja została podjęta na podstawie historycznego rysu tego, jak bardzo chętnie ludzie z Pluma biegali i biegają właśnie w tym biegu.

Nie mieliście żadnych obaw związanych z przyszłością imprezy, możliwościami jej rozwoju w, ciągle jeszcze, pandemicznym okresie?

W ogóle nie miałam takiego strachu w sobie. Nawet rok wcześniejsza edycja z 2021 r., kiedy był szczyt pandemii, do tego było zimno, a i tak ten bieg zgromadził bardzo dużo uczestników. To, że ludzie chętnie gromadzą się wokół tego wydarzenia też było czynnikiem, który zdecydował o naszym zaangażowaniu. Widać, że była to dobra decyzja, bo z roku na rok bieg jest coraz liczniejszy. W tym roku to widać najlepiej, bo ta edycja ma jeszcze więcej uczestników, jeszcze większe zainteresowanie niż w latach poprzednich.

Plum Running Team

Czy oficjalne zaangażowanie firmy wpłynęło również na zwiększenie liczby zgłoszeń do biegu z szeregów Waszej firmy?

Jestem zapaloną biegaczką i biegam chyba od 10 lat, może nawet dłużej. Drużyna biegowa w firmie, w obecnej formie, kreowała się od mniej więcej 3 lat. Kiedy jednak oficjalnie staliśmy się sponsorem Ekidenu, nastąpiła ogólna mobilizacja. W momencie, kiedy poprzednia edycja wyszła naprawdę fajnie: ludzie się zintegrowali, spędzili miło czas, można było poczuć ducha zespołu, a przy okazji także wesprzeć cel charytatywny, to drużyna Plum Running Team, na przestrzeni tego roku mocno się rozrosła- mamy już ponad 50 biegaczy. I myślę, że w dużej mierze wpływ na to miał sukces zeszłorocznej edycji.

Rzeczywiście, często nawet osoby niebiegające, które poczują atmosferę takiej imprezy deklarują „Za rok ja też muszę pobiec!”.

Właśnie tak było. Bardzo dużo ludzi w firmie zaczęło biegać. Chociaż niektórzy z nich się śmieją, że po prostu szefowa im kazała. Ale to nieprawda (śmiech). Po prostu chętnie biorą udział w takich wydarzeniach.

Ile drużyn będzie reprezentować firmę Plum w tegorocznym Plum Ekiden?

Łącznie z biegami dziecięcymi będzie to ponad 20 drużyn. Mamy chyba ostatecznie 7 drużyn dorosłych, z czego 3 to sztafety 4×5 km, a do tego 14 drużyn dziecięcych. Frekwencja jest bardzo duża. I jak widać wielu pracowników zgłosiło swoje dzieci do biegu.

Można zatem powiedzieć, że przyczyniliście się do wzrostu popularności biegania nie tylko wśród samych pracowników, ale także ich rodzin.

My tę imprezę traktujemy też jako szansę do integracji w innych warunkach niż w biurze, w innych warunkach niż typowa integracyjna impreza firmowa. Rzeczywiście mamy szansę poznać się też z innej strony, bardziej rodzinnej i zaangażować więcej ludzi do wspólnego spędzania czasu w sportowym klimacie.

Plum Running Team wystawił 7 drużyn do sztafety Plum Ekiden w Białymstoku

Czy z biznesowego punktu widzenia również widzicie jakiś efekt tej współpracy? Na przykład w postaci zwiększonej rozpoznawalności marki?

Od razu przyjęliśmy założenie, że uczestnicy to nie jest nasza grupa odbiorców w zakresie sprzedażowym. Bardziej chcemy być rozpoznawani na scenie białostockiej i podlaskiej jako firma, w której się dobrze pracuje, która daje naprawdę duże możliwości rozwoju i która wspiera swoich pracowników. Od początku byliśmy bardziej nakierowani na cel employer brandingowy niż stricte marketingowy, w rozumieniu zwiększenia sprzedaży.

Myślę, że wiele w ten sposób osiągnęliśmy. Jest bardzo miło, jak na przykład w rozmowach prywatnych mówię, że pracuję w Plum i słyszę z drugiej strony: „O to jest ten Plum, który organizuje Ekiden? Super bieg!”. Nawet po takich sytuacjach wiem, że warto było wejść w tę współpracę.

A czy może nam Pani jeszcze nieco bardziej wyjaśnić, czym zajmuje się firma Plum? Określenie „elektronika przemysłowa”, na które natrafiłem, jest dość szerokie.

Rzeczywiście działamy w branży elektroniki przemysłowej, ale w kilku obszarach. Często w ogólnej rozmowie mówimy „elektronika”, ale pod tym kryją się tak naprawdę 3 duże obszary sprzedażowe. Po pierwsze sterowniki dla branży HVAC – pompy ciepła, rekuperacja, centrale wentylacyjne, ogrzewanie podłogowe, sterowanie kotłami grzewczymi. Projektujemy i produkujemy u nas sterowanie do tych urządzeń.

Biegowa sekcja Plum Running Team powiększa się z każdym rokiem

Kolejny obszar to gaz. Tutaj działamy na scenie polskiej i bardzo mocno w eksporcie. Jesteśmy obecni praktycznie na całym świecie. W tym obszarze powstają przeliczniki gazowe, rejestratory. Wszystko, co dotyczy przeliczeń gazu ziemnego może być obsługiwane przez nasze urządzenia. Zaś 3. obszar to gałąź wody, w tym rozwiązania dla przedsiębiorstw wodociągowych, czyli rejestratory przepływu wody, nakładki telemetryczne na wodomierze, zapewniające zdalny przesył danych – rozwiązania mocno osadzone w obszarze IoT. Usprawnienia technologiczne dla wodociągów w zakresie opomiarowania sieci wodociągowej.

Do tego mamy jeszcze zaplecze laboratoryjne: akredytowane laboratoria wzorcujące i laboratorium EMC, czyli kompatybilności elektromagnetycznej. Wykonujemy tutaj pomiary, badania wskazane w akredytacji i rzeczywiście ten obszar mocno rozwijamy. Mamy naprawdę silny, rozwinięty park technologiczny, dzięki któremu możemy zakres tych usług rozdzielić na kilka stabilnych nóg biznesowych. Zatrudniamy ok. 500 osób, więc jesteśmy dużym przedsiębiorstwem, działającym na scenie podlaskiej. I to również dlatego wybraliśmy białostocki Ekiden, żeby Plum zaciekawił mieszkańców i trochę przybliżył to, czym się zajmujemy.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 2

Przeczytaj też

To już dziś! W piątek, 19 kwietnia rozpoczyna się 11. edycja Pieniny Ultra-Trail® w Szczawnicy. Podczas trzech dni imprezy uczestnicy będą rywalizować na 7 trasach od 6,5 do 96 kilometrów. W trakcie wydarzenia rozegrane zostaną […]

Szczawnica stolicą górskiego biegania, czyli startuje 11. edycja Pieniny Ultra-Trail®

Gościem czwartego odcinka cyklu RRAZEM W FORMIE. Sportowy Podcast, który powstaje we współpracy z marką Rough Radical jest Andrzej Rogiewicz. Znakomity biegacz, świeżo upieczony wicemistrz Polski w półmaratonie, “etatowy”, bo czterokrotny zwycięzca w Silesia Maratonie. […]

Zaufaj procesowi. Dobre wyniki rodzą się w ciszy. RRAZEM W FORMIE. Sportowy podcast – odcinek 4. z Andrzejem Rogiewiczem

Medal: najważniejsza nagroda dla wszystkich przekraczających linię mety, trofeum, którym chwalimy się wśród znajomych i nieznajomych. Jak będzie wyglądał medal 32. Biegu Konstytucji 3 Maja? Właśnie zaprezentowane wizualizację. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się też, że […]

Oto on: medal 32. Biegu Konstytucji 3 Maja! PKO Bank Polski Sponsorem Głównym imprezy

Wszystkie tkanki mięśniowe naszego ciała pracują podczas biegu. Od ich dyspozycji i formy zależy końcowy wynik osiągnięty podczas zawodów. Wiadomo więc, że należy je wzmacniać stosując ćwiczenia poza treningiem biegowym. Jednak bywa tak, że po […]

Trening biegowy i trening siłowy w jednym

Z Katarzyną Selwant rozmawiała Eliza Czyżewska Czym jest trening mentalny?istock.com To wiedza, jak ćwiczyć głowę, taka siłownia dla umysłu. W skład treningu mentalnego wchodzą różne zagadnienia, np. wzmacnianie pewności siebie, wyznaczanie prawidłowej motywacji, cele sportowe, […]

Trening mentalny biegacza [WYWIAD]

Karmienie piersią a bieganie – czy to dobre połączenie? Jakie zagrożenie niesie ze sobą połączenie mleczanu z… mlekiem matki? Odpowiadamy! Zanim zajmiemy się tematem karmienie piersią a bieganie, przyjrzyjcie się bliżej tematowi pokarmu matki: mleko […]

Karmienie piersią a bieganie

Kultowe sportowe wydarzenie otwierające Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o Pamięć” już 3 maja. Poznaliśmy wzór oficjalnych koszulek biegu – są w kolorze błękitnym i prezentują hasło „Vivat Maj, 3 Maj”. Ich producentem jest marka 4F, […]

Koszulka 32. Biegu Konstytucji 3 Maja wygląda właśnie tak! Marka 4f partnerem technicznym Warszawskiej Triady Biegowej

Choć największy podziw budzą Ci, którzy linię mety przekraczają jako pierwsi, to bohaterami są wszyscy biegacze. Odważni, wytrwali i zdeterminowani, by osiągnąć cel – wyznaczony dystansem 42 km i 195 m – w liczbie 5676 […]

21. Cracovia Maraton: 5676 śmiałków pobiegło z historią w tle