fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Biegi mikołajkowe 2014 – zestawienie

Warszawski Bieg Mikołajowy 2013 Fot. Piotr Tuora 01

Warszawski Bieg Mikołajów 2013. Fot. Piotr Tuora

W tym roku szczęśliwie 6 grudnia wypada w sobotę, dzięki czemu pierwsze świąteczne biegi mogą się odbyć dokładnie w Mikołajki. Czy jednak 6 grudnia będziemy już świętować nadejście zimy?

 Bieg Mikołajkowy, Bielsko-Biała, 6 grudnia 

Dystans: 6 km

Bieg zostanie rozegrany na terenie lotniska Bielsko-Biała Aleksandrowice. Do pokonania będą dwie 3-kilometrowe pętle po nawierzchni trawiastej (bieg przełajowy). Zgłaszać się można do 3 grudnia, a opłata startowa wynosi 25 zł (w dniu zawodów przy płatności na miejscu – 30 zł). Start o godzinie 12:00. Udział mogą brać osoby, które ukończyły 16 lat. Organizator zaprasza uczestników do startu w czapeczkach lub innych atrybutach mikołajkowych.

Więcej informacji: www.asir.pl

 Bieg Mikołajkowy w Parku Śląskim, Chorzów, 6 grudnia 

Dystans: ok. 5 km; bieg dla dzieci – 400 m

To będzie pierwsza edycja biegu mikołajkowego na terenie chorzowskiego Parku Śląskiego. Na dystansie 5 km mogą wystartować biegacze oraz nordic walkerzy. Limit czasu to 60 min dla pierwszych i 90 min dla drugich. Co ciekawe, pomiar czasu (ręczny!) będzie prowadzony wyłącznie dla trzech pierwszych zawodników danej kategorii. Pozostali uczestnicy nie dowiedzą się, jaki osiągnęli czas, jeśli sami go sobie nie zmierzą. Bieg nie jest więc nastawiony na rywalizację, a na dobrą zabawę i aktywne spędzenie mikołajkowego dnia. Dobra informacja jest taka, że bieg jest całkowicie bezpłatny, a pakiet startowy (dla pierwszych 300 uczestników) zawiera m.in. napój i baton, czapkę św. Mikołaja (obowiązkowy element podczas biegu!), opaskę odblaskową. Na mecie będzie czekał pamiątkowy medal, będzie się też można napić ciepłej herbaty.

Więcej informacji: w regulaminie oraz na Facebooku

 Bieg Mikołajkowy, Legnica, 6 grudnia 

Dystans: 10 km

W Legnicy mikołajki też pobiegną po raz pierwszy. 10-kilometrowa trasa wyznaczona będzie w Lasku Złotoryjskim, więc bieg będzie miał charakter przełajowy. Limit czasu na pokonanie trasy to 2 godziny. Opłaty są bardzo niskie: przy zgłoszeniu do końca listopada wpisowe wynosi 10 zł, po tym terminie – 15 zł. Będą prowadzone klasyfikacje generalne oraz w kategoriach wiekowych, a także klasyfikacja drużynowa. Pierwsze 200 osób na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Więcej informacji: www.zabiegany-mikolaj.ugu.pl

 Bieg Św. Mikołaja, Ropczyce, 6 grudnia 

Dystanse: 5 km, 10 km; nordic walking – 5 km

Ropczyce leżą 30 km na zachód od Rzeszowa. W sobotę 6 grudnia o godz. 14:00 biegacze ruszą ze Stadionu Miejskiego na trasę 5- lub 10-kilometrową. Miłośnicy nordic walkingu będą mieli do pokonania 5 km. Trasa niemal w całości będzie asfaltowa. Do 20 listopada opłata dla dystansu 5 km wynosi 20 zł, dla 10 km – 30 zł. Od 21 listopada wpisowe o 10 zł wyższe, a w dniu zawodów dla wszystkich dystansów wynosić będzie 50 zł. Wszyscy, którzy dotrą do mety, dostaną pamiątkowe medale.

Więcej informacji: www.zabieganiropczyce.pl

 Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy „Powitanie Zimy 2014”, Jarosławiec, 6 grudnia 

Dystanse: 10 km; biegi dla dzieci i młodzieży; nordic walking – 2 mile morskie (3,704 km)

Ciekawe, czy rzeczywiście będzie to już witanie zimy… Cała impreza zacznie się o godz. 11:00 w okolicy latarni morskiej w Jarosławcu. Najpierw rozgrywane będą biegi dla dzieci i młodzieży. Najkrótszy dystans to 600 m, do którego zaproszone są dzieci z rocznika 2004 i młodsze. Kolejne dystanse to 800 m (roczniki 2002-2003), 1000 m (roczniki 2000-2001) i 1200 m (rocznik 1999). Szesnastolatkowie mogą pobiec na dystansie głównym, czyli 10 000 m, albo wziąć udział w marszu nordic walking. Uczestnictwo w biegach młodzieżowych jest bezpłatne, a udział w biegu głównym lub marszu nordic walking kosztuje 25 zł (do 30 listopada) lub 40 zł (od 1 grudnia). Zawodnicy mający ukończone 60 lat są zwolnieni z opłaty. Na koniec biegu wszyscy uczestnicy będą się mogli posilić gorącą grochówką!

Więcej informacji w regulaminie, a zgłoszenia – tutaj

 Bieg Mikołajkowy, Warszawa, 6 grudnia 

Dystans: 10 km

Bieg wystartuje o godz. 11:00 z polany przy Lesie Kabackim (okolice zajezdni technicznej metra). Trasa biegu – poprowadzona przez Las Kabacki – będzie taka sama jak podczas zawodów z cyklu Grand Prix Warszawy. Start i meta będa w tym samym miejscu. Opłata startowa do 2 grudnia wynosić będzie 40 zł, później – 60 zł. Zawodnikom z rocznika 1949 i wcześniejszych przysługuje 50% zniżki. Każdy uczestnik otrzyma pakiet upominkowy, a na mecie będzie czekać pamiątkowy medal i gorący posiłek.

Więcej informacji: www.biegi.waw.pl

Bieg Mikolajkowy Warszawa fot. archiwum organizatora

Start Biegu Mikołajkowego w Warszawie, 2013 r. W niebieskiej bluzie i białych skarpetach zeszłoroczny zwycięzca zawodów – Artur Jabłoński (czas: 00:32:32).

 Żoliborski Bieg Mikołajkowy, Warszawa, 7 grudnia 

Dystans: 10 km

To jeden z biegów mikołajkowych o najdłuższej tradycji. W tym roku odbędzie się jego XIX edycja. 10-kilometrowa pętla prowadzić będzie Pasem Nadwiślańskim (nawrót w połowie), a start i meta będą zlokalizowane przy Centrum Olimpijskim. Limit czasu na pokonanie dystansu to 70 min. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna, klasyfikacja w kategoriach wiekowych oraz klasyfikacja drużynowa. Wszyscy, którzy dobiegną do mety, dostaną okolicznościowy medal oraz ciepły posiłek. Do 25 listopada opłata startowa wynosi 40 zł, po tym terminie i w dniu biegu – 50 zł.

Więcej informacji: www.biegmikolajkowy.pl

 Warszawski Bieg Mikołajów, Warszawa i Poznań, 7 grudnia 

Dystans: ok. 10 km

Trasa biegu składać się będzie z pętli. W warszawie będą to cztery 2,5-kilometrowych pętle poprowadzone wokół Toru Wyścigów Konnych Służewiec, a w Poznaniu – dwie 5,4-kilometrowe pętle wokół Jeziora Maltańskiego. Aby być klasyfikowany, wystarczy przebiec jedną pętlę. Bieg Mikołajowy ma charakter charytatywny. „Wybiegane” złotówki (złotówka za każdy przebiegnięty kilometr jednego uczestnika) trafią do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka z oddziału Nefrologii (w Warszawie) oraz wesprą prężnie działającą Drużynę Szpiku (w Poznaniu). Każdy uczestnik zawodów w pakiecie startowym dostanie m.in. czapkę Mikołaja. Na mecie natomiast wszyscy dostaną pamiątkowe medale. Do 24 listopada opłata wynosi 50 zł, po tym terminie – 80 zł, a w dniu zawodów – 100 zł.

Więcej informacji: www.biegmikolajowy.pl

Warszawski Bieg Mikołajowy 2013 Fot. Piotr Tuora 02

Na mecie Warszawskiego Biegu Mikołajów 2013. Fot. Piotr Tuora

 Mikołajkowy Marsz Nordic Walking, Wisła, 6 grudnia 

Dystanse: 5 km, 10 km, 15 km

Wiślańskie Centrum Kultury proponuje trzy trasy dla miłośników nordic walkingu. Trasa 5 km:  Wisła Centrum – Wisła Jawornik – Wisła Centrum – OSP Centrum. Trasa 10 km: Wisła Centrum – Dolina Łabajów – Duży Stożek – Mały Stożek – OSP Centrum. Trasa 15 km: Wisła Centrum – Dolina Łabajów – Duży Stożek – Mały Stożek – Soszów – Jawornik – OSP Centrum. Wpisowe dla dorosłych to 20 zł, dla dzieci – 10 zł. Organizator zachęca do startu w mikołajowych strojach i/lub czapkach. Na koniec na wszystkich czeka Mikołajowa Biesiada w Strażnicy OSP Centrum. Mikołajkowa impreza w remizie – brzmi dobrze!

Więcej informacji: www.wisla.pl

 Nocny Bieg Świętych Mikołajów i Śnieżynek, Kraków, 6 grudnia 

Dystans: 10 km

Organizator, Krakowski Klub Giegowy „Dystans”, znany jest też z organizacji cieszącego się dużą popularnością Krakowskiego Biegu Sylwestrowego (w tym roku 11. edycja).  Bieg Świętych Mikołajów i Śnieżynek odbędzie się po raz trzeci. Nazwany jest nocnym, chociaż będzie raczej wieczorny – start zaplanowany jest na godz. 20:00, limit czasu wynosi 2 godziny. Z pewnością jednak będzie ciemno. Do pokonania będą niepełne 3 okrążenia wokół krakowskich Błoni, co razem da dystans 10 km (trasa bez atestu). Organizatorzy podkreślają koleżeński charakter imprezy. Pomiar czasu będzie ręczny, chętni mogą pokonać tylko 1 lub 2 okrążenia, a chociaż został wyznaczony limit czasu, organizatorzy poczekają na wszystkich. Na mecie będzie poczęstunek – słodkości, owoce i picie. Zaleca się start w stroju Świętego Mikołaja lub Śnieżynki. Opłata startowa pobierana w biurze zawodów to 20 zł. Większość dochodu z opłat startowych zostanie przekazana fundacji pomagającej dzieciom.

Więcej informacji: www.dystans.krakow.pl

 Półmaraton Świętych Mikołajów, Toruń, 7 grudnia 

Dystans: 21,1 km

Toruński Półmaraton Świętych Mikołajów to impreza kultowa. 7 grudnia odbędzie sie po raz dwunasty. Na pewno można liczyć na kreatywność uczestników – co roku w biegu biorą udział przebierańcy w strojach nie tylko św. Mikołaja, ale też śnieżynek, reniferów i innych świąteczno-zimowych postaci. Obowiązkiem każdego uczestnika jest wystartowanie w czerwonej koszulce i czapce Mikołaja dostarczonej przez organizatora w pakiecie startowym. Z obowiązku są zwolnione osoby, które na starcie pojawią się we własnych strojach związanych z tematyką świąteczną. Opłata startowa do 30 listopada grudnia wynosi 120 zł, do 5 grudnia – 160 zł, po 5 grudnia – 200 zł. Studentów, uczniów szkół średnich oraz seniorów obowiązują niższe opłaty (szczegóły w regulaminie).

Więcej informacji: www.biegmikolajow.pl

SONY DSC

Statuetki dla najlepszych w Półmaratonie Św. Mikołajów. Fot. archiwum organizatora
mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Jak bezpiecznie dotrzeć z punktu A do punktu B? Co robić w grudniu, jeśli planuję start w półmaratonie w maju i maratonie we wrześniu? Kiedy zaliczyć starty kontrolne lub biegi na krótszych dystansach? Jeżeli dręczą […]

Planowanie sezonu, czyli jak opracować swój własny plan treningowy? Część 1: periodyzacja

W ostatnią niedzielę listopada odbył się bieg 5 MIL WARSZAWY, który rozbiegał dzielnicę Włochy, jak nikt dotąd! Nie tylko dystans jaki pokonali biegacze był wyjątkowy. Impreza uświetniła 70. rocznicę przyłączenia Włoch do Warszawy. Bieg posiadał […]

Bieg 5 MIL WARSZAWY za nami!

Biegi przełajowe. Fot. Getty Images

Tomaszów Lubelski był gospodarzem 93. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w ostatni weekend. Na trasach biegów na dystansach od 2 do 8 km nie zabrakło interesujących i zaskakujących rozstrzygnięć. Rywalizacja w […]

Ciekawe wyniki Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych

Z inicjatywy Ambasady Norwegii i EOG w dniach 13-21 listopada w całej Polsce odbywał się wirtualny Bieg 1000 Drzew. Napędzany przez Fundusze Norweskie. Liczba uczestników pierwszej, pilotażowej edycji, przekroczyła oczekiwania organizatorów, którzy wobec tak dużego, […]

Bieg 1000 Drzew z rewelacyjną frekwencją. Ambasada Norwegii posadzi dwa razy więcej drzew

W najbliższą niedzielę Warszawę rozbiega ostatni bieg uliczny w tym sezonie. Przed nami bieg, jakiego w Warszawie jeszcze nie było – 5 MIL WARSZAWY. W ramach biegu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Warszawy oraz rywalizacja dzielnic […]

5 MIL WARSZAWY zakończy sezon biegów ulicznych w stolicy. Start już w ten weekend!

Sezon biegowy 2021 dobiega końca. Jeżeli jednak nadal czujesz formę i chcesz sprawdzić się na zawodach, wciąż masz ku temu co najmniej kilka dobrych okazji. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie 4 biegów, w których na […]

Jesienne biegi: sprawdź swoją formę na koniec sezonu!

Saucony Endorphin Pro 2

Można powiedzieć, że dla biegacza testowanie butów biegowych to sama przyjemność i generalnie rzecz ujmując jest to prawda. Jasne, zdarzają się sytuacje, w których ciężko jest napisać coś nowego czy konstruktywnego, jednak gdy na testy […]

Saucony Endorphin Pro2 – test amerykańskiego „ścigacza”

Zdaniem ekologów, jeśli tempo zaśmiecania środowiska nie zmaleje w przeciągu najbliższych lat, wkrótce ilość odpadów znajdujących się w w oceanach przekroczy ilość ryb, a pożywieniem większości ptaków staną się pozostałości plastiku. Dlatego też, w celu […]

Plogging – jak połączyć bieganie z dbaniem o środowisko?