fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Biegi mikołajkowe 2014 – zestawienie

Warszawski Bieg Mikołajowy 2013 Fot. Piotr Tuora 01

Warszawski Bieg Mikołajów 2013. Fot. Piotr Tuora

W tym roku szczęśliwie 6 grudnia wypada w sobotę, dzięki czemu pierwsze świąteczne biegi mogą się odbyć dokładnie w Mikołajki. Czy jednak 6 grudnia będziemy już świętować nadejście zimy?

 Bieg Mikołajkowy, Bielsko-Biała, 6 grudnia 

Dystans: 6 km

Bieg zostanie rozegrany na terenie lotniska Bielsko-Biała Aleksandrowice. Do pokonania będą dwie 3-kilometrowe pętle po nawierzchni trawiastej (bieg przełajowy). Zgłaszać się można do 3 grudnia, a opłata startowa wynosi 25 zł (w dniu zawodów przy płatności na miejscu – 30 zł). Start o godzinie 12:00. Udział mogą brać osoby, które ukończyły 16 lat. Organizator zaprasza uczestników do startu w czapeczkach lub innych atrybutach mikołajkowych.

Więcej informacji: www.asir.pl

 Bieg Mikołajkowy w Parku Śląskim, Chorzów, 6 grudnia 

Dystans: ok. 5 km; bieg dla dzieci – 400 m

To będzie pierwsza edycja biegu mikołajkowego na terenie chorzowskiego Parku Śląskiego. Na dystansie 5 km mogą wystartować biegacze oraz nordic walkerzy. Limit czasu to 60 min dla pierwszych i 90 min dla drugich. Co ciekawe, pomiar czasu (ręczny!) będzie prowadzony wyłącznie dla trzech pierwszych zawodników danej kategorii. Pozostali uczestnicy nie dowiedzą się, jaki osiągnęli czas, jeśli sami go sobie nie zmierzą. Bieg nie jest więc nastawiony na rywalizację, a na dobrą zabawę i aktywne spędzenie mikołajkowego dnia. Dobra informacja jest taka, że bieg jest całkowicie bezpłatny, a pakiet startowy (dla pierwszych 300 uczestników) zawiera m.in. napój i baton, czapkę św. Mikołaja (obowiązkowy element podczas biegu!), opaskę odblaskową. Na mecie będzie czekał pamiątkowy medal, będzie się też można napić ciepłej herbaty.

Więcej informacji: w regulaminie oraz na Facebooku

 Bieg Mikołajkowy, Legnica, 6 grudnia 

Dystans: 10 km

W Legnicy mikołajki też pobiegną po raz pierwszy. 10-kilometrowa trasa wyznaczona będzie w Lasku Złotoryjskim, więc bieg będzie miał charakter przełajowy. Limit czasu na pokonanie trasy to 2 godziny. Opłaty są bardzo niskie: przy zgłoszeniu do końca listopada wpisowe wynosi 10 zł, po tym terminie – 15 zł. Będą prowadzone klasyfikacje generalne oraz w kategoriach wiekowych, a także klasyfikacja drużynowa. Pierwsze 200 osób na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Więcej informacji: www.zabiegany-mikolaj.ugu.pl

 Bieg Św. Mikołaja, Ropczyce, 6 grudnia 

Dystanse: 5 km, 10 km; nordic walking – 5 km

Ropczyce leżą 30 km na zachód od Rzeszowa. W sobotę 6 grudnia o godz. 14:00 biegacze ruszą ze Stadionu Miejskiego na trasę 5- lub 10-kilometrową. Miłośnicy nordic walkingu będą mieli do pokonania 5 km. Trasa niemal w całości będzie asfaltowa. Do 20 listopada opłata dla dystansu 5 km wynosi 20 zł, dla 10 km – 30 zł. Od 21 listopada wpisowe o 10 zł wyższe, a w dniu zawodów dla wszystkich dystansów wynosić będzie 50 zł. Wszyscy, którzy dotrą do mety, dostaną pamiątkowe medale.

Więcej informacji: www.zabieganiropczyce.pl

 Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy „Powitanie Zimy 2014”, Jarosławiec, 6 grudnia 

Dystanse: 10 km; biegi dla dzieci i młodzieży; nordic walking – 2 mile morskie (3,704 km)

Ciekawe, czy rzeczywiście będzie to już witanie zimy… Cała impreza zacznie się o godz. 11:00 w okolicy latarni morskiej w Jarosławcu. Najpierw rozgrywane będą biegi dla dzieci i młodzieży. Najkrótszy dystans to 600 m, do którego zaproszone są dzieci z rocznika 2004 i młodsze. Kolejne dystanse to 800 m (roczniki 2002-2003), 1000 m (roczniki 2000-2001) i 1200 m (rocznik 1999). Szesnastolatkowie mogą pobiec na dystansie głównym, czyli 10 000 m, albo wziąć udział w marszu nordic walking. Uczestnictwo w biegach młodzieżowych jest bezpłatne, a udział w biegu głównym lub marszu nordic walking kosztuje 25 zł (do 30 listopada) lub 40 zł (od 1 grudnia). Zawodnicy mający ukończone 60 lat są zwolnieni z opłaty. Na koniec biegu wszyscy uczestnicy będą się mogli posilić gorącą grochówką!

Więcej informacji w regulaminie, a zgłoszenia – tutaj

 Bieg Mikołajkowy, Warszawa, 6 grudnia 

Dystans: 10 km

Bieg wystartuje o godz. 11:00 z polany przy Lesie Kabackim (okolice zajezdni technicznej metra). Trasa biegu – poprowadzona przez Las Kabacki – będzie taka sama jak podczas zawodów z cyklu Grand Prix Warszawy. Start i meta będa w tym samym miejscu. Opłata startowa do 2 grudnia wynosić będzie 40 zł, później – 60 zł. Zawodnikom z rocznika 1949 i wcześniejszych przysługuje 50% zniżki. Każdy uczestnik otrzyma pakiet upominkowy, a na mecie będzie czekać pamiątkowy medal i gorący posiłek.

Więcej informacji: www.biegi.waw.pl

Bieg Mikolajkowy Warszawa fot. archiwum organizatora

Start Biegu Mikołajkowego w Warszawie, 2013 r. W niebieskiej bluzie i białych skarpetach zeszłoroczny zwycięzca zawodów – Artur Jabłoński (czas: 00:32:32).

 Żoliborski Bieg Mikołajkowy, Warszawa, 7 grudnia 

Dystans: 10 km

To jeden z biegów mikołajkowych o najdłuższej tradycji. W tym roku odbędzie się jego XIX edycja. 10-kilometrowa pętla prowadzić będzie Pasem Nadwiślańskim (nawrót w połowie), a start i meta będą zlokalizowane przy Centrum Olimpijskim. Limit czasu na pokonanie dystansu to 70 min. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna, klasyfikacja w kategoriach wiekowych oraz klasyfikacja drużynowa. Wszyscy, którzy dobiegną do mety, dostaną okolicznościowy medal oraz ciepły posiłek. Do 25 listopada opłata startowa wynosi 40 zł, po tym terminie i w dniu biegu – 50 zł.

Więcej informacji: www.biegmikolajkowy.pl

 Warszawski Bieg Mikołajów, Warszawa i Poznań, 7 grudnia 

Dystans: ok. 10 km

Trasa biegu składać się będzie z pętli. W warszawie będą to cztery 2,5-kilometrowych pętle poprowadzone wokół Toru Wyścigów Konnych Służewiec, a w Poznaniu – dwie 5,4-kilometrowe pętle wokół Jeziora Maltańskiego. Aby być klasyfikowany, wystarczy przebiec jedną pętlę. Bieg Mikołajowy ma charakter charytatywny. „Wybiegane” złotówki (złotówka za każdy przebiegnięty kilometr jednego uczestnika) trafią do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka z oddziału Nefrologii (w Warszawie) oraz wesprą prężnie działającą Drużynę Szpiku (w Poznaniu). Każdy uczestnik zawodów w pakiecie startowym dostanie m.in. czapkę Mikołaja. Na mecie natomiast wszyscy dostaną pamiątkowe medale. Do 24 listopada opłata wynosi 50 zł, po tym terminie – 80 zł, a w dniu zawodów – 100 zł.

Więcej informacji: www.biegmikolajowy.pl

Warszawski Bieg Mikołajowy 2013 Fot. Piotr Tuora 02

Na mecie Warszawskiego Biegu Mikołajów 2013. Fot. Piotr Tuora

 Mikołajkowy Marsz Nordic Walking, Wisła, 6 grudnia 

Dystanse: 5 km, 10 km, 15 km

Wiślańskie Centrum Kultury proponuje trzy trasy dla miłośników nordic walkingu. Trasa 5 km:  Wisła Centrum – Wisła Jawornik – Wisła Centrum – OSP Centrum. Trasa 10 km: Wisła Centrum – Dolina Łabajów – Duży Stożek – Mały Stożek – OSP Centrum. Trasa 15 km: Wisła Centrum – Dolina Łabajów – Duży Stożek – Mały Stożek – Soszów – Jawornik – OSP Centrum. Wpisowe dla dorosłych to 20 zł, dla dzieci – 10 zł. Organizator zachęca do startu w mikołajowych strojach i/lub czapkach. Na koniec na wszystkich czeka Mikołajowa Biesiada w Strażnicy OSP Centrum. Mikołajkowa impreza w remizie – brzmi dobrze!

Więcej informacji: www.wisla.pl

 Nocny Bieg Świętych Mikołajów i Śnieżynek, Kraków, 6 grudnia 

Dystans: 10 km

Organizator, Krakowski Klub Giegowy „Dystans”, znany jest też z organizacji cieszącego się dużą popularnością Krakowskiego Biegu Sylwestrowego (w tym roku 11. edycja).  Bieg Świętych Mikołajów i Śnieżynek odbędzie się po raz trzeci. Nazwany jest nocnym, chociaż będzie raczej wieczorny – start zaplanowany jest na godz. 20:00, limit czasu wynosi 2 godziny. Z pewnością jednak będzie ciemno. Do pokonania będą niepełne 3 okrążenia wokół krakowskich Błoni, co razem da dystans 10 km (trasa bez atestu). Organizatorzy podkreślają koleżeński charakter imprezy. Pomiar czasu będzie ręczny, chętni mogą pokonać tylko 1 lub 2 okrążenia, a chociaż został wyznaczony limit czasu, organizatorzy poczekają na wszystkich. Na mecie będzie poczęstunek – słodkości, owoce i picie. Zaleca się start w stroju Świętego Mikołaja lub Śnieżynki. Opłata startowa pobierana w biurze zawodów to 20 zł. Większość dochodu z opłat startowych zostanie przekazana fundacji pomagającej dzieciom.

Więcej informacji: www.dystans.krakow.pl

 Półmaraton Świętych Mikołajów, Toruń, 7 grudnia 

Dystans: 21,1 km

Toruński Półmaraton Świętych Mikołajów to impreza kultowa. 7 grudnia odbędzie sie po raz dwunasty. Na pewno można liczyć na kreatywność uczestników – co roku w biegu biorą udział przebierańcy w strojach nie tylko św. Mikołaja, ale też śnieżynek, reniferów i innych świąteczno-zimowych postaci. Obowiązkiem każdego uczestnika jest wystartowanie w czerwonej koszulce i czapce Mikołaja dostarczonej przez organizatora w pakiecie startowym. Z obowiązku są zwolnione osoby, które na starcie pojawią się we własnych strojach związanych z tematyką świąteczną. Opłata startowa do 30 listopada grudnia wynosi 120 zł, do 5 grudnia – 160 zł, po 5 grudnia – 200 zł. Studentów, uczniów szkół średnich oraz seniorów obowiązują niższe opłaty (szczegóły w regulaminie).

Więcej informacji: www.biegmikolajow.pl

SONY DSC

Statuetki dla najlepszych w Półmaratonie Św. Mikołajów. Fot. archiwum organizatora
Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Tym razem gościem cyklu Czy tu się biega? jest Dominik Milewski aka Bagienny Góral – jeden z najlepszych biegaczy górskich w Polsce, ze świetnymi wynikami także na asfalcie. Czego dowiecie się z tej rozmowy? Chcesz […]

Moim marzeniem jest umrzeć na mecie. Ale najpierw jeszcze trochę powalczę! Dominik Milewski w Czy tu się biega?

To już 12. edycja największego w Polsce festiwalu biegów trailowych. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich rozpocznie się 18 lipca startem najdłuższych dystansów – 240 i 130 km. Trasy prowadzą po najpiękniejszych ścieżkach Ziemi Kłodzkiej, a zawodnicy […]

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich po raz kolejny rozbiega Ziemię Kłodzką

9. Nocny Półmaraton Praski oraz towarzyszący mu bieg na 5 km, znany jako Piątka Praska, zbliżają się wielkimi krokami. Impreza odbędzie się już 7 września, a start i meta obydwu dystansów znajdować się będą na […]

9. Nocny Półmaraton Praski wyróżniony certyfikatem World Athletics! Elita powalczy o rekord Polski

Każdy z nas nie raz słyszał od rodziców: „Siedź prosto!” albo „Nie garb się!”. Choć mało kto się tym przejmował, rodzice mieli rację! Tym razem skupimy się na tym, jak ich nakazy wprowadzić w życie, […]

Technika biegu okiem fizjoterapeuty

Już prawie 8 tysięcy osób zapisało się na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. 27 lipca wspólnie, w sportowym duchu i podniosłej atmosferze oddamy hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego i upamiętnimy wydarzenia z 1944 roku. Pamiątkowe medale dla […]

Bieg Powstania Warszawskiego: ponad 8 tysięcy uczestników i pamiątkowe medale z motywem olimpijskim

Maraton to wyzwanie, któremu co sezon poświęcają się tysiące kolejnych osób. Każdego roku wielu “kanapowców” zrywa się z miejsca z postanowieniem o ukończeniu tego legendarnego dystansu.W tym roku, 2024, jest to być może związane chociażby […]

Czy warto zaczynać bieganie od maratonu?

14 czerwca rozpoczęła się letnia edycja ogólnopolskiej akcji społecznej ULTRAKREW. Do 31 sierpnia w każdej placówce krwiodawstwa w kraju będzie można oddać krew lub jej składniki na hasło „Ultrakrew”. Hasło to należy podać podczas rejestracji […]

Razem w górę dla życia – dołącz do akcji ULTRAKREW i wbiegnij na Warsaw Trade Tower!

Bieganie po ciąży, jeszcze w trakcie okresu karmienia, to wciąż temat tabu. Jednak świeżo upieczone mamy pokazują, że sport nie jest przeszkodą w macierzyństwie. Coraz więcej z nich nie tylko startuje, ale i staje na […]

Bieganie po ciąży – jak zdrowo wrócić do formy?