fbpx

Zdrowie i motywacja > Ciało biegacza > Dieta > Blogi > Marek Tronina > Polecane > Promocje > Slider > Wiadomości > Zdrowie i motywacja

Straciłem 15 kilo, odzyskałem zdrowie. Ty też możesz!

Za chwilę Nowy Rok. Nowy Rok i noworoczne postanowienia. Mniej jeść. Więcej się ruszać. Wcześniej wstawać. Więcej czytać. Żyć lepiej. Już od samego początku roku. I już zawsze.

A potem mija parę dni i jest jak zwykle. Nie bez powodu trzeci poniedziałek stycznia jest najbardziej depresyjnym dniem roku. Po noworocznych postanowieniach nie ma już śladu, jest za to totalny dół pod tytułem “nigdy mi się nie uda”. Niech pierwszy rzuci kamieniem kto nigdy tego nie przeżył.

Ja też dobrze znam ten stan. Z wagą i pobocznymi problemami walczyłem latami. Mam na koncie nawet imponujące 105 kilo. Dziś od pół roku ważę 85, a do tego pozbyłem się kilku dolegliwości, które od dłuższego czasu mnie prześladowały. Dawno nie czułem się tak dobrze. Jeśli ty też potrzebujesz skutecznego noworocznego resetu – czytaj dalej.

Z nadwagą zawsze walczyłem wprowadzając jakąś dietę. To był błąd. Po pierwsze – sama dieta jest oczywiście ważna, ale jedzenie to tylko część tego, co wpływa na nasz organizm. Równie ważny jest przecież ruch, czy choćby to, co siedzi w naszych głowach.

Po drugie – zrzucić wagę to nie wszystko. Fajnie widzieć, jak wskazówka znajduje się w wymarzonym miejscu na skali. Ale jeszcze fajniej, jeśli oprócz tego mamy poczucie, że nic nas nie boli, że jesteśmy pełni energii, że wyglądamy nie tylko szczuplej, ale i zdrowiej. I że po skończeniu diety nie zaczniemy błyskawicznie odzyskiwać utracone kilogramy albo… na diecie będziemy musieli być już zawsze.

Jeśli myślisz o tym, by nowy rok zacząć inaczej – mądrze, z celem, z myślą o własnym zdrowiu, z wizją tego co chcesz osiągnąć, a przede wszystkim – ze skutecznym NARZĘDZIEM w ręku – polecam program optymalnego zdrowia HealthPointe. Dla mnie to był największy życiowy game-changer mijającego roku. Zrzuciłem 15 kilo, pozbyłem się migren i nerwowych stanów zapalnych, a do tego wypracowałem sobie kilka nawyków, dzięki którym moje dobre samopoczucie trwa nadal.

HealthPointe pomoże Ci zrzucić wagę i utrwalić zdrowe nawyki

Czym jest HealthPointe?

HealthPointe to bardzo prosty 6-tygodniowy cykl zdrowotny oparty w całości na naturalnych metodach. Jego trzy zasadnicze cele to:

  • przywrócenie organizmowi jego naturalnego metabolizmu;
  • dożywienie organizmu na poziomie komórkowym;
  • wykształcenie zdrowych nawyków i świadomości, które pozostaną z nami po zakończeniu programu.

HealthPointe nie jest dietą. Owszem, HealthPointe sprawia, że ubywa nam kilogramów. Ale utrata kilogramów (i centymetrów w obwodach) to efekt uboczny. Dla wielu najważniejszy, ale jednak… uboczny. Najistotniejsze jest bowiem to, że w czasie tego programu pomagamy organizmowi przywrócić właściwe ustawienia “rozregulowane” przez przetworzoną żywność, brak witamin, niezdrowe nawyki i wiele innych czynników. W zamian – on odwdzięcza się nam między innymi spadkiem wagi.

Jak wygląda program HealthPointe?

Program ma trzy kluczowe filary, z których każdy jest tak samo ważny:

  • codzienny ruch;
  • zbilansowana dieta;
  • naturalna suplementacja.

Jeśli myślisz sobie, że “to zbyt proste i oczywiste” to wiem doskonale co czujesz – sam w pierwszej chwili pomyślałem dokładnie tak samo. Dopiero później odkryłem, że po raz pierwszy mam przed sobą nie tylko narzędzie, które łączy WSZYSTKIE elementy niezbędne do tego, by lepiej funkcjonować, ale przede wszystkim że opracowano je nie z myślą wyłącznie o tym, żeby schudnąć, ale po to by cieszyć się szeroko pojętym zdrowiem. Co więcej – “proste i oczywiste” sprawia, że w czasie realizowania programu budujemy świadomość. I ta świadomość zostaje z nami na “po programie”. To właśnie sprawia, że zamiast zwykłej diety – mamy program zdrowia.

Najbliższy cykl zaczyna się z nowym rokiem. Okres między Bożym Narodzeniem a 3 stycznia to dni przygotowań, w czasie których po prostu szykujemy głowę i lodówkę do noworocznego startu (możemy na przykład bez poczucia winy zjeść poświąteczne zapasy, a nawet dojeść i dopić wszystko, co zostanie po Sylwestrze). Prawdziwy Dzień 1 cyklu przypada na 3 stycznia – pierwszy noworoczny poniedziałek. I wtedy już zaczyna się PRAWDZIWA PRZEMIANA.

Ten program to nie żart. HealthPointe naprawdę działa. Jest naukowo opracowany i szczegółowo rozpisany. Ja zresztą też ruszam 3 stycznia z nowym cyklem, bo choć kilogramów tracić już nie muszę, to bardzo chcę zacząć ten nowy rok dobrze i zdrowo. Żeby było jeszcze atrakcyjniej – pojedynczy cykl ma 42 dni więc będzie trwał do 13 lutego. A ja czuję, że potrzebny mi właśnie noworoczny reset, który skończy się na dzień przed Walentynkami. Żeby 14 lutego wyglądać jak walentynkowy prezent dla samego siebie i najbliższych. Ty też to możesz. W dodatku raz na zawsze.

Filary programu HealthPointe

Umiarkowany ruch. W programie HealthPointe punktem odniesienia jest liczba codziennie wykonywanych kroków. Marsz można zamienić na rower, bieganie, siłownię czy inną formę ruchu – na wszystko są omailto:dpowiednie przeliczniki.

Zbilansowana dieta. Pierwsze skojarzenie ze słowem dieta? Głód. Monotonia. Liczenie kalorii. Ssanie w żołądku. W programie HealthPointe dieta skonstruowana jest inaczej. Po pierwsze – nie ma liczenia kalorii. Po drugie – mamy zakaz doprowadzania organizmu do głodu (organizm reaguje na głód odkładaniem tłuszczu). Po trzecie – jemy trzy pełnowartościowe posiłki, przerwy między nimi wypełniając przekąskami. Ktoś spyta – to gdzie tu dieta? Tajemnica tkwi w tym, jakie są proporcje poszczególnych składników i jak często dostarczamy organizmowi paliwo.

Naturalna suplementacja. To najbardziej lekceważony filar programu HealthPointe. Wiele razy słyszałem “ja się zdrowo odżywiam, jem dużo warzyw”. Wiem. Ja też jem dużo warzyw. Ale zachęcam każdego by sprawdził sobie niezależne dane z badań na temat wartości odżywczych współczesnych warzyw i owoców. Gdy zobaczycie, co dawało jedno jabłko, jeden kalafior albo jeden pomidor naszym dziadkom czy rodzicom, a co daje dziś nam czy naszym dzieciom – będziecie w szoku.

HealthPointe jest programem bardzo mocno zakorzenionym w nauce. Został opracowany przez specjalistów z Uniwersytetu Stanforda we współpracy z Instytutem Nutrilite. Nutrilite to marka z 90-letnią tradycją, która powstała z myślą o dostarczaniu użytkownikom naturalnych witamin i składników odżywczych wytwarzanych całkowicie naturalnymi metodami. W programie HealthPointe nie stosuje się sztucznych stymulantów, leków ani reduktorów apetytu.

Marek Tronina: ” HealthPointe to program istniejący już od blisko 20 lat. Na jego skuteczności skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy osób. „

W programie HealthPointe wykorzystuje się odkrycie medyczne dotyczące naturalnej aktywacji hormonu utraty wagi (glukagonu) produkowanego przez nasz organizm i hamowanie aktywności hormonu wzrostu wagi (insuliny).

HealthPoint stabilizuje poziom cukru we krwi. Skaczący, nierówny poziom cukru we krwi ma wpływ na pracę mózgu, wywołując nerwowość, irytację z powodu drobiazgów, a na przeciwnym biegunie – apatię. Równocześnie HealthPointe usprawnia działanie komórek mózgowych poprzez suplementację wielonasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3. Suplementacja z udziałem mikroelementów i fitoskładników poprawia też funkcjonowanie naczyń krwionośnych i rozrzedza krew, co zapobiega zawałom i udarom.

Ważnym elementem programu jest picie dużej ilości wody, co pozwala organizmowi wypłukiwać produkty spalania tłuszczów i nadmiar białka, co z kolei pozwala mu na dalsze skuteczne spalanie tłuszczów.

HealthPointe jest bardzo prosty w zastosowaniu, przez co można go realizować zarówno jadając regularnie w warunkach domowych, jak i stołując się na mieście, a nawet w podróży.

Dwa najważniejsze produkty programu optymalnego zdrowia HealthPointe to zdrowe nawyki i świadomość. Pewne rzeczy zostają z tobą nawet kiedy już skończysz cykl i osiągniesz wyznaczony cel. A świadomość tego, czemu pewne rzeczy trzeba robić tak, a nie inaczej sprawi, że bez trudu będziesz stosował zasady, których się tu nauczysz.

Przez cały czas trwania programu masz możliwość współpracy z trenerem, który doradza, monitoruje, podpowiada i po prostu jest dostępny. To dodatkowy czynnik motywujący.

Przed przystąpieniem do programu zaleca się odbycie konsultacji lekarskich.

Zaraz po Bożym Narodzeniu ruszają dni przygotowań do Noworocznego Mistrzowskiego cyklu HealthPointe, a 3 stycznia jest dzień 1 programu. Jeśli też potrzebujesz zmiany, chcesz zresetować organizm albo po prostu zrzucić nadmiar kilogramów – napisz. Pomogę Ci dobrze zacząć – marek.tronina@magazynbieganie.pl

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Marek Tronina

Podoba ci się ten artykuł?

4.5 / 5. 2

Przeczytaj też

Właśnie wystartowały zapisy na drugi z trzech biegów słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Uczestnicy wystartują w sobotę 29 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. Oprócz standardowej wersji – […]

Ruszyły zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego!

Czy chorując na cukrzycę, nadciśnienie albo astmę możemy biegać? Albo czy powinniśmy w jakiś sposób ograniczać swoje treningi? Na liście potencjalnych przeciwwskazań do uprawiania tego wymagającego sportu jest wiele mitów. Postanowiliśmy się z nimi rozprawić. Sprawdzamy też co naprawdę powinno biegacza powstrzymać przed wysiłkiem kierując go do lekarza.

Czy bieganie jest dla każdego? Schorzenia, które mogą w tym przeszkodzić (ale nie muszą!)

bieg z narastającą prędkością

Chcąc osiągnąć poziom sportowy Kenijczyków, najłatwiej sięgnąć po ich własną broń – trening, przed którym nawet najlepszym uginają się kolana i który nigdy nie będzie nudny.

Bieg z narastającą prędkością. Jak go wykonać poprawnie?

Robert Karaś jest nowym rekordzistą świata na dystansie 10 x Ironman! Zawody Brasil Ultra Tri składające się z 38 km pływania, 1800 km roweru i 422 km biegu, pokonał z czasem ok. 164 godzin. Poprzedni […]

Jest rekord świata! Robert Karaś na mecie 10-krotnego Ironman!

Jest sobota, jest Parkrun – to zdanie zna w całej Polsce wiele tysięcy uczestników cotygodniowego wydarzenia promującego aktywność. Wydarzenia, które jest zdecydowanie czymś więcej niż biegiem na 5 km. Na czym polega fenomen Parkruna? Jak […]

Jest sobota, jest Parkrun. O fenomenie biegu na 5 km w miejskim parku opowiada Jakub Fedorowicz [podcast]

W przeddzień jednego z najpiękniejszych dni w roku, w dodatku w pięknym miesiącu maju, spotkały się przy mikrofonie dwie biegające matki: Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek. Kobiety, które na co dzień są zabiegane dosłownie i […]

Matki to kobiety zabiegane z natury. Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek [podcast]

Za nami jubileuszowy, 20. Cracovia Maraton, a już niebawem – 14 czerwca, w samo południe, rozpoczną się zapisy do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego! Meta ponownie w TAURON Arenie Kraków! Największa pod względem frekwencji impreza z […]

9. Cracovia Półmaraton Królewski: 14 czerwca początek zapisów!

Jedynie do 30 maja potrwają zapisy elektroniczne na Plum Ekiden 2023. To oznacza, że impreza dla biegowych zespołów, która odbędzie się w Białymstoku w pierwszy weekend czerwca jest już za pasem. Kto jeszcze nie zdążył […]

Plum Ekiden w Białymstoku – to już ostatnie dni zapisów!